Styropian fasadowy Swisspor MAX Fasada 040

Styropian fasadowy Swisspor MAX Fasada 040
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,040 [W/mK]
Grubość: 23 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,216 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 0,94 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
43,57 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

EPS MAX Fasada – uniwersalne płyty styropianowe

Styropian Max Fasada to płyty renomowanej firmy Swisspor. Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, przeznaczone są do wykonywania izolacji cieplnych w nowoczesnym budownictwie. Uniwersalność pozwala na ich szerokie zastosowanie zarówno do elementów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dlatego umożliwią stworzenie solidnej izolacji cieplnej ścian warstwowych, szkieletowych, ocieplenie wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych, stropów od spodu przy metodzie lekkiej mokrej, ścian metodą lekką mokrą – ETICS, BSO – lub lekką suchą, wewnętrznych ścianek działowych, podłóg, poddaszy, strychów użytkowych i nieużytkowych w budownictwie mieszkalnym i użyteczności publicznej oraz podłóg na legarach. Jest to również doskonały styropian między krokwie oraz dla szczelin dylatacyjnych ścian zewnętrznych . Jego przystępna cena w połączeniu z doskonałymi parametrami sprawia, że jest ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego budynku.

Styropian termoizolacyjny Swisspor Max Fasada jest produkowany metodą spieniania polistyrenu w dwóch wersjach. Pierwsza to klasyczne płyty z płaskimi bokami. Druga – płyty mające boki frezowane. Takie rozwiązanie umożliwia montaż płyt na zakładkę i pozwala wyeliminować pojawianie się mostków termicznych mogących pojawić się w trakcie niewłaściwej aplikacji płyt.

Swisspor Max Fasada – grubość dopasowana do potrzeb

Standardowe płyty frezowane Swisspor Max Fasada dostępne są w rozmiarze 480 mm x 980 mm, a gładkie – 500mm x 1000 mm. Minimalna grubość płaskich to 10 mm, a maksymalna – 300 mm. W przypadku frezowanych jest to odpowiednio od 50 do 200 mm. Aby obliczyć, ile potrzebujesz m3 płyt, wymierz długość i szerokość pokrywanej powierzchni. Przemnóż wyniki przez siebie, a otrzymany wynik przez grubość płyty – iloczyn to ilość m3 do pokrycia.

Pamiętaj, że liczba płyt w poszczególnych paczkach uzależniona jest od ich grubości – przy standardowych płytach w jednym opakowaniu grubości 10mm mieści się 60 szt., przy 150mm będą to 4 sztuki a przy 300mm – 2 sztuki. W przypadku płyt frezowanych w jednej paczce może zmieścić się 12 sztuk o grubości 50 mm, a potem ilość ta spada w miarę zwiększania grubości.

Należy o tym pamiętać podczas zamawiania. Tabela pakowania dla poszczególnych grubości znajduje się pod opisem produktu. Pokazuje, ile płyt danej grubości zmieści się w jednej paczce, znajduje się w niej również przelicznik na metry sześcienne i kwadratowe. Możliwe jest również zamówienie płyty o niestandardowych wymiarach. W takim przypadku wycena zamówienia odbywa się indywidualnie. Płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający je przed uszkodzeniem i działaniem warunków atmosferycznych

Styropian EPS Max Fasada został wykonany w zgodzie z obowiązującymi normami technologicznymi. Produkt ten znajduje się w klasie reakcji na ogień E. Oznacza to, że rozgrzanie przy ogniu o mocy 100 kW zajmie poniżej 2 minut. Charakteryzuje się wytrzymałością na rozciąganie na poziomie 100 kPa, a jego współczynnik przewodzenia ciepła λD jest mniejszy lub równy 0,040 [W/mK]. Obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla fasad powinny być niższe niż U=0,23 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,20 W/(m²K). Wybierając styropian warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany w przepisach budowlanych i dostosować do nich wybór rodzaju styropianu.

 Swisspor Fasada – łatwe zamawianie

Podczas aplikacji płyt Swisspor EPS MAX Fasada zalecane jest używanie kleju poliuretanowego lub kleju uniwersalnego do styropianu i zatapiania siatki. Ocieplenie ze styropianu można bezpiecznie szlifować, nie stwarzając zagrożenia dla zdrowia. Styropian nie emituje żadnego promieniowania radioaktywnego typu alfa, beta czy gamma. Oprócz tego nie zawiera żadnych mierzalnych ilości radu w swoich porach i nie jest źródłem emisji radonu do powietrza. Do dokładnego przycinania wystarczą zwykłe narzędzia, które można znaleźć w każdym domu. Płyty styropianowe można łatwo przycinać ręczną piłą o drobnych zębach lub nożem formować różne kształty. Należy jednak pamiętać, że płyty nie są odporne na działanie rozpuszczalników organicznych, takich jak: aceton, benzol, nitro itp. Niedopuszczalne również jest pozostawienie nieosłoniętej warstwy styropianu przez dłuższy czas. Prowadzi to do osłabienia struktury styropianu a wierzchnia warstwa płyt może pokryć się żółtym nalotem. Jeśli do tego dojdzie należy ją wówczas usunąć papierem ściernym lub tarką do szlifowania.

Styropian EPS Max Fasada można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 20m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres sklep@proizolacje.pl Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,040 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
23 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,216 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
0,94 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Czy można wykonać ocieplenie domu zimą?
Zimą, kiedy występują opady śniegu i deszczu a temperatura spada poniżej, zera najczęściej prace budowlane są wstrzymywane. Prace dociepleniowe również jednak w pewnych sytuacjach i okolicznościach z powodzeniem można je przeprowadzić.
Czytaj więcej
pixel