Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPSP 100

Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPSP 100
Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPSP 100
Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPSP 100
Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPSP 100
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 18 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,262 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,46 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
103,12 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Styropian fundamentowy Yetico – izolacja najwyższej klasy

Yetico to jeden z największych producentów wyrobów styropianowych w Polsce. Firma znajduje się w czołówce branży i od wielu lat dostarcza swoje produkty do termoizolacji budownictwa jedno i wielorodzinnego oraz jest producentem styropianowego systemu ocieplenia i profilowania dachu płaskiego, produkuje także kształtki i opakowania styropianowe. Dostarczane płyty styropianowe przeznaczone są do termoizolacji fasad, fundamentów, podłóg, dachów, do izolacji akustycznej i pod wodne ogrzewanie podłogowe. W ofercie znajdują się tradycyjne, białe płyty styropianowe, płyty
o obniżonej chłonności wody, a także płyty szare idealne do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Styropian Yetico Aqua został zaprojektowany z myślą o termoizolacji podziemnych części budynków, miejsc o podwyższonej wilgotności oraz miejsc ciągle narażonych na działanie wody. Przeznaczony jest do zapewnienia pewnej, trwałej izolacji ścian fundamentowych, pomieszczeń o dużej wilgotności takich jak chłodnie, podłóg na gruncie, dachów nieużytkowych oraz dachów zielonych. Może również być stosowany do wykonania izolacji cieplnej w miejsca o obciążeniach użytkowych wynoszących do 3,0 t/m. Zastosowanie złego styropianu fundamentowego powoduje straty ciepła, mogące wynieść nawet 10% ogólnych strat energii, a także umożliwiać rozwój pleśni, grzybów oraz odwarstwianie się tynku. Dlatego styropian Aqua Passive ma współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący λD – 0,031 [W/mK], a na zewnętrznej stronie każdej płyty umieszczono kanaliki drenażowe odprowadzające wodę.

 

Styropian Aqua Yetico – technologia gwarantująca jakość

Każda płyta styropianowa Aqua 100 produkowana jest z hydrofobowego surowca w zamkniętych formach. To sprawia, że struktura granulek polistyrenowych nie ulega uszkodzeniu, a większa spoistość to lepsze ich zagęszczenie. W efekcie woda trudniej wnika pomiędzy spienione granulki, co oznacza znacznie mniejszą nasiąkliwość płyt w warunkach długotrwałego działania wody.


Płyty są powtarzalne i idealnie do siebie pasują. Krawędzie umożliwiają montaż na zakładkę, co znacznie usprawnia pracę, głębokość zakładki wynosi 15 mm i nie tylko ułatwia aplikację, ale pomaga stworzyć szczelną izolację i zmniejszać ewentualne powstawanie mostków termicznych.  Na zewnętrznej stronie każdej płyty umieszczono trwale naniesioną podziałkę, ułatwiająca przycinanie płyt. Dzięki temu wśród fachowców styropian grafitowy Yetico opinie ma doskonałe i jest polecany do trwałych ociepleń różnego rodzaju budynków. Dodatkowo AQUA i AQUA PASSIVE wyposażone są w sieć kanalików drenażowych na powierzchni płyty, dzięki czemu odprowadzenie wody jest skuteczniejsze. Każda wyprodukowana przez Yetico płyta Aqua jest zgodna z obowiązującą normą PN-EN 13163+A1:2015-03.

 

Standardowa płyta Aqua ma wymiary 1215 x 600 mm, efektywna powierzchnia krycia wynosi 0.729 m2. Liczba płyt i powierzchnia krycia z paczki styropianu jest zależna od wybranej grubości. Najcieńsza płyta to 50 mm wtedy objętość paczki to 0.365 m3, a liczba płyt w paczce to 10. Największa produkowana grubość to 250 mm, objętość paczki będzie taka sama 0.365m3 jednak liczba płyt umieszczonych w paczce to 2 sztuki. W zależności od parametru lambdy różni się deklarowany opór cieplny, wyliczany wzorem RD[m2K/W]. W przypadku płyty o grubości 50 mm wynosi on 1,35, a każde 10 mm zwiększa go o około 0,25 – 0,30. Najgrubsze płyty (250 mm) mają współczynnik oporu wynoszący 6,90. Tabela rozmiarów wraz z pozostałymi parametrami znajduję się pod opisem produktu, pozwoli ona wyjaśnić wszystkie wątpliwości, a jeżeli masz dodatkowe pytania, proszę pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą.

 

A jak dobrać potrzebną ilość? Należy obliczyć łączną długość ocieplanych fundamentów, przemnożyć ją przez wysokość fundamentu a uzyskany wynik przemnożyć jeszcze przez grubość płyty. Uzyskamy potrzebną ilość styropianu wyrażoną w m3 do przeprowadzenia skutecznej izolacji. Yetico do skutecznej termoizolacji fundamentów rekomenduje produkty z dwóch grup AQUA i AQUA PASSIVE, które charakteryzują się niską nasiąkliwością (1-2%) oraz wysoką wytrzymałością na ściskanie (80-200 [kPa]). Produkty grafitowe są szczególnie polecane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym (λ≤0,031 [W/(m·K)]). Należy bezwzględnie pamiętać, że płyty styropianowe należy przechowywać
w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniem oraz oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Styropian EPS P – zamawianie, dostawa i aplikacja

Styropian Yetico nie może być stosowany w bezpośrednim kontakcie z substancjami działającymi destrukcyjnie na polistyren, np.: rozpuszczalniki organiczne jak aceton, benzen, terpentyna czy benzyna. W przypadku montażu płyt produkowanych metodą automatową, wymagane jest dodatkowe mocowanie mechaniczne powyżej linii gruntu. Zalecane jest używanie do aplikacji kleju poliuretanowego, a przed zamocowaniem płyt styropianowych powierzchnia ścian fundamentów powinna zostać zabezpieczona warstwą izolacji przeciwwodnej wykonanej przy użyciu mas bitumicznych.

Styropian fundamentowy Yetico AQUA PASSIVE EPS P można zamówić na stronie, wybierając z rozwijanego menu pożądaną grubość dla pojedynczej płyty. Cena zostanie obliczona automatycznie. Koszty dostawy produktu są ustalane w trakcie procesu składania zamówienia i są uzależnione od wyboru sposobu dostawy zakupionego produktu oraz rodzaju przesyłki (np.: wagi lub niestandardowych gabarytów). Minimum logistyczne dla tego styropianu wynosi 30 m3 – przy takiej ilości dostawa jest w pełni darmowa. Zamówienia na ilości mniejsze niż minimum logistyczne wyceniane są w każdym przypadku indywidualnie. Na termin dostawy produktu składa się czas kompletowania produktu oraz czas jego dostawy określony przez przewoźnika. Zamówienia realizowane są w dni robocze. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje najczęściej w terminie od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt.  

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Grubość
18 cm frezowany
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu [WL(T)]
≤ 2%
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,262 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,46 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
1215 mm x 600 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel