Styropian fasadowy Swisspor PLUS Fasada 042

Styropian fasadowy Swisspor PLUS Fasada 042
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,042 [W/mK]
Grubość: 28 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,28 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
50,97 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor PLUS fasada – dobra cena, sprawdzona jakość

Swisspor PLUS fasada – to dobry wybór jeśli zależy nam na dobrej cenie przy zachowaniu optymalnych parametrów izolacyjnych i mechanicznych. Styropian w fachowej terminologii określa się jako polistyren ekspandowany, który uzyskiwany jest poprzez spienianie polistyrenu. W procesie tym pod wpływem działania pary wodnej i temperatury granulki pęcznieją i powiększają swoją objętość. Zawarte w styropianie powietrze powoduje, że jest to bardzo dobry materiał termoizolacyjny powszechnie stosowany w budownictwie. Płyty Swisspor PLUS fasada doskonale sprawdzą się jako termoizolacja w technologii ocieplania ścian metodą lekką-mokrą.

Płyty PLUS Fasada  produkowane są przez jednego z najbardziej znanych producentów styropianów w Polsce - firmę Swisspor. Sukces ten firma zawdzięcza długiej obecnością na rynku i wysokiej jakości produkowanych styropianów. Swisspor szczególnie dba o zadowolenie swoich klientów i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, dostosowując swoją ofertę do potrzeb rynku. 

Styropian PLUS fasada – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Przy zakupie styropianu należy określić ilość m3 jakie będą potrzebne do wykonania ocieplenia budynku. Ilość m3 uzyskuje się poprzez pomnożenie powierzchni ściany wyrażoną w metrach kwadratowych przez grubość styropianu także wyrażoną w metrach. Grubość styropianu dla ścian zewnętrznych dobiera się w taki sposób, aby cała przegroda uzyskała minimalną wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,23W/m2K. Od 01.01.2021 wartość ta ma wynosić 0,20/m2K. Warto więc rozważyć wybór grubszego styropianu, by spełnić wymagania z 2021 roku. Tak więc dla U<0,23 płyty styropianu Swisspor Plus fasada powinny mieć grubość minimum 18cm. W paczce są 3 płyty, co daje 0,27m3 objętości styropianu. Natomiast dla U<0,20 należy zwiększyć grubość izolacji z płyt PLUS fasada do 22cm. W paczce znajdują się dwie płyty o grubość 22cm, co daje 0,22m3 objętości styropianu w jednej paczce. Przykładowo dla powierzchni ściany 250m2 i grubości izolacji 18cm potrzebujemy 45,09m3 styropianu PLUS fasada. Tabela pakowania znajduje się pod opisem produktu. W razie pytań lub wątpliwości nasz zespół służy pomocą.

Swisspor PLUS fasada – jak aplikować?

Płyty styropianowe PLUS fasada montuje się do ściany za pomocą kleju. Klej nakłada się na płytę obwodowo na szerokość około 5cm i dodatkowo na środku płyty klej układa się plackami w ilość 3 większych lub 6 mniejszych. Powierzchnia kleju powinna pokryć w przybliżeniu 40% powierzchni płyty. Po nałożeniu kleju płytę należy natychmiast przyłożyć do ściany, docisnąć i wyrównać tak, aby ściśle przylegała do wcześniej ułożonych płyt. Układanie płyt styropianowych zaczyna się od poziomu listwy startowej, układając kolejne rzędy na mijankę, czyli z przesunięciem. Warto także na bieżąco kontrolować równość powierzchni z wykorzystaniem poziomicy. Powstałe ewentualnie szczeliny między płytami można uzupełnić pianą poliuretanową. Po ułożeniu izolacji ewentualne nierówności na powierzchni styropianu należy wyrównać na przykład przy użyciu tarki do styropianu. Konieczność użycia kołów i sam sposób kołkowania określa producent kleju, ważne jest, aby kołek przechodził przez warstwę kleju. 

Swisspor Plus fasada – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor Plus fasada można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
28 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,28 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel