Styropian Termo Organika Termonium Dach podłoga

Styropian Termo Organika Termonium Dach podłoga
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK], λD– 0, 031 [W/mK]
Grubość: 15 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,284 m3, 0, 284 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,89 m2, 1, 89 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 4 szt.
opakowania
m2
m3
93,97 zł
/ opakowania
24 opakowania

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termonium – trwałe, solidne izolacje

Termonium Dach Podłoga to styropian grafitowy w kolorze srebrno-szarym. Przeznaczony jest do wykonywania izolacji: w systemie ogrzewania podłogowego, na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji, stropodachów pełnych, o wiotkiej konstrukcji jak blacha trapezowa, stropach zewnętrznych oraz tarasach i balkonach, podłogi na gruncie w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej i przemysłowym przy normalnych obciążeniach oraz budownictwie jednorodzinnym. Termonium jest serią produkowaną z dodatkiem elementów uszlachetniających surowiec, co bezpośrednio przekłada się na właściwości izolacyjne płyt. Dzięki specjalnej kompozycji grafitu osiągamy podwyższony parametr izolacji cieplnej nawet przy zastosowaniu niższych grubości płyt.

 

Produkt jest zgodny z normą zharmonizowaną EN 13163:2012+A1:2015. Za jego powstanie odpowiada polska firma Termo Organika. Jest to w chwili obecnej największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Płyty Termo Organika Termonium Dach Podłoga mogą być produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich na zakładkę. Szary styropian, który zawiera dodatki poprawiające właściwości izolacyjne płyt styropianowych (np. grafit), jest produktem spełniającym wymagania jakie stawia się materiałom izolacyjnym, a dzięki którym możliwe jest uzyskanie wysokiej ochrony cieplnej budynku. Zachowuje niezmiennie w czasie swoje bardzo wysokie właściwości izolacyjne. Jest trwały, stabilny wymiarowo i odporny na zawilgocenie, stąd również możliwość zastosowania produktu jako izolacji cieplnej podłóg na gruncie w budownictwie mieszkalnym. Praca z nim nie wymaga stosowania dodatkowych środków ochrony higienicznej. Dzięki swojej lekkości nie obciąża konstrukcji przegród budowlanych co ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa szczególnie budynków remontowanych np. konstrukcja z wielkiej płyty.

 

Termonium Dach Podłoga – wymiary, jakich potrzebujesz!

Styropian Termonium Dach podłoga dostępny jest w różnych wymiarach, co umożliwia łatwe dopasowanie do danej powierzchni. Styropian dostępny jest w standardowym wymiarze płyt o płaskich bokach długości 1000 mm i szerokości 500 mm, w grubościach od 1 cm do 30 cm z gradacją co 1 cm. Płyty frezowane mają nieco mniejszy format, 982 mm długości i 482 mm szerokości, występują w grubościach od 4 do 20cm. Ze względu na pojawiające się zapotrzebowanie istnieje możliwość zamówienia płyt o niestandardowych, większych wymiarach, do przygotowania wyceny niezbędna jest ilości, grubość oraz oczekiwany wymiar płyty. Każda taka wycena odbywa się indywidualnie! W przypadku podłóg lub dachów konieczne jest obliczenie pola powierzchni (długość x szerokość) i przemnożenie go przez grubość styropianu. Wynik to potrzebna objętość wyrażona m3. Dla pewności zalecamy doliczenie ok 5%, unikniemy wtedy dodatkowego domawiania materiałów w przypadku ewentualnych odpadów związanych z nieregularnym kształtem pomieszczeń.

 

Styropian Termonium Dach Podłoga dostępny jest jako płyty gładkie o wymiarach 500 mm x 1000 mm i grubościach od 10 do 200 mm, oraz płyty frezowane o wymiarach 482 mm x 982 mm, a grubości o grubościach od 40 mm do 200 mm. Pakowanie styropianu zależy m.in. od grubości produktu - np. przy płytach gładkich o grubości 5 cm w jednej paczce znajduje się 12 płyt - objętość paczki to 0,3m3 , natomiast przy grubości 10 cm w paczce znajdą się 6 płyt - objętość paczki to również 0,30 m3 ale dwa razy mniejsza powierzchnia krycia. Tabela pakowania dla poszczególnych grubości znajduję się pod opisem produktu. Obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla stropodachów powinny być niższe niż U=0,18 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,15 W/(m²K). Dobierając grubość styropianu warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany w przepisach budowlanych i dostosować do nich swój wybór. 

 

Współczynnik lambda styropianu Termonium Dach Podłoga wynosi 0,031 więc aby spełnić obecne warunki należy zastosować grubość nie mniejszą niż 17 cm a od 2021 roku nie mniejszą niż 15 cm. 

 

Płyty Termonium – skuteczne aplikowanie

Należy pamiętać, że rozpuszczalniki organiczne, takie jak aceton, benzen czy nitro, mogą mieć destrukcyjny wpływ na polistyren, z jakiego wykonane są płyty, dlatego nie należy stosować ich w bezpośrednim kontakcie z nimi. Podłoże do aplikacji  powinno być wcześniej przygotowane i suche. Ewentualne nierówności - wyrównane. Podłogi na gruncie wymagają stosowania izolacji przeciwwilgociowej (w postaci podkładowej papy, folii PE, bitumicznych, wodorozcieńczalnych mas uszczelniających). W stropach między kondygnacyjnych stosowana jest warstwa rozdzielcza w postaci folii PE. Taśmy dylatacyjne powinny zostać zastosowane na styku stropu a ściany. Praca powinna zaczynać się od narożnika i przebiegać od ściany. Każda kładziona płyta powinna zostać mocno dociśnięta do taśmy dylatacyjnej. Rzędy układamy tak, aby styki płyt nie krzyżowały się ze sobą. Po wykonaniu ciągłej, izolacji cieplnej, która składa się z dwóch i więcej warstw, należy zabezpieczyć płyty przed wilgocią za pomocą folii PE. Zalecana grubość to 0,2 mm. Wodne ogrzewanie podłogowe wymaga stosowania na płytach klipsów, przed których umieszczeniem rozkładamy ekrany pokryte folią aluminiową. Konieczne jest także zwiększenie grubości wylewki (podkładu) o średnicę rur grzewczych w podłodze.

We wszystkich przypadkach płyty styropianowe Termonium Dach Podłoga należy stosować zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym.

 

Jak zamówić płyty Termonium?

W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyt oraz ich rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 570 917 188 oraz mailową na adres sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Minimum logistyczne, od którego zaczyna darmowa dostawa, to 30m3. W innych przypadkach wycena dostawy zamówienia odbywa się indywidualnie.

 

Płyty styropianowe Termonium są dostarczane wyłącznie w oryginalnych opakowaniach Producenta. Opakowania opatrzone są etykietą zawierającą: nazwę wyrobu, nazwę Producenta i adres zakładu produkcyjnego, datę produkcji, numer specyfikacji technicznej (EN 13163:2012+A1:2015), kod według tej normy, deklarowane cechy techniczne. Płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

 

 

 

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
,
λD– 0
,
031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
60 kPa
Grubość
15 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,284 m3
,
0
,
284 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,89 m2
,
1
,
89 m2
Ilość płyt w opakowaniu
4 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel