Styropian Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga 031

Styropian Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 21 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,198 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 0,94 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
67,70 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga – najlepsza izolacyjność, wysoka wytrzymałość

Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga szare płyty styropianowe, które nie tylko swój kolor, ale także najwyższe właściwości cieplne zawdzięczają zawartości grafitu w surowcu z którego są produkowane. Producentem płyt LAMBDA 100 dach podłoga jest firma Swisspor ciesząca się wysokim uznaniem produkowanych styropianów jak również popularnością wśród najbardziej wymagających Klientów, decydujących się na ich zakup ze względu na gwarantowaną wysoką jakość. Styropian LAMBDA 100 dach podłoga prócz najlepszych właściwości izolacyjnych posiada także najwyższą wytrzymałość na ściskanie spośród produktów grafitowych przeznaczonych do izolacji dachów i podłóg, stropodachów pełnych i wentylowanych, stropodachów o lekkiej konstrukcji ale również dachów stromych pod, nad i między krokwiami. Współczynnik przewodzenia ciepła λ stanowiący o parametrach izolacyjnych wynosi 0,031 [W/mK]. Natomiast naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa, co oznacza, że płyty LAMBDA 100 dach podłoga są twarde i nadają się do wykonywania podłóg na gruncie w budownictwie przemysłowym, przy małych i średnich obciążeniach ale jest to tak samo istotny parametr w przypadku, gdy w budynku jedno lub wielorodzinnym przewidziane jest ogrzewanie podłogowe.

Styropian LAMBDA 100 dach podłoga – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Płyty podłogowe podobnie jak fasadowe mają standardowy wymiar 1000x500mm. Przy docieplaniu podłóg lub dachów o większej powierzchni warto rozważyć zakup większych płyt na przykład 1x1m lub 1x2m dostępnych na indywidualne zamówienie. Obliczenie potrzebnej ilości wymaga w pierwszej kolejności określenia grubości. Wymogi dotyczące maksymalnej wartość współczynnika przenikania ciepła U dla podłóg i dachów są różne. Dla przykładu dla podłogi na gruncie maksymalna wartość tego współczynnika wynosi 0,31 W/m2K a dla dachów i stropodachów wynosi 0,18W/m2K. W karcie technicznej LAMBDA 100 dach podłoga podane są opory cieplne dla poszczególnych grubości. Opór cieplny R to wartość odwrotna do współczynnika przenikania ciepła U. Należy zatem podzielić 1/U, aby otrzymać minimalny opór jaki powinna mieć płyta. Dla podłóg na gruncie U≤0,31 W/m2K, więc opór powinien być nie mniejszy niż 3,33 m2K/W. Zatem aby spełnić ten wymóg dla podłogi na gruncie należy dobrać styropian LAMBDA 100 dach podłoga o grubości 11cm. Dla stropodachów U≤0,18 W/m2K, więc opór cieplny powinien być nie mniejszy niż 5,56 m2K/W. Zatem aby spełnić wymóg izolacyjności dla stropodachu należy dobrać płyty LAMBDA 100 dach podłoga o grubości minimum 16cm.

Mając już grubość można policzyć zapotrzebowanie w m3 mnożąc grubość (w metrach) przez powierzchnię podłogi lub dachu wyrażoną w metrach kwadratowych. Do zamówienia potrzebną ilość należy zaokrąglić do pełnych paczek. Ilość m3 w paczce zależy od grubości płyty i od wymiaru, który zależy od krawędzi płyt. Płyty LAMBDA 100 dach podłoga mogą mieć krawędzie proste lub frezowane. Płyty frezowane mają mniejszy wymiar 980x480mm. Na przykład dla grubości 11cm w paczce jest 5 płyt. Dla krawędzi prostej objętość styropianu wynosi 0,275m3 a dla płyt frezowanych objętość wynosi 0,259m3. Dlatego do określenia ilości paczek i tym samym ilości m3 do zamówienia pomocna będzie tabela pakowania która znajduje się pod opisem produktu.

Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga – aplikacja

LAMBDA 100 dach podłoga jest styropianem grafitowym i nie może być narażony na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego. Dlatego prace izolacyjne prowadzone na dachu powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby płyty LAMBDA 100 dach podłoga były wystawione na działanie słońca możliwie jak najkrócej. W tym celu prace prowadzi się etapowo, układając izolację pod wcześniej przygotowaną warstwą papy. Na początku należy ułożyć pierwszy rząd styropianu i zamocować mechanicznie do niego papę podkładową przy użyciu specjalnych łączników teleskopowych. Kolejne rzędy płyt LAMBDA 100 dach podłoga należy wsunąć i docisnąć pod przygotowaną wcześniej warstwą papy. Prace należy prowadzić w sposób analogiczny aż do wykonania izolacji na całej powierzchni dachu.

Swisspor Lambda 100 dach podłoga – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor Lambda 100 dach podłoga można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
100 kPa
Grubość
21 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,198 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
0,94 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jaką folię pod styropian wybrać?
Wybór odpowiedniej folii pod styropian to klucz do trwałości i skuteczności izolacji termicznej. Zastanawiasz się, która opcja będzie najlepsza dla Twojego domu? Poznaj praktyczne porady i powszechnie polecane rodzaje folii na rynku w naszym najnowszym artykule!
Czytaj więcej
Ile styropianu zamówić?
Zamawianie odpowiedniej ilości styropianu jest kluczowe dla sukcesu Twojego projektu budowlanego czy remontowego. Za mało materiału może prowadzić do nieoczekiwanych przerw w pracy a nadmiar do niepotrzebnych kosztów. Dowiedz się jak dokładnie obliczyć zapotrzebowanie na styropian i uniknąć powszechnych błędów.
Czytaj więcej
Jaki styropian wybrać na ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe kiedyś kojarzone wyłącznie z budownictwem jednorodzinnym - dziś rozwiązanie coraz powszechniej stosowane w budynkach mieszkalnych, wielorodzinnych oraz użytkowych. Niezwykle wydajne, ponieważ korzysta z naturalnego unoszenia się ciepłego powietrza, ogrzewając całe pomieszczenie. Ponadto, co może być ważne dla miłośników nowoczesnych surowych aranżacji pomieszczeń nie wymaga  ono montażu grzejników na ścianie.
Czytaj więcej
pixel