Styropian fasadowy Termo Organika TERMONIUM fasada

Styropian fasadowy Termo Organika TERMONIUM fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,032 [W/mK]
Grubość: 23 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,23 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
58,28 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

TERMONIUM fasada to styropian grafitowy produkowany z innowacyjnego szarego surowca, wzbogaconego grafitem, dzięki czemu osiąga on lepsze parametry cieple przy zadeklarowanym parametrze lambda λD wynoszącym  0,032 [W/mK]. Styropian przeznaczony do wykonywania wszelkich prac izolacyjnych, produkowany przez polskiego producenta, uznawanego za lidera branży termoizolacyjnej Termo Organika. Płyty nadają się do wykonania zewnętrznej elewacji metodą ETICS (BSO, lekka mokra, lekka sucha), jak również izolacji cieplnej ścian szkieletowych, szczelin wentylowanej ściany trójwarstwowej oraz szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej. Do wykonywania ocieplenia wieńców, nadproży, loggii balkonowych oraz ościeży okiennych. Powstające w innowacyjnym procesie produkcji spieniania surowca srebrzysto-szare płyty TERMONIUM fasada daje lepsze efekty izolacji od standardowych białych styropianów.

 

TERMONIUM fasada – dobór ilości

Płyty produkowane w różnych grubościach ze stopniowaniem co 10mm. Dostępne w wersji z krawędzią prostą i frezowaną, umożliwiającą montaż styropianu na tzw. zakładkę, co przy prawidłowym montażu zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych. Rozmiar płyt z bokami płaskimi to 1000 x 500 mm, przy krawędzi frezowanej wymiary są nieco mniejsze – 982 x 482 mm. Podstawowa, najmniejsza grubość tych pierwszych wynosi 10 mm, frezowanych – 40 mm. Grubość płyt styropianowych przekłada się na ich ilość w paczce, dla przykładu: płyt grubości 150 mm w opakowaniu znajdą się 4 sztuki, grubości 200 mm będą to 3 sztuki. Przy płytach frezowanych, ilość płyt w paczce jest identyczna, zmniejsza się jedynie powierzchnia krycia. Tabela rozmiarów znajduję się pod opisem produktu, wyjaśnia ona wszystkie wątpliwości tego typu, a jeżeli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą, dzięki temu na pewno znajdziesz to, czego szukasz!. Dobierając rodzaj styropianu należy pamiętać o dzisiaj obowiązujących normach. By je spełnić współczynnik przenikania ciepła U dla elewacji powinien być niższy niż U=0,23 W/(m²K) a już od 01.01.2021 spadnie on poniżej 0,20 W/(m²K). Ponieważ docieplenie styropianem TERMONIUM Fasada służyć ma przez wiele lat, warto rozważyć już dziś zastosowanie minimalnej grubości 160mm. 

 

Aplikowanie styropianu Termo Organika

Płyty styropianowe TERMONIUM Fasada należy montować w miejscach osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Można w tym celu posłużyć się siatką ochronną. Jest to niezwykle istotne, ponieważ promieniowanie UV działa destrukcyjnie na powierzchnię styropianu. Na zamontowanym już styropianie, w miejscach wyeksponowanych na działanie słońca, może pojawić się szary nalot, należy przed wykonaniem warstwy zbrojącej usunąć go przy użyciu tarki do szlifowania styropianu lub papieru ściernego. Po zakończeniu prac siatki powinny osłaniać płyty jeszcze przez co najmniej trzy dni. Aplikacja płyt TERMONIUM Fasada powinna odbywać się przy użyciu kleju poliuretanowego takiego jak TO-KPS razem z łącznikami mechanicznymi lub można posłużyć się klejem uniwersalnym, na przykład TO-KU. Podczas pracy należy kierować się zaleceniami producenta, wytycznymi z planu budowlanego, Rekomendacjami Technicznymi i Jakości RTQ ITB 1260/2018.

 

TERMONIUM Fasada – składanie zamówień

W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyt oraz ich rodzaj (z bokiem frezowanym lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą jego prawidłowy przebieg oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Minimum logistyczne, od którego zaczyna się darmowa dostawa, to 30m3. W innych przypadkach wycena dostawy zamówienia odbywa się indywidualnie. Przed rozpoczęciem pracy płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,032 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
23 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,23 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixel