Styropian Swisspor EPS 70 - 038 fasada, podłoga

Styropian Swisspor EPS 70 - 038 fasada, podłoga
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,038 [W/mK]
Grubość: 15 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,88 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 4 szt.
opakowanie
m2
m3
67,29 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

EPS70-038 

Styropian elewacyjny EPS70-038 fasada, podłoga to płyty styropianowe producenta Swisspor - lidera branży termoizolacji w Polsce, posiadającego swoje fabryki w wielu krajach europejskich. Ze względu na swoje podwyższone właściwości termoizolacyjne z powodzeniem można stosować je w izolacjach cieplnych w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Płyty zgodne z dzisiaj obowiązującą normą: PN-EN 13163:2012+A1:2015 oznaczony jest unikalnym kodem styropianowym: T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100, który przeciętnemu inwestorowi zupełnie nic nie mówi. Należy wyłapać jednak z niego dwa najważniejsze parametry. Produkt ten wyróżnia się na tle konkurencji podwyższony parametrem technicznym: CS(10)70 - wytrzymałością na naprężenia ściskające oraz wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowej płyty: TR100. Te parametry wskazują na uniwersalność produkty która pozwala na szerokie zastosowanie zarówno do elementów wewnętrznych jak i zewnętrznych. Umożliwią stworzenie solidnej izolacji cieplnej ścian warstwowych, szkieletowych, ocieplenie wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych. Nadaje się do wykonania skutecznej izolacji stropów od spodu przy metodzie lekkiej mokrej, ścian metodą lekką mokrą – ETICS, BSO – lub lekką suchą, wewnętrznych ścianek działowych, podłóg, poddaszy, strychów użytkowych i nieużytkowych w budownictwie mieszkalnym
i użyteczności publicznej oraz podłóg na legarach. Idealnie sprawdzi się jako wypełnienie między krokwiami oraz szczelin dylatacyjnych ścian zewnętrznych. Wysokie parametry styropianu Swisspor EPS70-038 fasada, podłoga w połączeniu z jego przystępną ceną sprawiają, że jest to ekonomiczne rozwiązanie izolacji wielu elementów każdego budynku.

EPS70-038, krawędzie, grubości

Płyty styropianowe o tak wysokich odpornościach produkowane są z zachowaniem bardziej rygorystycznych norm technologicznych. Indywidualnie dobrana metoda spieniania polistyrenu zapewnia powtarzalność produktu co zadowoli najbardziej wymagającego klienta. Produkt występuje z dwoma rodzajami krawędzi: klasyczne płyty z gładkimi bokami oraz płyty mające boki frezowane. Rodzaj frezu i jego głębokość, specjalnie dobrana, umożliwia montaż płyt na zakładkę co pozwala wyeliminować pojawianie się mostków termicznych zapobiegających efektowi przemarzania. Standardowe płyty gładkie dostępne są w rozmiarze 500 mm x 1000 mm, a frezowane 480mm
x 980mm. Minimalna dostępna grubość to 10 mm, a maksymalna – 300 mm ze stopniowanie co 10mm. W przypadku krawędzi frezowanych jest to odpowiednio od 50 do 200 mm. Liczbę płyt
w poszczególnych paczkach determinuję ich grubości – przy popularnej grubości 150mm są to 4 płyty, przy 200mm są to 3 płyty a przy coraz częściej występującej grubości 250mm mieszczą się 2 sztuki. Objętość paczki przy standardowych grubościach to 0,3m3, paczki płyt z krawędzią frezowaną mają dokładnie taką samą ilość płyt lecz niewiele mniejszą objętość. Do obliczenia potrzebnej ilości styropianu należy pomnożyć przez siebie pole docelowo izolowanej powierzchni i grubość płyty styropianowej, otrzymany iloczyn to ilość potrzebnych Nam m
3 do pokrycia. Tabela pakowania dla poszczególnych grubości znajduje się pod opisem produktu. Przypomni ona, ile płyt danej grubości zmieści się w jednej paczce, znajduje się w niej również przelicznik metrów sześciennych
i kwadratowych oraz deklarowana wartość oporu cieplnego R
D. Płyty należy przechowywać zgodnie z wytycznymi producenta w sposób zabezpieczający je przed uszkodzeniem i działaniem warunków atmosferycznych.

EPS70-038, wymagania elewacyjne

Styropiany Swisspor zostały wykonany zgodnie z obowiązującymi normami technologicznymi. Produkt ten znajduje się w klasie reakcji na ogień E, jednocześnie jest skategoryzowany jak produkt samogasnący. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD jest mniejszy lub równy 0,038 [W/mK]. Obecne normy przenikania ciepła U dla fasad powinny być niższe niż U=0,23 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie poniżej U=0,20 W/(m²K). Można to przełożyć na grubość docieplenia jaką powinniśmy wybrać by dostosować się do nadchodzących zmian przepisów budowlanych. Dzisiaj taką minimalną grubością jest 17cm a w nowych wymaganiach będzie to już 20cm.

 EPS70-038, praca ze styropianem

Podczas aplikacji płyt Swisspor EPS70-038 zalecane jest używanie kleju poliuretanowego lub kleju uniwersalnego do styropianu i zatapiania siatki. Praca ze styropianem nie wymaga stosowania żadnych środków ochrony osobistej typu rękawice, maski przeciwpyłowe, ubrania i okulary ochronne. Ocieplenie ze styropianu można bezpiecznie szlifować, nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia. Styropian nie emituje żadnego promieniowania radioaktywnego. Do dokładnego przycinania wystarczą zwykłe narzędzia, które można znaleźć w każdym domu. Płyty styropianowe można łatwo przycinać ręczną piłą o drobnych zębach lub nożem formować różne kształty. Należy jednak pamiętać, że płyty nie są odporne na działanie rozpuszczalników organicznych, takich jak: aceton, benzol, nitro itp. Niedopuszczalne również jest pozostawienie nieosłoniętej warstwy styropianu przez dłuższy czas. Prowadzi to do osłabienia struktury styropianu a wierzchnia warstwa płyt może pokryć się żółtym nalotem. Jeśli do tego dojdzie należy ją wówczas usunąć papierem ściernym lub tarką do szlifowania.

EPS70-038, zamówienie

Styropian EPS70-038 można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690533333 oraz mailową na adres sklep@proizolacje.pl Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,038 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
70 kPa
Grubość
15 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,88 m2
Ilość płyt w opakowaniu
4 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jakim styropianem ocieplić cokół?
Cokół to fundament estetyki i trwałości każdego domu, ale jego izolacja może stanowić wyzwanie. Dowiedz się jakiego styropianu użyć, aby zapewnić maksymalną ochronę i wydajność. Odkryj tajniki wyboru idealnego materiału i zadbaj o solidność oraz estetykę swojego domu!
Czytaj więcej
Ile kosztuje ocieplenie domu?
W związku z rosnącym zainteresowaniem ekologicznym stylem życia i ciągłymi zmianami cen energii pytanie: Ile kosztuje ocieplenie domu? staje się coraz bardziej istotne. Jest to inwestycja, która może przynieść znaczne oszczędności w długim terminie, ale początkowe koszty mogą być dla wielu z nas zaskakujące. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy czynniki wpływające na koszt ocieplenia domu, porównamy różne materiały i metody izolacji, a także przedstawimy przykładowe kalkulacje.
Czytaj więcej
Styropian czy wełna mineralna? Co wybrać?
Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego jest kluczowym elementem podczas planowania budowy lub remontu. Styropian i wełna mineralna to dwa z najpopularniejszych rozwiązań, ale które z nich jest lepsze? Ten artykuł podejmuje próbę rozwiania tych wątpliwości, analizując zalety i wady obu tych materiałów, aby pomóc Ci podjąć najbardziej odpowiednią decyzję dla Twojego projektu.
Czytaj więcej
Co to jest mostek termiczny i czym to grozi?
Bardzo popularny temat mostku termicznego powraca szczególnie podczas wykonywania ocieplenia elewacji budynku. Zastanawiasz się czym tak na prawdę jest mostek termiczny oraz jak zapobiedz jego powstawaniu ? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.
Czytaj więcej
pixel