Styropian 10 cm frezowany

( ilość produktów: 1 )

Jeśli zależy Ci na stworzeniu cienkiej, skutecznej warstwy izolacji termicznej budynku, która zmniejszy ryzyko powstania mostków termicznych, zapoznaj się z naszą ofertą na styropian frezowany 10 cm. To specyficzny materiał termoizolacyjny charakteryzujący się obecnością rowków ułatwiających montaż, gwarantujących dużą szczelność połączeń. Jeśli ze względów technologicznych nie możesz stosować płyt styropianowych o większej grubości, styropian 10 cm frezowany będzie strzałem w dziesiątkę.

Możliwe zastosowania frezowanych płyt styropianowych

W odróżnieniu od tradycyjnych styropianów gładkich materiały frezowane zapewniają lepszą przyczepność do podłoża i większą szczelność przygotowanych połączeń. W związku z tym są dobrym wyborem do wykonywania warstw izolacyjnych ścian fasadowych i fundamentów. Korzystając z oferty naszego sklepu, możesz zaopatrzyć się m.in. w styropian frezowany 10 cm przeznaczony do izolowania fundamentów i ścian zagłębionych w gruncie, wystawionych na bezpośrednie oddziaływanie wody. Ze względu na specyficzne przeznaczenie, oferowany przez nas styropian 10 cm frezowany marki Swisspor jest materiałem o właściwościach hydrofobowych, wykonanym w technologii agregatowej, metodą wtrysku do form. Dzięki temu tworzące go drobne granulki mają zamkniętą strukturę, przez co są mniej nasiąkliwe i lepiej znoszą kontakt z wodą, również przy pełnym zanurzeniu.

Jaki styropian frezowany 10 cm wybrać?

Poszukując materiału zapewniającego skuteczną izolację termiczną, podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić szczególną uwagę, jest współczynnik lambda – określa poziom przewodzenia cieplnego materiału. Im niższy współczynnik lambda, tym z lepszej jakości materiałem mamy do czynienia. Współczynnik przewodzenia ciepła w przypadku takiego materiału jak styropian 10 cm frezowany jest szczególnie ważny właśnie ze względu na jego grubość. Jeśli chcesz stworzyć skuteczną warstwę izolacyjną o małej grubości, wówczas musisz sięgnąć po materiał o najlepszych właściwościach cieplnych, najlepiej frezowany, minimalizujący ryzyko powstania mostków termicznych. Gdy dodatkowo ma być to materiał przeznaczony do izolowania fundamentów lub ścian zagłębionych w gruncie, wówczas warto sięgnąć po jego wersję charakteryzującą się wyższym poziomem wodoodporności.

W stworzeniu skutecznej, a przy tym stosunkowo cienkiej warstwy izolacyjnej pomoże Ci wysokiej klasy styropian frezowany 10 cm, takiej marki jak Swisspor. Wybierz ofertę proizolacje.pl i zamów nowoczesny materiał izolacyjny o pożądanych właściwościach, w najlepszej rynkowej cenie. Zapraszamy!

pixel