Styropian Termo Organika Termonium Fundament

Styropian Termo Organika Termonium Fundament
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 13 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,246 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,89 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 4 szt.
opakowania
m2
m3
102,88 zł
/ opakowania
27 opakowania

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

TERMONIUM fundament to styropian szary wyprodukowany z hydrofobowego surowca. Dzięki zawartości grafitu osiąga bardzo dobre parametry cieple przy zadeklarowanym parametrze lambda λD wynoszącym 0,031 [W/mK]. Styropian produkowany przez polskiego producenta, uznawanego za lidera branży termoizolacyjnej Termo Organike. Powstające w innowacyjnym procesie produkcji spieniania surowca srebrzysto-szare płyty dają lepsze efekty izolacji od standardowych białych styropianów. Płyty przeznaczone są do wykonywania nowoczesnych termoizolacji stosowanych w ekstremalnych warunkach, gdzie wyrób jest w bezpośrednim kontakcie z wodą przez długi okres czasu, w połączeniu ze zmianą temperatury. Płyty mogą mieć również bezpośredni kontakt z gruntem i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. 

Nadają się one do wykonania zewnętrznej elewacji metodą ETICS (BSO, lekka mokra, lekka sucha), jak również:

- izolacja cieplna ścian zagłębionych w gruncie;

- izolacja cieplna ścian piwnic i fundamentów;

- izolacja miejsc mocno zawilgoconych gdzie materiał izolacyjny musi być odporny na działanie wody oraz odporny na podwyższone obciążenia jak izolacja płyty fundamentowej czy podłogi na gruncie. Odkształcenie pełzania przy długotrwałym ściskaniu nie przekracza 2% przy obciążeniu 30 kPa (3000 kG/m2).

 

TERMONIUM Fundament – dobór ilości

Płyty mogą być produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. Standardowo produkowane są płyty w wymiarach: długość: 1000 mm, szerokość: 500 mm, grubość: 10 mm, a następnie co 10 mm. Mocowanie płyt na mijankę przy prawidłowym montażu zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych. Wymiar płyt z bokami frezowanymi są nieco mniejsze – 982 x 482 mm. Podstawowa, najmniejsza grubość tych pierwszych wynosi 10 mm, frezowanych – 40 mm. Grubość płyt styropianowych przekłada się na ich ilość w paczce, dla przykładu: płyt grubości 100 mm w opakowaniu znajduję się 6 sztuk, przy grubości 200 mm to 3 sztuki. Przy płytach frezowanych, ilość płyt w paczce jest identyczna, zmniejsza się jedynie powierzchnia krycia. Tabela rozmiarów znajduję się pod opisem produktu, wyjaśnia ona wszystkie wątpliwości tego typu, a jeżeli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą, dzięki temu na pewno znajdziesz to, czego szukasz!. Dobierając rodzaj styropianu należy pamiętać o dzisiaj obowiązujących normach. By je spełnić współczynnik przenikania ciepła U dla elewacji powinien być niższy niż U=0,23 W/(m²K) a już od 01.01.2021 spadnie on poniżej 0,20 W/(m²K). Ponieważ docieplenie styropianem TERMONIUM Fundament służyć ma przez wiele lat, warto rozważyć już dziś zastosowanie grubszej płyty fundamentowej. 

 

Aplikowanie styropianu Termo Organika

Płyty styropianowe TERMONIUM Fundament należy montować w miejscach osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Można w tym celu posłużyć się siatką ochronną. Jest to niezwykle istotne, ponieważ promieniowanie UV działa destrukcyjnie na powierzchnię styropianu. Po przymocowaniu do ściany zewnętrznej, płyty należy niezwłocznie przykryć warstwą elewacyjną: warstwą zbrojoną i tynkiem w systemach ociepleń. Na zamontowanym już styropianie, w miejscach wyeksponowanych na działanie słońca, może pojawić się szary nalot, należy przed wykonaniem warstwy zbrojącej usunąć go przy użyciu tarki do szlifowania styropianu lub papieru ściernego. Po zakończeniu prac siatki powinny osłaniać płyty jeszcze przez co najmniej trzy dni. Aplikacja płyt TERMONIUM Fundament powinna odbywać się przy użyciu kleju poliuretanowego takiego jak TO-KPS lub można posłużyć się klejem uniwersalnym, na przykład TO-KU. Do wykonywania warstwy zbrojonej należy stosować klej uniwersalny TO-KU oraz siatkę TO-S145 lub TO-S170 (klej i siatki tylko powyżej gruntu).  Poniżej poziomu gruntu zaleca się zabezpieczenie płyt folią kubełkową lub inną dopuszczoną do kontaktu ze styropianem. Podczas pracy należy kierować się zaleceniami producenta, wytycznymi z planu budowlanego, Rekomendacjami Technicznymi i Jakości RTQ ITB 1260/2018.

Składanie zamówień

 

Aby zamówić styropian fundamentowy TERMONIUM, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 570 917 188 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu [WL(T)]
≤ 3,5%
,
≤ 3
,
5%
Grubość
13 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,246 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,89 m2
Ilość płyt w opakowaniu
4 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel