Kołki do styropianu Koelner

( ilość produktów: 8 )

Osobom poszukującym trwałych i funkcjonalnych mocowań do bezspoinowych systemów ociepleń bazujących na styropianie białym lub grafitowym polecamy kołki do styropianu KOELNER – to działający od 1982 roku polski producent różnorodnych elementów złącznych i zamocowań budowlanych. Jedną ze specjalności firmy są zamocowania termoizolacji fasadowych oraz dedykowane ich wykonaniu akcesoria.

Jakie kołki do styropianu KOELNER wybrać?

Zasadniczo przyjmuje się, że kołki przeznaczone do mocowania styropianu powinny mieć około 5 cm długości więcej, niż wynosi grubość płyt styropianowych. Oczywiście część producentów ma nieco inne wymagania i warto ich przestrzegać, by warstwa izolacji termicznej budynku przetrwała długie lata. W ofercie sklepu proizolacje.pl znajdziesz kołki do styropianu marki KOELNER przystosowane do montażu płyt styropianowych różnej grubości – od kilku do nawet kilkunastu centymetrów.

Warto pamiętać, że znaczenie ma nie tylko długość zastosowanego kołka, ale również gęstość mocowań. Za rozsądne minimum uznaje się cztery kołki na metr kwadratowy styropianu, ale przy krawędziach ścian takich kołków zwykle stosuje się więcej. Należy również pamiętać, by mocując kołek zachować bezpieczny odstęp od krawędzi ściany. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko tworzenia się mostków cieplnych, kołki do styropianu KOELNER możesz zagłębiać w płycie styropianowej – wykonujesz frez w miejscu mocowania kołka, a następnie zaślepiasz go dopasowanym krążkiem wyciętym ze styropianu. Korzystając z naszej oferty, możesz od razu zamówić gotowe zaślepki styropianowe grafitowe lub białe.

Cechy dobrych kołków

Oferowane przez sklep kołki do styropianu KOLENER to sprawdzone łączniki fasadowe wbijane przeznaczone do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń fasad, charakteryzujący się niezwykle korzystnym stosunkiem ceny do oferowanych parametrów technicznych. W sprzedaży znajdziesz kołki do styropianu w całości wykonane z tworzywa i z trzpieniem metalowym, które z powodzeniem można wykorzystać również do mocowania wełny mineralnej.

Największymi zaletami, jakimi cechują się oryginalne kołki do styropianu marki KOELNER jest doskonała nośność przy krótkiej głębokości kotwienia, szybki czas montażu wynikający z konieczności wiercenia płytszych otworów, duża wytrzymałość gwarantująca wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oraz nieskomplikowany sposób instalacji, bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi i dodatkowego sprzętu. Wystarczy nawiercić otwory i przy zastosowaniu młotka powbijać kołki. Wybierając kołki do styropianu KOELNER i zagłębiając je w płycie styropianowej, należy pamiętać o ich zabezpieczeniu styropianowym krążkiem.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie i do montażu styropianowej lub wełnianej izolacji termicznej budynku wykorzystaj wytrzymałe kołki do styropianu KOELNER z trzpieniem metalowym. W sklepie znajdziesz również specjalne zaślepki do kołków zagłębianych w płytach styropianowych lub w wełnie mineralnej oraz frezy umożliwiające łatwe wykonanie zagłębień. Zapraszamy do składania zamówień!

pixel