Styropian Termo Organika DALMATYŃCZYK Dach podłoga

Styropian Termo Organika DALMATYŃCZYK Dach podłoga
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,040 [W/mK], λD– 0, 040 [W/mK]
Grubość: 19 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,27 m3, 0, 27 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,42 m2, 1, 42 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowania
m2
m3
73,73 zł
/ opakowania
24 opakowania

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Dalmatyńczyk Dach-Podłoga 

Dalmatyńczyk Dach-Podłoga – jest to płyta z białego styropianu lub w tak zwane kropki, który otrzymuje się w wyniku spieniania polistyrenu z wykorzystaniem pary wodnej i temperatury. W procesie technologicznym produkcji styropianu wcześniej uformowane bloki są cięte na mniejsze płyty. Płyty najczęściej mają proste krawędzie i wymiar 1000x500mm. Można także frezować krawędzie, co pozwala układać płyty na zakładkę, wówczas płyty mają wymiar 982x482mm. Płyty Dalmatyńczyk Dach-Podłoga mogą być stosowane jako izolacja termiczna na podłogach, gdzie obciążenia są niewielkie głównie w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym. Wytrzymałość na ściskanie dla tego produktu wynosi 60kPa. Producentem płyt jest Termo Organika, producent znany przede wszystkim z najwyższej jakości swoich produktów, płyty  dach-podłoga są produktem zgodnym z normą zharmonizowaną EN 13163:2012+A1:2015. Na polskim rynku Termo Organika jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów styropianu. 

 

Dalmatyńczyk Dach-Podłoga – wymiary, jakich potrzebujesz

Przed złożeniem zamówienia na styropian należy określić ilość metrów sześciennych styropianu, jaka będzie potrzebna do wykonania izolacji podłogi. Grubość termoizolacji zależy od parametrów izolacyjnych wybranego produktu. Dla płyt styropianowych właściwości izolacyjne charakteryzuje współczynnik przewodzenia ciepła λ i dla płyt Dalmatyńczyk Dach-Podłoga wynosi on 0,040W/mK. Każdej przegroda budowlana winna mieć zaprojektowany współczynnik przenikania ciepła U, którego maksymalna wartość poszczególnych przegród jest podana w odpowiednich przepisach. Dla podłogi na gruncie ta wartość wynosi 0,30W/m2K. Aby spełnić te wymogi w przypadku płyt Dalmatyńczyk Dach-Podłoga minimalna grubość izolacji powinna być nie mniejsza niż 14cm, czyli 0,14m. Do przeliczenia ilości styropianu w m3 potrzebna jest jeszcze znajomość powierzchni izolowanej podłogi – długość razy szerokość. Dla przykładu przyjmijmy, że powierzchnia izolowanej podłogi wynosi 225m2. Teraz trzeba pomnożyć grubość 0,14m oraz powierzchnię 225m i otrzymujemy wynik 31,5m3. Styropian dostarczany jest w paczkach, dlatego ilość trzeba zaokrąglić do pełnych paczek. Ilość m3 w paczce zależy od grubości oraz od krawędzi płyt. Dla płyt z prostą krawędzią i grubości 14cm objętość paczki wynosi 0,28m3. Należy zatem podzielić obliczoną wcześniej objętość izolacji 31,5m3 przez objętość paczki 0,28m3, otrzymujemy 112,5 paczki. Więc musimy zamówić 113 paczek, czyli 31,64m3 styropianu. 

Aplikacja styropianu Dalmatyńczyk Dach-Podłoga

Przy montażu izolacji na podłodze na gruncie lub na stropie między kondygnacyjnym należy przestrzegać wytycznych producenta. Przed ułożeniem styropianu na podłodze na gruncie konieczne jest wcześniejsze ułożenie folii PE, papy lub innej izolacji przeciwwilgociowej W przypadku stropów jako warstwa rozdzielcza stosowana jest zazwyczaj folia PE. Na styku ściany ze stropem wzdłuż ściany układa się taśmę dylatacyjną. Płyty układa się rozpoczynając od narożnika podłogi dociskając płyty do ułożonej wcześniej taśmy dylatacyjnej. Kolejne rzędy płyty należy układać z przesunięciem na mijankę. Mijankę należy stosować także, gdy płyty układa się w dwóch warstwach, by wyeliminować mostki termiczne. Najczęściej ma to miejsce przy izolowaniu podłogi na gruncie. Na ułożonej izolacji należy rozłożyć folię PE jako zabezpieczenie przed wilgocią i penetracją wylewki. 

Składanie zamówień

 

Aby zamówić styropian Dalmatyńczyk, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,040 [W/mK]
,
λD– 0
,
040 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
60 kPa
Grubość
19 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,27 m3
,
0
,
27 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,42 m2
,
1
,
42 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel