Kominy i pustaki wentylacyjne Konekt

( ilość produktów: 14 )

Stwórz sprawny system wymiany powietrza wewnątrz budynku, inwestując w wysokiej klasy pustaki wentylacyjne przeznaczone do budowy systemu wentylacji grawitacyjnej w obiektach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. W ofercie sklepu proizolacje.pl znajdziesz również gotowe systemy do odprowadzania spalin z wielu rodzajów kotłów – do pieców z zamkniętą komorą spalania, pieców kondensacyjnych, wkładów kominkowych oraz kotłów na paliwa stałe (węgiel i drewno). Jeśli nie wiesz jaki rodzaj systemu wybrać, możesz zainwestować w uniwersalny komin KONEKT trójwarstwowy, przystosowany do obsługi nowoczesnych kotłów na paliwa stałe i ciekłe, także wówczas, gdy dochodzi do zjawiska skraplania się spalin.

Ceramiczne pustaki wentylacyjne – rodzaje

Podstawą naszej oferty są pustaki wentylacyjne będące bazą do budowy systemów wentylacji grawitacyjnej we wnętrzu domu jednorodzinnego lub dowolnie innego budynku mieszkalnego, użytkowego czy przemysłowego – przy ich pomocy wybudujesz komin wentylacyjny z dowolną liczbą kanałów. Korzystając z naszej oferty, możesz zamówić wyprodukowany z mieszanki keramzytobetonowej pustak wentylacyjny jedno- lub wielokanałowy. Zastosowanie tego typu mieszanki sprawia, że budowane z nich kominy wentylacyjne charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej i akustycznej, tym samym gwarantują wysoki komfort użytkowania dowolnego obiektu.

Jeśli szukasz materiałów do budowy złożonego systemu wentylacji grawitacyjnej w domu jednorodzinnym lub innym obiekcie, być może zainteresuje Cię pustak wentylacyjny 2-kanałowy o wymiarach 36x25 cm, wykonany z tego samego rodzaju mieszanki keramzytobetonowej pustak wentylacyjny 3-kanałowy o wymiarach 50x25 cm, ewentualnie pustak wentylacyjny 4-kanały o wymiarach 36x50 cm (wymiary każdego kanału to 11x16 cm), dzięki któremu postawisz centralny komin wentylacyjny 4-kanałowy. Niezależnie od rodzaju wybranego typu pustaków są one materiałami przystosowanymi do tworzenia wydajnych systemów wymiany powietrza, charakteryzują się dużą trwałością, a dzięki specyficznej konstrukcji można stosować je modułowo. Co ważne, prezentowane pustaki wentylacyjne pasują do wszystkich systemów kominowych KONEKT – można używać ich również jako rodzaju przewodu montażowego pod system kominowy KONEKT Flex.

Kominy KONEKT do odprowadzania spalin

Odwiedzających nasz sklep klientów zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą na gotowe do instalacji systemy służące odprowadzaniu spalin z różnych rodzajów kotłów i kominków opalanych drewnem. Sprzedajemy kominy KONEKT w wersji:

  • gaz TURBO – dwuwarstwowy system powietrzno-spalinowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych i z zamkniętą komorą spalania;
  • standard – nowoczesny system do odprowadzania spalin z wkładów kominkowych i kotłów na paliwa stałe (węgiel, drewno), w których temperatura spalin jest wyższa niż 200 stopni Celsjusza. System nieprzystosowany do obsługi kotłów miałowych;
  • uniwersalny – trójwarstwowy system powietrzno-spalinowy dedykowany obsłudze różnych rodzajów kotłów, przystosowany do obsługi zarówno nowoczesnych pieców na paliwa ciekłe, także wówczas, gdy dochodzi do efektu skraplania się spalin, jak i pieców opalanych paliwami stałymi, przede wszystkim węglem.

Zarówno prezentowane pustaki wentylacyjne, jak i kompletne systemy kominowe dedykowane odprowadzaniu spalin z różnych rodzajów kotłów to idealna propozycja dla osób budujących nowy dom lub remontujących istniejący już obiekt, starających się dostosować go do wymogów współczesności poprzez stworzenie wydajnego systemu wentylacji grawitacyjnej i systemu ogrzewania w oparciu o nowoczesny kocioł na paliwa stałe lub ciekłe. Sprawdź nasze propozycje i zamów interesujące Cię materiały.

pixel