Styropian Termo Organika Termonium PLUS Dach podłoga

Styropian Termo Organika Termonium PLUS Dach podłoga
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 26 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,26 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
91,46 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Termonium Plus Dach-Podłoga 

 

Termonium Plus Dach-Podłoga – to szare płyty styropianowe, które swój kolor oraz właściwości izolacyjne zawdzięczają zawartości grafitu. Produkt ten posiada najwyższe parametry izolacyjne - współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,031W/mK oraz wytrzymałościowe - wytrzymałość na ściskanie wynosi aż 100kPa. Dzięki temu płyty Termonium Plus Dach-Podłoga mogą być stosowane jako izolacja termiczna podłóg na gruncie oraz:

- stropodachach pełnych, stropach zewnętrznych

- stropodachach o wiotkiej konstrukcji (blacha trapezowa)

- tarasach, balkonach

- nadaje się do zastosowania w stropach między kondygnacyjnych a także dachach płaskich.  Idealny do układania podłóg na gruncie w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej i przemysłowym przy normalnych obciążeniach ale także brak przeciwskazań przy zastosowaniu na podłogach z systemem wodnego ogrzewania. Producentem Termonium Plus Dach-Podłogi jest Termo Organika, producent który swoją popularność zawdzięcza dzięki dbałości o kompleksowość oferty i wysoką jakość swoich produktów. Płyty Termonium są produktem zgodnym z normą zharmonizowaną EN 13163:2012+A1:2015

 

Termonium Plus Dach-Podłoga – wymiary, jakich potrzebujesz

Standardowy wymiar płyt podłogowych jest taki sam jak płyt fasadowych i wynosi 1000x500mm. Dla obliczenia potrzebnej ilości należy w pierwszej kolejności ustalić grubość izolacji. Powinna być ona podana w projekcie, ale można ją w przybliżeniu określić także samodzielnie.  Wymogi izolacyjne dla podłóg i dachów określone w Warunkach Technicznych są różne i wyraża je współczynnik przenikania ciepłą U. Dla dachów i stropodachów U≤0,18W/m2K natomiast dla podłogi na gruncie U≤0,30 W/m2K Przykładowo na dachu zatem należy dobrać płytę o minimalnej grubości 18cm, natomiast dlapodłóg na gruncie płytę o grubości 11cm. Aby określić zapotrzebowanie na m3 styropianu należy grubość wyrażoną w metrach pomnożyć przez powierzchnię podłogi lub stropodachu określoną w metrach kwadratowych. Otrzymany wynik należy zaokrąglić do pełnych paczek. Ilość m3 w paczce jest różna i zależy od grubości płyty oraz czy płyta ma krawędzie proste czy frezowane. Szczegółowe dane można znaleźć w tabeli pakowania. 

 

Aplikacja styropianu Termonium Plus Dach-Podłoga

Płyty Termonium Plus Dach-Podłoga mogą być układane jako izolacja termiczna podłóg na gruncie a także na stropach między kondygnacjami. W przypadku podłogi na gruncie konieczne jest zastosowanie izolacji przeciwwilgociowej w postaci folii PE, papy lub innej hydroizolacji. W przypadku  stropów stosowana jest folia PE jako warstwa rozdzielcza. Układanie płyt rozpoczyna się od narożnika. Kolejne rzędy płyty należy układać z przesunięciem tak by uniknąć krzyżowania się styków płyt. Płyty można układać w jednej warstwie lub w dwóch i więcej. Kolejne warstwy także należy układać na mijankę, by wyeliminować mostki termiczne. Ma to szczególne znaczenie przy izolacji podłogi na gruncie lub stropodachów. Na ułożonej izolacji termicznej należy ułożyć folię PE i można przystąpić do wykonywania kolejnych warstw posadzki. 

 

Składanie zamówień

Aby zamówić styropian TERMONIUM, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Grubość
26 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,26 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixel