Styropian Swisspor LAMBDA MAX dach podłoga 031

Styropian Swisspor LAMBDA MAX dach podłoga 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 30 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
93,36 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor LAMBDA MAX dach podłoga – optymalny dla budownictwa pasywnego 

Swisspor LAMBDA MAX dach podłoga – to styropian grafitowy o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych i optymalnych właściwościach wytrzymałościowych. Płyty LAMBDA MAX dach podłoga wykorzystywane są w jednorodzinnym budownictwie pasywnym do ocieplania podłóg i dachów. Oprócz współczynnika przenikania ciepła, który jest podstawowym parametrem określającym właściwości cieplne styropianów, płyty podłogowe klasyfikuje się także pod względem wytrzymałości na ściskanie. Wytrzymałość na ściskanie płyt LAMBDA MAX dach podłoga wynosi 80kPa i jest to wartość optymalna dla budownictwa jednorodzinnego do izolacji cieplnej stropów pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, stropów zewnętrznych i nad przejazdami, tarasów i balkonów. Styropian LAMBDA MAX dach podłoga produkowany jest przez jednego z najbardziej znanych producentów w Polsce – firmę Swisspor. Producent ten wciąż rozwija swoją ofertę wprowadzając na polski rynek kolejne produkty i obecnie posiada najszerszą ofertę produktów ze styropianu grafitowego. 

Styropian LAMBDA MAX dach podłoga – wymiary i potrzebna ilość

Dobór odpowiedniej grubości płyt LAMBDA MAX dach podłoga zależy od przegrody, która będzie izolowana. Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określają maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła U dla poszczególnych elementów budynków, które podlegają termoizolacji. Są to m.in. ściany zewnętrzne, podłogi na gruncie, stropodachy, dachy i inne. Aktualnie dla stropodachu maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła wynosi 0,18W/m2K. Jednak od stycznia 2021r. warunki izolacyjności budynków mają być podwyższone i maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła U dla stropodachów ma wynosić 0,15w/m2K. Dla podłóg na gruncie jest to wartość 0,30w/m2K i nie ulegnie zmianie w 2021 roku. Pokazuje to jak dużo ciepła „ucieka” z budynku przez dach i jak ważna jest jego dobra izolacja termiczna. Płyty LAMBDA MAX dach podłoga posiadają bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,031, dlatego można dobrać mniejszą grubość izolacji niż w przypadku białego styropianu podłogowego. Przy ocieplaniu podłogi na gruncie wystarczy grubość 11cm. Dla stropodachów aktualnie minimalna grubość płyt LAMBDA MAX dach podłoga powinna wynosić 18cm a od 2021 roku już 20cm. Warto zatem już teraz rozważyć zakup płyt o większej grubości. Przeliczenie potrzebnych m3 odbywa się przez pomnożenie otrzymanej grubość w metrach przez powierzchnię izolowanej podłogi czy stropodachu podaną w metrach kwadratowych. Płyty LAMBDA MAX dach podłoga pakowane są w paczki, których objętość różni się nieznacznie dla danej grubości, pomocna tabela pakowania znajduję się pod opisem produktu. Potrzebną ilość należy zaokrąglić do pełnych paczek w górę i wtedy otrzymujemy ilość m3 do zamówienia. 

Swisspor LAMBDA MAX dach podłoga– jak aplikować?

Płyty LAMBDA MAX dach podłoga można układać na posadzkach. Najlepiej zacząć od narożnika pomieszczenia i kolejne płyty układać z przesunięciem na tak zwaną mijankę. W przypadku podłogi na gruncie zaleca się układanie izolacji w dwóch warstwach także z przesunięciem płyt w górnej warstwie względem płyt z warstwy dolnej. Taki sposób pozawala na wyeliminowanie mostków termicznych. Na stropodachu układ płyt powinien być podobny jak w przypadku podłogi z tą jednak różnicą, że prace należy prowadzić pasami. Wynika to z faktu, iż styropian grafitowy nie może być wystawiony na działanie promieni słonecznych. Należy zatem po ułożeniu pierwszego rzędu płyt zamocować hydroizolację przeznaczoną do mocowania jej na styropianie. Pracę należy prowadzić w taki sam sposób, aż do ułożenia izolacji na całej powierzchni dachu. Jest także możliwość układania płyt styropianowych już ze zintegrowaną papą podkładową swisspor Biterm® o tym produkcie w innej zakładce. W razie pytań lub wątpliwości nasz zespół służy pomocą.

Swisspor Lambda MAX dach podłoga – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor Lambda MAX dach podłoga można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
80 kPa
Grubość
30 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel