Styropian Termo Organika Termonium Parking

Styropian Termo Organika Termonium Parking
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 7 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,28 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 4 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 8 szt.
opakowanie
m2
m3
111,93 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Termonium Parking 

 

Termonium Parking – to szary styropian o najlepszych parametrach izolacyjnych i bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych. Szary kolor oraz wysokie parametry izolacyjne płyt Termonium są efektem zawartości grafitu w surowcu, z którego w wyniku procesu spieniania otrzymuje się styropian. Współczynnik przewodzenia ciepła dla tego produktu wynosi 0,031W/mK natomiast naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym wynosi 100kPa. Odkształcenie pełzania przy długotrwałym ściskaniu nie przekracza 2% przy obciążeniu 30 kPa (3000 kG/m2). Dzięki temu płyty Termonium Parking mogą być stosowane jako izolacja termiczna zarówno podłóg i stropodachów w budownictwie przemysłowym, ale także:

- parkingów garaży i podjazdów,

- ocieplenie wieńców, 

- nadproży i innych mostków cieplnych. 

Płyty Termonium Parking produkowane są przez Termo Organikę i są produktem zgodnym z normą zharmonizowaną EN 13163:2012+A1:2015. Termo Organika to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów styropianu w Polsce. Firma dba o wysoką jakość swoich produktów oraz nieustannie rozszerza swoją ofertę, by sprostać wymaganiom swoich klientów. 

 

Termonium Parking – wymiary, jakich potrzebujesz

Aby obliczyć ilość styropianu potrzebną do wykonania izolacji podłogi, konieczna jest znajomość ilości metrów kwadratowych powierzchni, która ma być zaizolowana oraz grubości izolacji. Grubość styropianu powinna być określona przez projektanta w projekcie budowlanym. W sposób uproszczony można wyliczyć grubość także samodzielnie. Wymogi izolacyjne dla poszczególnych przegród budowlanych określone są przez maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła U i podane w Warunkach Technicznych W przypadku podłogi na gruncie wartość współczynnika przenikania ciepła U nie może przekroczyć wartości 0,30 W/m2K. Aby spełnić ten parametr jako izolację podłogi na gruncie należy dobrać płytę o grubości 11cm. Płyty Termonium Parking pakowane są w standardowe paczki ale istnieje możliwość zamówienie płyt w innym, większym rozmiarze – należy jednak pamiętać, że każda tego typu wycena jest przygotowywana indywidualnie pod zapotrzebowanie. Ilość m3 w paczce jest różna i zależy od grubości płyty, ale także od wymiarów płyty. Standardowo płyty mają wymiar 1000x500mm i mają proste krawędzie. Dostępne są także płyty frezowane, które mają mniejsze wymiary tj. 982x482mm.  Szczegóły zawarte są w tabeli pakowania. 

Aplikacja styropianu Termonium Parking

Podczas aplikacji izolacji termicznej na podłogach i stropach należy przestrzegać zaleceń producenta i wytycznych zawartych w Rekomendacji RTQ ITB - 1260/2018 W pierwszej kolejności należy wykonać izolację przeciwwilgociową (dotyczy podłogi na gruncie) lub ułożyć folię PE jako warstwę rozdzielczą. Następnie na styku ściany ze stropem należy ułożyć taśmę dylatacyjną. Płyty na podłogach układa się rozpoczynając od narożnika. Każdą płytę należy docisnąć do taśmy dylatacyjnej a kolejne rzędy płyt układać możliwie blisko siebie na tak zwaną mijankę. Jeśli izolacja wykonywana jest w dwóch lub więcej warstwach to kolejne warstwy także należy układać na mijankę, by nie dochodziło do krzyżowania się styków płyt. Po ułożeniu izolacji termicznej z płyt Termonium Parking na styropianie trzeba ułożyć folię PE jako zabezpieczenie przed wilgocią i penetracją wylewki. 

 

Składanie zamówień

Aby zamówić styropian TERMONIUM, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Grubość
7 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,28 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
4 m2
Ilość płyt w opakowaniu
8 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel