Styropian fundamentowy Swisspor HYDRO PLUS

Styropian fundamentowy Swisspor HYDRO PLUS
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,038 [W/mK]
Grubość: 18 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,405 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 2,28 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowanie
m2
m3
199,26 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor HYDRO PLUS – trwałe i skuteczne izolacje cieplne

Styropian fundamentowy Swisspor HYDRO PLUS to wysokiej jakości materiał termoizolacyjny, przeznaczony do efektywnej izolacji cieplnej. Cechują go doskonałe parametry techniczne: poziom nasiąkliwości wody przy długotrwałym, całkowitym zanurzeniu ≤ 3,5%, naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa oraz deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,038 [W/mK]. Dzięki temu jest materiałem uniwersalnym, który może być używany do izolacji cieplnej fundamentów do 3,5 m głębokości, ścian piwnic, stropów, podłóg w pomieszczeniach wilgotnych, cokołów w systemie BSO, podłóg na gruncie oraz dachów płaskich i zielonych.

Pomimo swojej wysokiej jakości, styropian Hydro Plus ma świetny stosunek jakości do ceny, co czyni go ekonomiczną inwestycją w każdej sytuacji. Za jego powstanie odpowiada renomowana, szwajcarska firma Swisspor, która jest od ponad trzydziestu lat ceniona na całym świecie za solidną jakość produktów budowlanych. Styropian Hydro to wodoodporne płyty wykonane z wysokiej klasy polistyrenu ekspandowanego. Każda powstała w technologii agregatowej, czyli indywidualnego wtrysku do formy. W efekcie struktura spienionych granulek pozostaje nienaruszona, znacznie redukując chłonność wody. Daje to gwarancję utrzymania trwałej termoizolacji nawet po wielu latach po aplikacji.

Hydroplus – jakie płyty są dostępne? 

Standardowo Swisspor Hydro to płyty frezowane o rozmiarach 600 mm x 1250 mm. Ich grubość może wynosić 50, 60, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180 lub 200 mm. Dzięki frezowanym bokom płyty montuje się na zakładkę, co znacznie przyśpiesza pracę oraz eliminuje powstawanie mostków termicznych.

Aby oszacować, ile płyt Hydroplus potrzebujesz, zmierz długość i wysokość fundamentu. Pomnóż otrzymane wyniki a otrzymany iloczyn pomnóż przez grubość płyty. Wynik pokazuje, ile m3 styropianu Swisspor będzie potrzebne do przeprowadzenia skutecznej izolacji. Dla pewności możesz nabyć 2 - 3 paczki więcej. Pozwoli to na zredukowanie efektów nieprzewidzianych strat.

Wybrana grubość determinuje, ile sztuk znajdzie się w paczce. Przy najcieńszych jest to 12 sztuk, a przy grubości 160 mm i więcej – 3 sztuki. Pod opisem produktu znajduje się tabela, dokładnie pokazująca wspomniane zależności. Jeśli pomimo tego masz jakieś wątpliwości, możesz w każdej chwili do nas zadzwonić lub skontaktować się mailowo – doradzimy najlepsze rozwiązanie. 

Aplikowanie płyt Swisspor Hydroplus 

Płyty styropianowe Swisspor należy aplikować w miejscach zabezpieczonych przed działaniem promieni słonecznych – można użyć w tym celu ekranów. Przed nałożeniem kleju każda płyta powinna być wyrównana, aby zyskała lepsza przyczepność. Można do tego użyć papieru ściernego lub tarki do styropianu. Po przygotowaniu, płyty można aplikować zarówno w pionie, jak i poziomie. Znajdujący się na płytach napis „do muru” zapewnić ma aplikację odpowiednią stroną do przeznaczonej powierzchni. Ułożenie w odwrotny sposób może skutkować podciekaniem wody pod płyty. Aplikacja powinna odbywać się tylko i wyłącznie przy użyciu kleju, który nie zawiera rozpuszczalników, metodą punktowo‑pasmową lub plackami. Płyty układa się na zasadzie mijanki.

Jak zamówić płyty styropianowe Swisspor?

Aby zamówić styropian fundamentowy Swisspor HYDRO PLUS, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,038 [W/mK]
Grubość
18 cm frezowany
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu [WL(T)]
≤ 3,5%
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,405 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
2,28 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Wymiar płyty
600 mm x 1250 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel