SYNTHOS XPS PRIME S 30 L

SYNTHOS XPS PRIME S 30 L
Polecany
Grubość: 4 cm
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,032 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10): 300 kPa
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 7,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 10 szt.
opakowania
m2
m3
206,38 zł
/ opakowania
12 opakowania

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Synthos XPS PRIME S 30L – uniwersalne płyty izolacyjne

Synthos XPS PRIME S 30L to płyty styropianowe do wykonywania skutecznej termoizolacji o obniżonej nasiąkliwości wody, dzięki czemu stanowią idealną zaporę przeciwko wilgoci. Są wyjątkowo odporne na długotrwałe działanie wody - zarówno tej opadowej jak i gruntowej a przy zastosowaniu specjalnej technologii ich produkcji cechują się zwiększoną twardością. Dlatego przy ich użyciu możemy skutecznie zaizolować nie tylko fundamenty ale również dachy płaskie, dachy zielone w układach tradycyjnych jak i odwróconych, dachy skośne i strome. Styropian Synthos okaże się równie skutecznym materiałem podczas izolacji podłóg na gruncie, izolacji obwodowej fundamentów i płyt fundamentowych oraz izolacji termicznej ciągów komunikacyjnych pieszych i kołowych a także garaży zarówno w budownictwie jednorodzinnym oraz garaży podziemnych w budownictwie wielorodzinnym. W przypadku budynku nie tylko gwarantują jego skuteczne ocieplenie, ale również bezpieczeństwo przebywających w nim osób.

 

Synthos XPS jest produkowany wyłącznie z ekologicznego polistyrenu ekstradowanego i związków, pozbawionych jakichkolwiek składników mających negatywny wpływ na zdrowie i środowisko. Jest wytworzony na bazie surowca na tyle bezpiecznego dla zdrowia, że dopuszczonego do kontaktu z żywnością. W produkcji płyt S30 stosuje się specjalny proces spieniania płyty, w trakcie którego używane są jedynie środki bazujące na dwutlenku węgla. W efekcie otrzymywany jest materiał charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem odporności na ściskanie ≥ 300 [kPa], jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o obniżenie chłonności wody: średnia osiągana nasiąkliwość wody przy długotrwałym zanurzeniu WL(T) ≤ 0,30 [%], oraz izolacji termicznej: deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD (10 °C) od 0,032 [W/mK] przy określonej grubości. Dzięki temu Synthos jako jedno z najlepszych rozwiązań znacząco redukuje straty energetyczne, blokuje przedostawanie się wilgoć co przekłada się na oszczędności związane z eksploatacją oraz konserwacją budynków.

XPS Synthos – izolacja w wygodnej formie

Płyty izolacyjne XPS Synthos są dostępne w  dziewięciu różnych wersjach rozmiarowych, co pozwala na wybranie optymalnej pod kątem potrzeb. Różnią się one powierzchnią – najmniejszy styrodur Synthos to powierzchnia 2,25 m2, a największy – 7,50 m2. Ich powierzchnia może być gładka lub karbowana. Płyty XPS różnią się jednak grubością. Dostępne grubości płyt wynoszą od 20 do 160 mm. W zależności od wybranych parametrów, jednostka załadunkowa zawiera 10 lub 12 paczek Synthos XPS Prime. Wymiary jednostki załadunkowej w mm to: 1250-1265 x 1200-1230 x 2480. Płyty izolacyjne w niestandardowych wymiarach, wyceniane są indywidualnie. 

Płyty Synthos XPS mogą mieć krawędzie proste, na zakładkę lub pióro-wpust. O tym, które wybrać, powinny decydować czynniki zaplanowanego miejsca instalacji płyty. Nasz sklep oferuje płyty
z krawędziami na zakładkę, ponieważ pozwalają one na szybki i pewny montaż oraz eliminują ryzyko pojawienia się mostków termicznych, poprzez które mogłoby dochodzić do utraty ciepła. Wszystkie mają szarą barwę, co oznacza lepsze parametry termoizolacyjne niż w przypadku białych. Ciemniejsza barwa oznacza zastosowanie środków, które wpływają na wzmocnienie parametrów płyt. Pod opisem każdego produktu znajdziesz tabelę rozmiarów i ilości. W razie wątpliwości służymy fachową pomocą i doradztwem, dzięki czemu zawsze masz pewność nabycia dokładnie tego, czego potrzebujesz.

 

Synthos XPS Prime – postaw na sprawdzone rozwiązania!

Płyty Synthos XPS PRIME S 30L powinny być umieszczane na oczyszczonym podłożu. Jeśli występują na nim ubytki większe niż 5 mm, należy je zaszpachlować. Gruntowanie należy przeprowadzić masami bitumicznymi na bazie wody, bez rozpuszczalników. Nie mogą być stosowane w bezpośrednim kontakcie z substancjami działającymi destrukcyjnie ani innymi preparatami zawierającymi takie związki organiczne. Dopuszcza się montaż płyt poziomo lub pionowo - w zależności od wytycznych projektowych. Płyty przykleja się na placki (6-8 szt). W przypadku izolowania fundamentów
i występowania parcia wody  gruntowej, płyty XPS PRIME S należy przykleić na całej powierzchni. Do przyklejania powinno używać się klejów dopuszczonych do klejenia materiałów wytworzonych na bazie polistyrenów. Aby uniknąć mostków termicznych, warstwę termoizolacji należy wykonać tak, aby płynnie przechodziła w izolację cokołu i w dalszej kolejności w izolację ściany. W przypadku dachów należy rozpocząć od oczyszczenia podłoża i wykonania warstwy spadkowej lub wyrównującej.

Płyty Synthos XPS PRIME S 30L należy składować w budynkach wentylowanych, najlepiej zadaszonych, celem zapobiegania degradacji powierzchni i struktury płyt. Degradacja taka może następować pod wpływem intensywnego działania promieni słonecznych. Jak wszystkie produkty wykonane

z polistyrenu, podczas bezpośredniego kontaktu ze źródłami ciepła o temperaturach powyżej 75°C ulegają degradacji, co skutkuje zniekształceniem - a nawet ich stopieniem. 

Płyty Synthos XPS PRIME S są łatwopalne, mogą ulec gwałtownemu spaleniu w przypadku narażenia na działanie otwartego ognia. W związku z tym na każdym etapie składowania, transportu, montażu i użytkowania Synthos XPS PRIME S, należy bezwzględnie unikać kontaktu z otwartym ogniem lub źródłami ciepła. Ponadto płyty Synthos XPS PRIME S nie mogą być składowane w budynkach, w których przechowywane są produkty łatwopalne i lotne.

 

Płyty termoizolacyjne Synthos można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 6 pełnych palet. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty – minimalna to 4 cm, najgrubsza to 16 cm. Po złożeniu zamówienia można przejść do wirtualnej kasy, w której można dokonać zapłaty za zamówiony towar oraz wykorzystać posiadany kupon rabatowy. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą jego prawidłowy przebieg oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl

Zamówienia realizowane są w dni robocze. Czas kompletowania produktu wynosi 2 dni robocze, a dostawa Produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

 

Grubość
4 cm
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,032 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
300 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu [WL(T)]
≤ 0,7%
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
7,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu
10 szt.
Wymiar płyty
1250x600 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację fundamentu za pomocą papy termozgrzewalnej
W trakcie planowania budowy domu istnieje wiele aspektów, które należy uwzględnić, a jednym z najważniejszych jest hydroizolacja fundamentu. Choć może się wydawać, że jest to tylko jedna z wielu pozycji na liście rzeczy do zrobienia, nie należy lekceważyć jej znaczenia. W tym wpisie na blogu wyjaśnimy, dlaczego jest tak istotna i jak wpływa na długotrwałą wytrzymałość oraz komfort Twojego domu.
Czytaj więcej
Gdzie wyrzucić styropian budowlany?
Styropian budowlany to materiał powszechnie stosowany w budownictwie, ale jego utylizacja może stanowić wyzwanie ze względu na potencjalne skutki dla środowiska. Gdzie powinniśmy wyrzucać styropian budowlany?
Czytaj więcej
Jak ocieplić fundament?
Ocieplenie fundamentu to jeden z pierwszych kroków podczas prac dociepleniowych - pozwala skutecznie zadbać o skuteczną energooszczędność budynku. Oto kilka wskazówek w jaki sposób ocieplić prawidłowo fundament oraz jakie to przynosi korzyści.
Czytaj więcej
Co to jest styrodur i kiedy go stosować?
Nowoczesne budownictwo i coraz częściej zmieniające się przepisy dotyczące domów energooszczędnych oraz budownictwa pasywnego wymuszają stały rozwój technologii w dziedzinie materiałów izolacyjnych. W wielu przypadkach obecnie dostępny styropian nawet o minimalnej przepuszczalności i wysokiej trwałości nie jest wystarczającą izolacją. Rozwiązaniem może być kolejny produkt powstały z polistyrenu, czyli styrodur.
Czytaj więcej
pixel