Styropian grafitowy

( ilość produktów: 33 )

Właściwa termoizolacja jest jednym z najważniejszych elementów procesu budowy domu lub jakiegokolwiek innego obiektu. Aby zagwarantować sobie maksymalną energooszczędność, warto wybrać styropian grafitowy, zwany również szarym, będący alternatywą dla swojego białego odpowiednika. Jak się okazuje - posiada on o wiele lepsze właściwości izolacyjne, niż jego tradycyjny konkurent, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez konsumentów na całym świecie. Jakie w takim razie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Zacznijmy od wad. Jak każdy materiał, również i styropian grafitowy nie pozostaje bez mankamentów. Jednym z nich jest bardzo częste uleganie silnym naprężeniom wewnętrznym, które powstają w wyniku zmiany wielkości płyt, czyli ich kurczenia się i rozszerzania się pod wpływem zmian wysokości temperatury, w szczególności w okresie wiosennym i jesiennym. Efektem tego może być obniżenie właściwości izolacyjnych. Jednak można tego uniknąć w bardzo łatwy sposób - wystarczy, że zdecydujemy się na zastosowanie styropianu trzeciej generacji, np. Lambda White.

Styropian grafitowy - nowoczesny sposób na izolację cieplną budynków

Jedna wada, której możemy z łatwością uniknąć, nie umniejsza długiej liście zalet, które posiada styropian grafitowy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest wspomniana wcześniej o wiele lepsza izolacja cieplna, niż ma to miejsce w przypadku białych płyt. Przyjmuje się, że wartość ta jest o około 25% wyższa, a odpowiedzialny za nią jest kolor materiału, który umożliwia odbijanie promieniowania cieplnego. Wykorzystanie tego typu rozwiązania pozwala na zastosowanie cieńszej warstwy materiału, a tym samym na zaoszczędzenie pieniędzy.

Styropian grafitowy trzeciej generacji redukuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek naprężeń do minimum, a doskonałe parametry termoizolacyjne, idące w parze z niską ceną, gwarantują zabezpieczenie budynku na wiele długich lat. Dodatkowo został on wyposażony w siatkę fabrycznych nacięć przeciwprężnych oraz białą warstwę, pozwalającą na uchronienie go przed udarem słonecznym. Choć tego typu rozwiązanie wydaje się być niezwykle atrakcyjne, to należy pamiętać, że nie bez znaczenia jest jego odpowiedni montaż, który powinien zostać przeprowadzony przy odpowiedniej pogodzie i na podstawie dokładnych instrukcji aplikacyjnych.

Styropian grafitowy - najwyższa jakość oraz trwałość

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych, które możesz wykorzystać do ocieplenia remontowanego lub stawianego od fundamentów budynku. Pośród tych pozycji na Twoją uwagę zasługuje wysokiej jakości styropian grafitowy, będący zamiennikiem tradycyjnego białego. Znajdziesz go w ofercie sklepu internetowego proizolacje.pl - miejscu, w którym zostały zebrane profesjonalne materiały izolacyjne pochodzące od renomowanych producentów w niezwykle konkurencyjnych cenach. Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą i wybierz towar idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Nasz asortyment jest niezwykle atrakcyjny i różnorodny, a znajdujące się w nim produkty zostały pokochane już przez setki zadowolonych klientów. Wyróżnia je najwyższa jakość oraz trwałość. Jednym z nich jest oferowany styropian grafitowy, który coraz częściej wykorzystuje się do ocieplenia domów Polaków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów, wprowadziliśmy do oferty materiały różnych renomowanych i wiodących producentów, w tym marki Swisspor, Arbet, Termo Organika oraz Yetico. Tak szeroki wybór gwarantuje możliwość znalezienia produktu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

Zaufaj jakości styropianu grafitowego

Zastanawiasz się, co wyróżnia oferowany przez nas produkt? Spieszymy z odpowiedzią! Znajdujący się w asortymencie sklepu internetowego prozolacje.pl styropian grafitowy, inaczej nazywany szarym, oprócz spienionego polistyrenu zawiera także grafit, który znacząco wpływa na zwiększenie możliwości izolacji cieplnej przez powstały materiał. Ta odmiana powstała w odpowiedzi na zaostrzające się przepisy prawa budowlanego, dając konsumentom i inwestorom możliwość użycia cieńszej warstwy grzewczej, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego białego styropianu.

Styropian grafitowy w ofercie sklepu Proizolacje

Izolacja termiczna należy do jednych z najważniejszych elementów wszelkich prac budowlanych. Dzięki prawidłowo zastosowanym rozwiązaniom możesz mieć pewność, że ciepło z ogrzewania nie wydostanie się na zewnątrz. W takich przypadkach z pomocą przychodzi styropian grafitowy, który sprawdza się doskonale w każdych warunkach. Jego najwyższa jakość i szeroki zakres zastosowań sprawił, że pokochały go już setki konsumentów zarówno w Polsce, jak i na świecie, a jego popularność nieustannie wzrasta z dnia na dzień. Dzięki niemu dodatkowo wygłuszysz swój dom lub inny budynek, chroniąc go tym samym od przenikania do środka hałasów z zewnątrz. Zaufaj profesjonalnym materiałom od najlepszych producentów.

pixel