Styropian fundamentowy Yetico AQUA EPSP 100

Styropian fundamentowy Yetico AQUA EPSP 100
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,036 [W/mK]
Grubość: 15 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,328 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 2,19 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowanie
m2
m3
98,44 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Styropian fundamentowy Yetico Aqua

Yetico to jeden z największych polskich producentów wyrobów styropianowych. Firma znajduje się w tej branży od wielu lat i dostarcza swoje produkty do termoizolacji budownictwa jedno i wielorodzinnego. Jest producentem jednego z najpopularniejszego wodoodpornego styropianu Aqua. Dostarcza również płyty styropianowe przeznaczone są do termoizolacji fasad, fundamentów, podłóg, dachów, do izolacji akustycznej i pod wodne ogrzewanie podłogowe. W jego ofercie znajdują się zarówno tradycyjne, białe płyty styropianowe ale również i szare o podwyższonym parametrze lambdy nadające się idealne do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Styropian Yetico Aqua został zaprojektowany z myślą o termoizolacji podziemnych części budynków, miejsc o podwyższonej wilgotności oraz miejsc stale narażonych na działanie wody. Produkt w swoim uniwersalnym zastosowaniu, zapewnia trwałą izolację ścian fundamentowych, pomieszczeń o dużej wilgotności takich jak chłodnie, podłóg na gruncie, dachów nieużytkowych oraz dachów zielonych. Stosowany może być również do wykonania izolacji cieplnej w miejsca o obciążeniach użytkowych wynoszących do 3,0 t/m. Zastosowanie złego styropianu fundamentowego powoduje straty ciepła, mogące wynieść nawet 10% ogólnych strat energii, a także umożliwiać rozwój pleśni, grzybów oraz odwarstwianie się tynku. Dlatego styropian Aqua ma współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący λD – 0,036 [W/mK], a na zewnętrznej stronie każdej płyty umieszczono kanaliki drenażowe odprowadzające wodę.

 

Styropian Aqua Yetico – gwarantowana jakość

Każda płyta styropianowa Aqua 100 produkowana jest z hydrofobowego surowca, technologią bezpośredniego wtrysku do zamkniętej formy. To sprawia, że struktura granulek polistyrenowych nie ulega uszkodzeniu. Lepsze jest również zagęszczenie płyty oraz jej spoistość. W efekcie woda trudniej wnika pomiędzy spienione granulki, co oznacza znacznie mniejszą nasiąkliwość płyt w warunkach długotrwałego działania wody. Płyty są powtarzalne i idealnie do siebie pasują. Krawędzie umożliwiają montaż na zakładkę, co znacznie usprawnia pracę, głębokość zakładki wynosi 15 mm i nie tylko ułatwia aplikację, ale pomaga stworzyć szczelną izolację i zmniejszać ewentualne powstawanie mostków termicznych.  Na zewnętrznej stronie każdej płyty umieszczono trwale naniesioną podziałkę, ułatwiająca przycinanie płyt. Dzięki temu wśród fachowców styropian Aqua ma doskonałą opinię i jest przez nich polecany do ociepleń różnego rodzaju budynków. Dodatkowo AQUA i AQUA PASSIVE wyposażone są w sieć kanalików drenażowych na powierzchni płyty, dzięki czemu odprowadzenie wody jest skuteczniejsze. 

 

Styropian Aqua – pakowanie

Standardowa płyta ma wymiary 1230 x 615 mm, efektywna powierzchnia krycia wynosi 0.729 m2. Liczba płyt i powierzchnia krycia z paczki styropianu jest zależna od wybranej grubości. Najcieńsza płyta to 50 mm wtedy objętość paczki to 0.365 m3, a liczba płyt w paczce to 10. Największa produkowana grubość to 250 mm, objętość paczki będzie taka sama 0.365m3 jednak liczba płyt umieszczonych w paczce to 2 sztuki. Tabela rozmiarów wraz z pozostałymi parametrami znajduję się pod opisem produktu, pozwoli ona wyjaśnić wszystkie wątpliwości, a jeżeli masz dodatkowe pytania, proszę pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą. Żeby dobrać potrzebną ilość należy obliczyć łączną długość ocieplanych fundamentów, przemnożyć ją przez wysokość fundamentu a uzyskany wynik przemnożyć jeszcze przez grubość płyty. Uzyskamy potrzebną ilość styropianu wyrażoną w m3 do przeprowadzenia skutecznej izolacji. Yetico do skutecznej termoizolacji fundamentów rekomenduje produkty z dwóch grup AQUA i AQUA PASSIVE, które charakteryzują się niską nasiąkliwością (1-2%) oraz wysoką wytrzymałością na ściskanie (80-200 [kPa]). Produkty grafitowe są szczególnie polecane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym (λ≤0,031 [W/(m·K)]). Należy bezwzględnie pamiętać, że płyty styropianowe należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniem oraz oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Styropian AQUA EPS P100 – zamawianie, dostawa i aplikacja

Styropian Yetico nie może być stosowany w bezpośrednim kontakcie z substancjami działającymi destrukcyjnie na polistyren, np.: rozpuszczalniki organiczne jak aceton, benzen, terpentyna czy benzyna. W przypadku montażu płyt produkowanych metodą automatową, wymagane jest dodatkowe mocowanie mechaniczne powyżej linii gruntu. Zalecane jest używanie do aplikacji kleju poliuretanowego, a przed zamocowaniem płyt styropianowych powierzchnia ścian fundamentów powinna zostać zabezpieczona warstwą izolacji przeciwwodnej wykonanej przy użyciu mas bitumicznych.

 

Aby zamówić styropian fundamentowy AQUA, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,036 [W/mK]
Grubość
15 cm frezowany
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym całkowitym zanurzeniu [WL(T)]
≤ 2%
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,328 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
2,19 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Wymiar płyty
1215 mm x 600 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jakim styropianem ocieplić cokół?
Cokół to fundament estetyki i trwałości każdego domu, ale jego izolacja może stanowić wyzwanie. Dowiedz się jakiego styropianu użyć, aby zapewnić maksymalną ochronę i wydajność. Odkryj tajniki wyboru idealnego materiału i zadbaj o solidność oraz estetykę swojego domu!
Czytaj więcej
Jak ocieplić fundament?
Ocieplenie fundamentu to jeden z pierwszych kroków podczas prac dociepleniowych - pozwala skutecznie zadbać o skuteczną energooszczędność budynku. Oto kilka wskazówek w jaki sposób ocieplić prawidłowo fundament oraz jakie to przynosi korzyści.
Czytaj więcej
pixel