Zamówienia na ilości mniejsze niż minimum logistyczne wyceniane są indywidualnie.

Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Styropian dach podłoga Swisspor EPS 100

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 44,87 zł 44.87
Cena netto: 36,48 zł
ilość PACZKA
dodaj do przechowalni

Opis

Swisspor-EPS-100 – co trzeba o nim wiedzieć?

Styropian Swisspor-EPS-100 to wysokiej jakości materiał termoizolacyjny, którego zastosowanie pozwala na znaczną redukcję strat cieplnych, a co za tym idzie – oszczędności na kosztach związanych z ogrzewaniem pomieszczeń. Produkt Eps 100 cechuje wysoka uniwersalność - jest przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i miejscach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzi się jako izolator dachu, podłogi lub stropu, może być układany na balkonach oraz stropodachach z blachy, stropach pełnych i wentylowanych, wykorzystywany jest przede wszystkim przy ogrzewaniu podłogowym lub jako warstwa izolacyjna pod papę na dachach płaskich. Zapraszamy do zakupu za pośrednictwem naszego certyfikowanego sklepu Proizoalcje.pl

Styropian eps100 został wykonany metodą spieniania polistyrenu a następnie pod wpływem pary i ciśnienia został uformowany w jednolite bloki. Taka metoda produkcji pozwala na zachowanie optymalnych właściwości tworzywa, przy relatywnie niewielkiej masie własnej. Dzięki temu cechuje go zarówno wysoka wytrzymałość jak i lekkość. Spienianie polistyrenu znacząco zwiększa izolacyjność termiczną i akustyczną surowca czyniąc go idealnym materiałem w budownictwie. Sprawdzona jakość styropianów Swisspor znacząco wyróżnia się na tle innych, podobnych produktów dostępnych na rynku i cieszy się ogromnym zaufaniem klientów. Eps 100 jak inne styropiany cechuje łatwa obróbka umożliwiająca dowolne docinanie i aplikację nawet w trudno dostępnych miejscach.

Styropian EPS 100 – szeroki wybór grubości izolacji

Styropian EPS 100 dostępny jest w różnych wymiarach, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć ten, który będzie idealnie pasować do planowanego zastosowania. W naszej ofercie dostępne są zarówno płyty gładkie jak i frezowane, potrzebną ilość, bardzo łatwo skalkulować. W przypadku podłóg lub dachów należy obliczyć pole powierzchni (długość x szerokość), a otrzymaną powierzchnię przemnożyć przez grubość styropianu. Wynik to objętość w m3. Dla pewności zalecamy doliczenie ok 5% ,które należy uwzględnić na ewentualne odpady jakie pojawią się w trakcie aplikacji związanej z nieregularnym kształtem pomieszczeń.

Styropian EPS 100 dostępny jest jako płyty gładkie o wymiarach 500 mm x 1000 mm i grubościach od 10 do 300 mm, oraz płyty frezowane o wymiarach 485 mm x 985 mm przy grubościach od 50 do 250 mm. Pakowanie styropianu zależy m.in. od grubości produktu - np. przy płytach gładkich o grubości 10cm w jednej paczce znajduje się 6 płyt a objętość paczki to 0,3m3 , natomiast przy grubości 21cm w paczce znajdą się jedynie 2 płyty a objętość tej paczki to 0,21m3 co przekłada się na różną cenę opakowań w zależności od grubości jaka wybierzemy.

Istnieje możliwość indywidualnego zamówienia płyt w innych wymiarach, jednak niestandardowe rozmiary wyceniane są indywidualnie. W przypadku płyt podłogowych nie zalecamy stosowania płyt frezowanych ze względu na utrudniony proces montażu przy krawędziach i narożnikach. Aby uniknąć mostków cieplnych styropian podłogowy najlepiej układać w dwóch warstwach na tak zwaną mijankę.

Jak dobrać grubość styropianu EPS100.

Zgodnie z obowiązującymi normami współczynnik przenikania ciepła U dla dachów i stropodachów powinien być niższy niż U=0,18 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,15W/(m²K). Dlatego też warto rozważnie wybrać grubość styropianu jaką chcemy zastosować biorąc pod uwagę czas użytkowania danej inwestycji oraz jej przeznaczenie.
Dla styropianu Swisspor EPS 100 współczynnik lambda wynosi 0,036 wiec aby osiągnąć wymagany parametr należy zastosować grubość 20cm a od 2021 wartość ta powinna wynosić nawet 24cm. Poza tradycyjnym białym styropianem w naszej ofercie dostępna jest również grafitowa wersja styropianu EPS 100 pod nazwą LAMBDA 100 dach podłoga – ten drugi rodzaj cechuje znacznie niższy współczynnik przewodzenia ciepła, co umożliwia zastosowanie mniejszej grubości izolacji przy zachowaniu tych samych parametrów cieplnych.

Nieco inaczej sytuacja wygląda dla ocieplenia podłogi na gruncie, w tym przypadku wartość tego parametru powinna być niższa niż U=0,30 co przekłada się na grubość styropianu nie mniejsza niż 12cm. Ze względu na rosnące koszty energii oraz duża popularność ogrzewania podłogowego większość klientów wybiera jednak grubości w okolicy 20cm tak jak w przypadku styropianów dachowych.

Styropian na dach i podłogę

Eps 100 to przede wszystkim styropian na dach i podłogi. Cechuje się dużą wytrzymałością na obciążenia przez co jest produktem bardzo uniwersalnym. Zgodnie z instrukcją temperatura zewnętrzna powietrza , podłoża i materiału wbudowywanego podczas montażu nie powinna być niższa niż +5°C i nie powinna przekraczać +25°C. Płyty styropianowe EPS 100 dach podłoga są nietoksyczne i chemicznie obojętne, nie zawierają (CFC), (HCFC) i formaldehydu. Dużą zaletą styropianu jest ekologiczność produktu – nie ma on żadnego negatywnego wpływu zarówno na organizm ludzki, jak i środowisko naturalne. Wyklucza się kontakt styropianu z rozpuszczalnikami organicznymi oraz materiałami, które je zawierają. Styropian EPS 100 bardzo łatwo zamówisz poprzez naszą stronę, gdzie w prosty sposób można wybrać grubość oraz zdecydować, czy wybrana przez Ciebie płyta ma być gładka czy frezowana. Możesz liczyć na darmową dostawę, zamawiając minimum 20 m3 lub 80 paczek. Nie ma jednak dolnego, ani górnego limitu zamówienia. Jeśli interesuje Cię styropian eps100 w niestandardowych rozmiarach lub ilość poniżej darmowego minimum, skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub e-mailową, podaj parametry, oraz grubość jaką potrzebujesz, a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę. Zamówienia zostają przekazane do realizacji po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym. Wysyłka standardowych płyt zajmuje ok 5 dni roboczych, jednak okres ten może ulec zmianie w zależności od ilości wpływających zamówień lub wahań związanych z sezonowością w budownictwie.

Pakowanie EPS 100

Płyty gładkie o wymiarach 500 mm x 1000mm

Płyty frezowane o wymiarach 485 mm x 985 mm

Minimum logistyczne = Darmowa dostawa

Minimum logistyczne 25 m3 lub 80 paczek
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda λD– 0,036 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10) 100 kPa

Opinie o produkcie (1)

1 października 2019

Opinia nie.o produkcie, a.o sklepie. Opinię można zamknąć w jednym słowie - profesjonalizm. Od początku do końca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl