Styropian Swisspor EPS 70 fasada, podłoga

Styropian Swisspor EPS 70 fasada, podłoga
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,039 [W/mK]
Grubość: 17 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,255 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowanie
m2
m3
53,95 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor EPS70 fasada podłoga  – jeden produkt dwa zastosowania

Swisspor EPS70 fasada, podłoga to wyjątkowy produkt z wielu powodów. Jest to biały styropian, który stosowany może być zarówno do izolacji termicznej ścian jak, podłóg jak i dachów. Jeśli prowadzone są jednocześnie prace na elewacji i układana jest izolacja podłóg, to wybierając ten produkt można być spokojnym, że zostanie on wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem.  Styropian SWISSPOR EPS70 fasada podłoga pozwala uniknąć pomyłki przy aplikacji płyt na budowie. Ponadto materiał ten charakteryzuje się dość dobrym jak na biały styropian współczynnikiem przewodzenia ciepła λ-Lambda, co sprawia, że ma dobre właściwości izolacyjne a podwyższona twardość: naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 70 [kPa] zapewnia uniwersalność zastosowań. Producentem płyt styropianowych EPS70 fasada podłoga jest firma Swisspor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów styropianów na polskim rynku. Klienci wybierają produkty tej marki ze względu na ich jakość i konkurencyjną cenę. 

Styropian Swisspor EPS70 fasada podłoga – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Płyty styropianowe Swisspor EPS70 fasada podłoga uzyskuje się w procesie technologicznym, który polega na odpowiednim cięciu prostopadłościennych bloków styropianowych. Płyty mogą posiadać krawędź prostą lub frezowaną. Płyty frezowane mają wymiar 980x480mm i są mniejsze od płyt prostych, które mają wymiar 1000x500mm. Przy zakupie styropianu należy zwrócić uwagę na ilość m3 w opakowaniu, gdyż dla różnych grubości może być ona inna. Aby spełnić aktualne wymagania zawarte w warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie należałoby dobrać styropianu EPS70 fasada podłoga minimalną grubości 18cm, zatem w jednej paczce znajdą się 3 płyty 0,27m3. Odpowiednio od 01.01.2021r. wymogi izolacyjne przegród budowlanych mają zostać podwyższone, zatem by spełnić te wymogi należałoby dobrać styropian o grubości minimalnej 20cm, gdzie w jednej paczce także są 3 płyty ale już o objętości 0,3m3. Podane ilości dotyczą płyt z prostą krawędzią. Jeszcze inne ilości obowiązują dla płyt z krawędzią frezowaną, dlatego najprościej posłużyć się tabelą pakowania, by prawidłowo przeliczyć potrzebną ilość. Tabela pakowania znajduje się pod opisem produktu. W razie pytań lub wątpliwości nasz zespół służy pomocą. 

Swisspor EPS70 fasada podłoga – jak aplikować?

Aplikacja płyt styropianowych nie jest skomplikowana, należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Styropian przykleja się do muru zaprawą klejową, którą należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Istotny jest sposób nałożenia zaprawy, którą nakłada się na płytę metodą obwodowo-punktową w taki sposób, aby pokryć minimum 40% powierzchni płyty. Płyty na ścianie należy układać na mijankę dociskając płytę do muru dbając, by płyty ułożone były równo i ciasno. Konieczność mocowania płyt poprzez kołkowanie uzależnione jest od zastosowanego systemu podanego przez producenta zaprawy klejowej. Prace elewacyjne należy prowadzić także w określonych warunkach atmosferycznych, przy bezdeszczowej pogodzie, gdy temperatura powietrza wynosi od +5°C do +25°C. Jednak wielu producentów zapraw klejowych posiada już w swojej ofercie produkty, które można stosować w niższych lub wyższych temperaturach. 

Płyty styropianowe Swisspor EPS70 fasada podłoga mogą być także stosowane do izolacji połogi na gruncie. Taką izolację warto wykonać w dwóch warstwach z ułożeniem płyt na mijankę w celu wyeliminowania mostków termicznych. Ułożenie płyt najlepiej zacząć od narożnika pomieszczenia. 

Swisspor EPS70 fasada podłoga – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor EPS70 fasada podłoga można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,039 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
70 kPa
Grubość
17 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,255 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,5 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel