Styropian Termo Organika Termonium PLUS Parking

Styropian Termo Organika Termonium PLUS Parking
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK], λD– 0, 031 [W/mK]
Grubość: 18 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,256 m3, 0, 256 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,42 m2, 1, 42 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowania
m2
m3
125,01 zł
/ opakowania
24 opakowania

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Termonium Plus Parking 

Termonium Plus Parking  to płyty szarego styropianu o wysokiej wytrzymałości na ściskanie i szerokim zastosowaniu. Mogą być wykorzystywane jako izolacja termiczna:

- stropodachów pełnych,

- parkingów,

- wielu innych dachów, 

- stropodachów i posadzek w budownictwie mieszkaniowym oraz w budownictwie przemysłowym, 

- ocieplenie wieńców, nadproży i innych elementów budynku w celu redukcji mostków termicznych,

- podjazdów.

Podstawowymi parametrami charakteryzującymi właściwości cieplne i wytrzymałościowe Termonium Plus Parking są współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,031 W/mK oraz wytrzymałość na ściskanie wyrażona przez naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu, które wynosi 150kPa. Styropian produkowany jest przez jednego z największych producentów płyt termoizolacyjnych w Polsce. Termo Organika wciąż uaktualnia swoją ofertę w odpowiedzi na oczekiwania swoich klientów, dbając przy tym o najwyższą jakość oferowanych produktów. 

 

Termonium Plus Parking – wymiary, jakich potrzebujesz

Płyty Termonium Plus Parking otrzymuje się w wyniku spieniania polistyrenu podobnie jak biały styropian, z tą różnicą, że styropian grafitowy ma zawartość grafitu, skąd wynika jego barwa oraz bardzo dobre parametry cieplne. Termonium Plus Parking jest produktem zgodnym z normą zharmonizowaną EN 13163:2012+A1:2015. Płyty mogą mieć krawędź prostą lub frezowaną. Typowy wymiar płyt z prostą krawędzią wynosi 1000x500mm, natomiast płyt z krawędzią frezowaną 982x482mm. Płyty pakowane są w paczki. W zależności od wymiaru płyty i grubości ilość metrów sześciennych w paczce jest różna. Dane te są łatwo dostępne w tabeli pakowania. Aby określić ilość styropianu, jaka będzie potrzebna do wykonana ocieplenia podłogi, trzeba znać jej powierzchnię oraz określić grubość izolacji. Obie wartości trzeba ze sobą pomnożyć. Grubość styropianu można w łatwy sposób stosując pewne uproszczenie określić samodzielnie. Grubość izolacji powinna być dobrana tak, aby spełnić wymagania dotyczące izolacyjności danej przegrody. Wymagania te są określone przez maksymalny współczynnik przenikania ciepła U podany dla danej przegrody w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dla podłogi na gruncie wartość współczynnika przenikania ciepła U powinna być nie większa niż 0,30W/m2K. W karcie technicznej Termonium Plus Parking podany jest opór cieplny R dla płyty o danej grubości. Aby dobrać grubość należy określić minimalny opór, jaki powinna mieć izolacja termiczna. Aby to policzyć wystarczy 1 podzielić przez maksymalny wymagany współczynnik przenikania ciepła U (R=1/U). Dla podłogi na gruncie minimalny opór, jaki powinna mieć płyta wynosi 3,33m2K/W, czyli grubość minimalna Termonium Plus Parking  powinna wynosić 11cm. Z tabeli pakowania należy zatem odczytać ilość m3 w paczce i otrzymaną wcześniej ilość m3 styropianu zaokrąglić do pełnych opakowań.

 

Aplikacja styropianu Termonium Parking

Przed przystąpieniem do prac związanych z układaniem izolacji termicznej na podłodze na gruncie czy stropie między kondygnacjami należy wykonać izolację przeciwwilgociową w pierwszym przypadku, a w drugim ułożyć warstwę rozdzielczą z folii PE. Izolację na podłodze na gruncie najczęściej układa się w dwóch warstwach z przesunięciem płyt z górnego poziomu względem płyt z dolnego poziomu na tak zwaną mijankę w celu eliminacji mostków cieplnych. Na stropie między kondygnacyjnym najczęściej izolacja jest cieńsza i układana jest w jednej warstwie. Podczas układania izolacji termicznej na podłogach i stropach należy przestrzegać zaleceń producenta i wytycznych zawartych w Rekomendacji RTQ ITB - 1260/2018. Płyty na podłogach układa się rozpoczynając od narożnika. Każdą płytę należy docisnąć do wcześniej ułożonej taśmy dylatacyjnej, a kolejne płyty układać możliwie blisko siebie. Następne rzędy płyt powinny być ułożone w taki sposób, aby styki płyt nie krzyżowały się ze sobą. Po wykonaniu izolacji cieplnej na styropianie konieczne jest ułożenie foli PE, która zabezpieczy styropian przed wilgocią i penetracją wylewki. 

 

Składanie zamówień

Aby zamówić styropian fundamentowy TERMONIUM, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 570 917 188 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

 

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
,
λD– 0
,
031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
150 kPa
Grubość
18 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,256 m3
,
0
,
256 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,42 m2
,
1
,
42 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel