Styropian Swisspor EPS 200 PARKING 034

Styropian Swisspor EPS 200 PARKING 034
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,034 [W/mK]
Grubość: 12 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 2,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 5 szt
opakowanie
m2
m3
132,47 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor EPS 200 parking – najlepsza wytrzymałość na ściskanie

Swisspor EPS 200 parking to płyty ze spienionego polistyrenu o najlepszych właściwościach wytrzymałościowych wśród styropianów. Produkt ten posiada wytrzymałość na ściskanie wyrażoną jako naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu na poziomie ≥ 200 kPa. Zatem ze względu na swoje właściwości płyty EPS 200 parking najczęściej są stosowane jako ocieplenie na dachach płaskich, w halach garażowych lub jako izolacja termiczna posadzek przemysłowych. Kolejną zaletą tego produktu jest bardzo niski jak na biały styropian współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,034 [W/mK]. Płyty produkowane są przez znanego producenta – firmę Swisspor. Producent ten wyróżnia się na tle pozostałych producentów tym, że nieustannie poszerza swoją ofertę nie tylko w zakresie styropianów, ale także innych produktów stosowanych w budownictwie. 

Styropian EPS 200 parking – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

 

Przed złożeniem zamówienia należy określić zapotrzebowanie na materiał w m3. Do obliczenia tej wartości potrzebna będzie powierzchnia izolowanej posadzki lub dachu oraz grubość styropianu. Grubość izolacji powinna być podana w projekcie, jednak można ją także określić samodzielnie w uproszczony sposób. Minimalna grubość izolacji wynika z wymogów jakie zostały zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Została tam określona maksymalna wartość przenikania ciepła U dla poszczególnych przegród budynku. I tak na przykład dla stropodachów U≤0,18 W/m2K a dla podłogi na gruncie U≤0,30W/m2K. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wymogi te ulegną zaostrzeniu od stycznia 2021 roku i maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepłą U dla stropodachów będzie wynosić 0,15W/m2K, dla podłóg na gruncie pozostaną na tym samym poziomie. Zatem aby spełnić powyższe należy dla stropodachu dobrać płyty EPS 200 parking o grubości minimalnej 19cm a od 2021 już 23cm. Natomiast dla podłogi na gruncie powinna to być grubość 12cm. Mając określoną grubość wyrażoną w metrach, pomnożyć przez powierzchnię dachu lub podłogi wyrażoną w m2, w wyniku otrzymujemy ilość m3 styropianu, którą należy zaokrąglić do pełnych paczek. Płyty ESP 200 produkowane są w dwóch wariantach wykończenia krawędzi, jest to krawędź gładka, gdzie płyty mają wymiar 1000x500mm i krawędź frezowana, gdzie płyty są mniejsze i mają wymiar 980x480mm. W związku z tym, że płyty mogą mieć różną grubość, ilość m3 w paczce jest inna w zależności od grubości płyty oraz od wykończenia krawędzi. Dla grubości 12cm w paczce jest 5 płyt. Dla płyt gładkich w paczce jest 0,3m3 a dla płyt frezowanych jest to już 0,282m3. Pomocna w tym zakresie będzie tabela pakowania, gdzie podane są ilości płyt i ilość m3 w paczce dla każdej grubości płyty. Płyty EPS 200 parking mogą być także produkowane w innych wymiarach na indywidualne zamówienie.

Swisspor EPS 200 parking – jak aplikować?

Na dachu płyty EPS 200 parking montuje się do paroizolacji wcześniej wykonanej na stropodachu żelbetowym. Montaż termoizolacji w postaci płyt styropianowych można w takiej sytuacji wykonać na różne sposoby. Najpopularniejsza jest metoda klejowa lub mocowanie mechaniczne. W przypadku metody klejowej do przyklejania płyt można wykorzystać klej bitumiczny na przykład Biterm Stick. Sposób nakładania kleju zależy od wysokości budynku oraz od miejsca ułożenia płyt na dachu. Ze względu na wysokość budynku rozróżnia się budynki o wysokości do 5m i powyżej 5m. Natomiast ze względu na miejsce aplikacji płyt rozróżnia się 3 strefy: strefę wewnętrzną, strefę brzegową i strefę narożną. W budynkach o wysokość do 5m na wszystkich płytach nakłada się klej pasami lub plackami w takiej ilości, by w strefie wewnętrznej klej pokrywał 25% powierzchni płyty, w strefie brzegowej 35% a w strefie narożnej około 50%. W budynkach o wysokości powyżej 5m wygląda to podobnie z tą jednak różnicą, że na płytach w strefie narożnej klej należy nanieść na całej powierzchni płyty. Jeśli podłoże, do którego będą przyklejane płyty, jest równe, można zamiast kleju bitumicznego zastosować klej poliuretanowy na przykład Biterm Stick PU. Można go nanieść na całą powierzchnię płyty lub pasami. W przypadku pasów klej powinien być naniesiony po obwodzie tworząc ramkę obwodową otwartą oraz pasami na pozostałej powierzchni płyty w odstępach 6-10cm i szerokości około od 0,5cm do 1cm. Nawet stosując metodę klejową zaleca się mocowanie mechaniczne płyt w strefie narożnej i brzegowej. Mocowanie mechaniczne wykonuje się po związaniu kleju. W przypadku wyboru metody  montażu tylko z wykorzystaniem łączników mechanicznych dobór technologii mocowania zależy od rodzaju podłoża i grubości izolacji. Dla uproszczenia w przypadku wykonywania izolacji w dwóch warstwach płytami o wymiarach 1x1m można przyjąć, że dolną warstwę należy mocować za pomocą jednego łącznika, natomiast górną za pomocą dwóch łączników. 

Swisspor EPS 200 parking – zamówienie i realizacja.

Styropian Swisspor EPS 200 parking można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,034 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
200 kPa
Grubość
12 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
2,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu
5 szt
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel