Styropian 16 CM

( ilość produktów: 46 )

Zadbaj o skuteczną izolację termiczną budynku, do jego ocieplania wykorzystując styropian 16 cm o niskim współczynniku lambda (współczynnik przewodzenia ciepła). W ofercie sklepu proizolacje.pl znajdziesz styropiany wielu popularnych na polskim rynku marek, przeznaczone m.in. do wykonywania izolacji ścian fasadowych, podłóg na legarach, ścian warstwowych i szkieletowych, miejsc szczególnie narażonych na powstanie mostków cieplnych, balkonów, loggii, a także dachów skośnych między oraz pod krokwiami.

Kiedy stosować styropian 16 cm i jaki jego rodzaj wybrać?

Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne i stosunkowo małą grubość płyt, styropian 16 przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania w obiektach, w których ze względów architektonicznych zalecane jest wykonanie izolacji o mniejszej grubości – takie styropiany mogą być stosowane m.in. w kilkudziesięcioletnich domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych o dachach spadzistych, zabytkowych kamienicach lub innych budynkach o dużej wartości historycznej. Stosując styropian 16 cm, większą uwagę należy zwrócić na oferowany przez niego współczynnik przewodnictwa ciepła. W przypadku cieńszej warstwy izolacyjnej jest to szczególnie ważne dla zachowania pożądanych parametrów termicznych budynku. Najlepiej sięgać po styropian o współczynniku lambda równym lub niższym niż 0,033 W/mk. W ofercie naszego sklepu znajdziesz markowe styropiany z łatwością spełniające tak wyśrubowane normy. Są to m.in. produkty takich marek jak Swisspor, Termo Organika czy Austrotherm.

Biały i grafitowy styropian 16 – podobne właściwości, różne zastosowania

Do dyspozycji klientów naszego sklepu przygotowaliśmy zarówno grafitowe, jak i białe styropiany o grubości 16 cm. Ze względu na domieszkę grafitu lub innych materiałów o podobnych właściwościach pierwsze z nich mają wyraźnie ciemniejszy kolor i zdecydowanie lepsze właściwości izolacyjne. W związku z tym najczęściej używa się ich do izolowania zewnętrznych ścian budynków, również fundamentów i ścian osadzonych w gruncie. Biały styropian 16 charakteryzuje się wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła, przez co stosowany jest raczej do ocieplania powierzchni wewnętrznych, na przykład dachów spadzistych między i pod krokwiami, podłóg na legarach czy ścian wewnętrznych. Oczywiście biały styropian 16 cm również może być użyty do wykonania warstwy izolacji termicznej ścian fasadowych budynku, ale trzeba wziąć pod uwagę jego mniejszą skuteczność działania.

Skorzystaj z naszej bogatej oferty, zamawiając biały lub grafitowy styropian 16 o pożądanym współczynniku lambda, w doskonałej, niezwykle konkurencyjnej cenie. Zapraszamy!

pixel