Styropian Swisspor EPS 150 PARKING 035

Styropian Swisspor EPS 150 PARKING 035
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,035 [W/mK]
Grubość: 22 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,22 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
86,32 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor EPS 150 parking– szerokie zastosowanie 

Swisspor EPS 150 parking – to płyty z białego styropianu o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i szerokim zastosowaniu. Mogą być wykorzystywane jako izolacja termiczna tarasów, stropodachów i posadzek w budownictwie mieszkaniowym, w miejscach o większych obciążeniach mechanicznych ale także można jest stosować w budownictwie drogowym na przykład jako wypełnienie nasypów czy jako izolacja przyczółków mostowych. Może być zastosowany jako warstwa chroniąca przed przemarzaniem w konstrukcjach drogowych. Podstawowymi parametrami charakteryzującymi właściwości izolacyjne i wytrzymałościowe płyty EPS 150 parking są współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,035 [W/mK] i wytrzymałość na ściskanie wynosząca ≥ 150 kPa. Płyty produkowane są przez firmę Swisspor, obecną na polskim rynku od 1999 roku i wciąż uaktualniającą swoją ofertę w odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące izolacyjności budynków. 

Styropian EPS 150 parking – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Styropian otrzymuje się w wyniku spieniania polistyrenu. W procesie produkcji otrzymuje się większe bloki, które w kolejnym etapie tnie się na płyty o odpowiednich wymiarach. Płyty mogą mieć krawędź gładką lub frezowaną. Typowy wymiar płyt gładkich wynosi 1000x500mm, natomiast płyt frezowanych 980x480mm. Możliwe jest cięcie płyt o innych wymiarach na zamówienie, które każdorazowo wiąże się z wycena indywidualną. Płyty pakowane są w paczki. Ilość płyt w paczce a zarazem ilość m3 w paczce jest inna w zależności od grubości płyty i krawędzi. Dane te zawarte są tabeli pakowania. Aby określić ilość styropianu, potrzebna jest wielkość powierzchni w m2 oraz grubość izolacji, którą chcemy wbudować wyrażoną w metrach, następnie trzeba je ze sobą pomnożyć otrzymując ilość potrzebnych m3 styropianu do zamówienia. 

Swisspor EPS 150 parking – jak aplikować?

Izolację na stropodachu najczęściej układa się w dwóch warstwach z przesunięciem płyt z górnego poziomu względem płyt z dolnego poziomu w celu eliminacji mostków cieplnych. W przypadku montażu izolacji z białego styropianu płyty najczęściej aplikuje się za pomocą kleju lub mocuje z wykorzystaniem łączników mechanicznych. Dobór łączników zależy od grubości izolacji, rodzaju podłoża i wielkości płyt styropianowych. Można jednak w uproszczeniu przyjąć, że płyty z pierwszej warstwy izolacji mocujemy jednym łącznikiem a płyty z drugiej warstwy dwoma łącznikami. Zasada ta dotyczy płyt o wymiarach 1x1m, dla większych płyt ilość łączników należy odpowiednio zwiększyć. Jeśli płyty EPS 150 parking będą klejone, to dobieramy systemowy klej i metodę aplikacji w zależności od strefy dachu, w której będą one klejone. Płyty przykleja się do wcześniej wykonanej paroziolacji na przykład z papy. Do klejenia styropianu wykorzystać możemy klej poliuretanowy lub bitumiczny. Klej poliuretanowy nakłada się na płytę obwodowo pozostawiając w dwóch miejscach przy przeciwległych narożnikach wzdłuż jednego boku kilkucentymetrową przerwę. Kolejne pasy kleju nakłada się na pozostałej powierzchni płyty. Klej nakłada się pasami o grubości 0,5-1cm w odstępach od 6cm do 10cm. W przypadku kleju bitumicznego aplikujemy go pasami lub plackami w ilości zależnej od strefy dachu. W budynkach powyżej 5m wysokości w strefie narożnej nakładamy klej na całej powierzchni płyty, w pozostałych strefach bez zmian. 

Swisspor EPS 150 parking – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor EPS 150 parking można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,035 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
150 kPa
Grubość
22 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,22 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixel