Styropian fasadowy Lubau FASADA PASYWNA PREMIUM 031

Styropian fasadowy Lubau FASADA PASYWNA PREMIUM 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 17 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,24 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,43 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowanie
m2
m3
65,53 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Lubau Fasada PASYWNA PREMIUM

Styropian grafitowy Lubau Fasada Pasywna Premium to innowacyjny materiał izolacyjny dedykowany do wykorzystania w budynkach energooszczędnych i pasywnych, który łączy w sobie zalety tradycyjnych materiałów izolacyjnych z nowoczesnymi technologiami. Wyprodukowany z wysokiej jakości surowców charakteryzuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi oraz cieplnymi, które przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów eksploatacji budynku. Jedną z najważniejszych cech tego styropianu jest współczynnik lambda na poziomie 0,031 [W/(mK)] który zapewnia bardzo dobrą izolację ocieplanych powierzchi. Współczynnik 0,031 jest obecnie najlepszym możliwym dostępnym na rynku dla styropianów fasadowych. Ponadto wysoka wytrzymałość na rozciąganie ≥ 100 kPa gwarantuje, że płyty są sztywne i doskonale przylegają do ściany. Wszystko to sprawia, że styropian fasada Pasywna Premium stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnych i ekologicznych materiałów izolacyjnych, które nie tylko zapewnią wysoki komfort cieplny, ale również przyczynią się do ochrony środowiska naturalnego przez ograniczenie zużycia energii i emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Styropiany grafitowe są najczęściej rekomendowanym rozwiązaniem w przypadku ubiegania się o dofinansowanie np. z programu Czyste Powietrze.

Styropian fasadowy PASYWNY PREMIUM

Styropiany grafitowe fasadowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie w ociepleniu ścian zewnętrznych. Znajdzie zastosowanie nie tylko w ocieplaniu domów jednorodzinnych ale każdego obiektu, w którym chcemy obniżyć koszty energii poprzez jego docieplenie. Z uwagi na swoje parametry i niski współczynnik lambda styropian ten jest jednym z najlepszych do ociepleń elewacji. Dzięki temu możemy zastosować niższą grubość ocieplenia niż dla styropianu białego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku starszych budynków, które już same w sobie posiadają grube ściany i z różych powodów nie może być zastosowana duża grubości styropianu. Jeśli planujemy ocieplenie małymi grubościami np 5 cm lub 10 cm ten styropian będzie idealnym wyborem. W nowo budowanych obiektach z uwagi na kwestię oszczędności na kosztach ogrzewania najczęściej wybierane grubości zawierają się w przedziale 15 – 20 cm.

Podczas montażu styropianu grafitowego należy pamiętać iż wystawiony na działanie promieni słonecznych bardzo łatwo się nagrzewa i pod wpływem zbyt wysokiej temperatury może ulec uszkodzeniu. W tym celu należy stosować specjalne siatki osłonowe – dotyczy to w szczególności strony południowej oraz zachodniej budynku. Ponadto podczas przechowywania styropianu oraz jego docinania czy aplikowania kleju również należy pamiętać aby nie był zbyt długo wystawiony na słońce. Do montażu styropianu musi być zastosowany klej z przeznaczneniem do styropianów grafitowych. W naszym sklepie dostępny jest np. Klej BOLIX U do przyklejania styropianu i zatopienia siatki. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu mechanicznym styropianu stosując kołki rozporowe z trzpieniem najlepiej metalowym o długości większej o 6 cm niż grubość styropianu.

Zamówienie i realizacja

Styropian dostępny jest w grubościach od 2 cm do 20 cm. Płyty produkowane są w wersji o bokach płaskich a standardowy wymiar płyt wynosi 1000 x 500 mm. Dodatkowo dostępne są płyty frezowane czyli na zakładkę od grubości 8 cm do 20 cm. Pozwala to dobrać dowolną konfigurację styropianu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Wszystkie produkty wytwarzane są na zamówienie i dostarczane w oryginalnych opakowaniach. Etykiety zawierają wszystkie najpotrzebniejsze informacje o produkcie. Każdy produkt posiada dokumentację potwierdzającą parametry w postaci deklaracji właściwości użytkowych.

Styropian Izolina Fasada Pasywna Premium można zamówić poprzez stronę internetową, telefonicznie pod numerem 690 533 333 lub mailowo pod adresem sklep@proizolacje.pl. Minimum logistyczne wynosi 25 m3 i dotyczy łącznej ilości styropianu tego producenta. Mogą być różne grubości oraz różne rodzaje. W przypadku mniejszej ilości prosimy o kontakt zweryfikujemy możliwość dostawy lub zaproponujemy alternatywne rozwiązanie. Dostawa spełniająca minimum logistyczne jest gratis w dowolne miejsce w kraju. Nie realizujemy dostaw za granicę. Dostawy realizowane są od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00. Standardowy

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
17 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,24 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,43 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel