Styropian Swisspor MAX dach podłoga 038

Styropian Swisspor MAX dach podłoga 038
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,038 [W/mK]
Grubość: 5 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 6 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 12 szt.
opakowanie
m2
m3
67,53 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor MAX dach podłoga – dobry wybór do budownictwa mieszkaniowego

Swisspor MAX dach podłoga – płyty podłogowe przeważnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Płyty MAX dach podłoga produkowane są przez firmę Swisspor i posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne. Współczynnik przewodzenia ciepła λ dla tego produktu wynosi on 0,038[W/mK]. Ponadto płyty te mają optymalne właściwości wytrzymałościowe. Parametrem, który określa te właściwości jest naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu na poziomie ≥ 80 kPa. Producent podaje także maksymalne obciążenie użytkowe równomiernie rozłożone na poziomie 2,4t/m2 dopuszczalne dla tych płyt. Uniwersalność styropianu MAX dach podłoga pokazuje ogrom miejsc z możliwością jego zastosowania od podłóg w budownictwie mieszkalnym i użyteczności publicznej, izolacji cieplnej podłóg w systemie ogrzewania podłogowego, izolacji stropodachów pełnych i wentylowanych po tarasy i balkony jak również możliwej do zrobienia izolacji ścian metodą "lekką mokrą" ETICS, BSO lub "lekką suchą" w nowym i starym budownictwie .Produkty Swisspor cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Swisspor działa na polskim rynku już 20 lat oraz nieustannie poszerza swoją ofertę wśród styropianów jednocześnie dbając o wysoką jakość tych produktów. 

Styropian MAX dach podłoga – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

MAX dach podłoga to produkt ze spienionego polistyrenu. W pierwszym etapie produkcji z granulatu poddanego działaniu pary wodnej i temperatury formuje się bloki, które zostają pocięte na mniejsze płyty o żądanej grubości. Podstawowym i najpopularniejszym formatem płyt jest płyta o prostych krawędziach i wymiarach 1000x500mm. Można także uzyskać frezowaną krawędź płyt, co umożliwia ich łączenie na zakładkę. Wówczas płyta ma wymiar 980x480mm. Na zamówienie można także wykonać płyty w innych formatach. Przy wykonywaniu prac izolacyjnych należy określić zapotrzebowanie na styropian w m3. Łatwo to policzyć mnożąc powierzchnię izolowanej podłogi czy dachu przez grubość styropianu. Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli powierzchnię liczymy w m2, to grubość należy podać w metrach. Grubość izolacji można w pewnym uproszczeniu policzyć samodzielnie. Minimalną grubość izolacji dla danej przegrody budowlanej (ściany, dachu, podłogi na gruncie, stropu nad pomieszczeniem nieogrzewanym itp.) dobiera się tak, aby współczynnik przenikania ciepła U obliczony dla danej przegrody nie przekroczył wartości maksymalnej określonej w Warunkach Technicznych. Maksymalna wartość tego współczynnika na przykład dla stropodachów wynosi 0,18W/m2K, a dla podłogi na gruncie 0,30W/m2K. Warto wspomnieć, że od stycznia 2021roku, maksymalny współczynnik przenikania ciepła U dla niektórych przegród ma być jeszcze niższy. W przypadku stropodachów od 2021 wartość współczynnika U powinna być nie większa niż 0,15W/m2K. W dużym uproszczeniu można przyjąć, że dla stropodachu należy przyjąć grubość 22cm a dla podłogi na gruncie będzie to grubość 13cm. Zamieniamy grubość z centymetrów na metry 0,22m i 0,13m, mnożymy przez powierzchnię stropodachu lub podłogi i otrzymujemy ilość m3. Otrzymaną wartość należy zaokrąglić do pełnych paczek zgodnie z tabelą pakowania. 

Swisspor MAX dach podłoga – jak aplikować?

Płyty MAX dach podłoga na posadzce zaleca się układać zaczynając od narożnika pomieszczenia. Płyty trzeba układać ciasno i równo na mijankę. Płyty na podłodze na gruncie a także na stropodachu warto układać w dwóch warstwach z przesunięciem warstw dolnej i górnej względem siebie by wyeliminować ewentualne powstawanie mostków termicznych. Na stropodachu płyty mocuje się do podłoża paroizolacji klejem i/lub domocowuję się je mechanicznie, stosując kołki teleskopowe. Łączniki dobiera się w zależności od podłoża i grubości izolacji. Dla pewnego uproszczenia można przyjąć, że dla dolnej warstwy wystarczy jeden łącznik na płytę o wymiarach 1x1m a dla górnej dwa. Dla większych płyt trzeba odpowiednio zwiększyć ilość łączników. 

Swisspor EPS MAX dach podłoga – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor EPS MAX dach podłoga można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,038 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
80 kPa
Grubość
5 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
6 m2
Ilość płyt w opakowaniu
12 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel