Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA MEGA WHITE fasada 031

  • Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA MEGA WHITE Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK] ≤ 0,031  
Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA MEGA WHITE fasada 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 15 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,450 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 3 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 4 szt.
Wybierz Grubość
15 cm
opakowanie
m2
m3
148,89 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor LAMBDA MEGA WHITE FASADA 

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to styropian jakiego do tej pory na polskim rynku nie było! Producentem jest renomowana firma Swisspor, produkująca z sukcesami od wielu lat produkty do wykonywania skutecznej termoizolacji. Posiadająca wiele fabryk w całej Europie. Korzenie działalności firmy wywodzą się ze Szwajcarii, która to swoimi produktami nie tylko z branży budowlanej determinuje jakość. Niejednokrotnie najwyższą jakość, docenianą na całym świecie.

Dostępny w naszym asortymencie Swisspor LAMBDA MEGA WHITE FASADA to pierwsze na rynku polskim zespolone płyty EPS produkowane w technologii agregatowej, łączące w sobie najlepsze parametry szarego i białego styropianu. Jest to materiał termoizolacyjny nowej generacji, produkowany w technologii indywidualnego wtrysku do formy. Oznacza to nic innego jak indywidualny proces produkcji każdej pojedynczej płyty styropianowej. Tak rygorystyczne podejście do produkcji zapewnia stu procentową powtarzalność każdej z płyt, jej stabilność i identyczność wymiarową.

LAMBDA MEGA WHITE FASADA na pierwszy rzut oka od razu wydaję się większa i to prawda. Płyty, a tak naprawdę ich kolejną zaletą wynikającą z produkcji agregatowej jest większy rozmiar tzn. 1250 mm x 600 mm. W takim rozmiarze „wychodzą” gotowe z formy i na żadnym z etapów produkcji nie są cięte. Wielkość znacząco wpływa na ograniczenie mostków termiczny powstających na łączeniach płyt na wykonywanej elewacji, ewentualnie podczas błędów elewacyjnych wynikających z łączenia mniejszych standardowych płyt styropianowych ciętych z bloku. Dzięki większemu wymiarowi płyty styropianowej proporcjonalnie zmniejsza się ilość ich łączeń na elewacji, w tym przypadku aż o 16%, a dzięki zamkniętej strukturze komórkowej spienionego polistyrenu zmniejsza się chłonność każdej płyty i jej odporność na występujące czynnik atmosferyczne podczas prac budowlanych.

Właściwością na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, a właściwość ta jest jednym z głównych wyznaczników jakości we wszystkich prowadzonych rozmowach o technologii termoizolacji to ciężar. Można powiedzieć, że jest tu „najwięcej styropianu w styropianie”. Zwiększona waga produktu do 16kg / m3 przewyższa nawet sugestie podawane przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu w Polsce. Jakość produktu idzie zawsze w parze z jego twardością a twardość wprost proporcjonalnie wpływa na masę własną. Można bezwarunkowo stwierdzić iż jest to najcięższy a tym samym najlepszy styropian trzeciej generacji obecnie dostępny na rynku.

Niezwykła różnicą w stosunku do styropianu szarego, produkowanego w procesie spieniania EPS, formowanego w bloki a następnie ciętego w standardowe płyty jest jego powierzchnia wewnętrzna. Strona którą aplikujemy do muru również jest prototypem dostępnym tylko tutaj. Jej indywidualnością jest zaprojektowana karbowana powierzchnia od strony klejenia. Głębokie fabryczne rowki zwiększają siłę przyczepności płyty z murem już od momentu jej przyklejenia. W ten sposób został zlikwidowany „problem” z którym rynek termoizolacji, producenci wraz z wykonawcami borykali się od długiego już czasu a mianowicie kłopoty z odpadaniem szarego styropianu. Płyty rowkowane trzymają się o 50% mocniej niż inne styropiany grafitowe oraz wytrzymuje dwa razy większe obciążenie temperatury. Dzięki temu zastosowane przez Nas elewacyjne kleje cementowe czy poliuretanowe wiążą już od pierwszej doby a pewnego rodzaju tłustość sama w sobie szarego surowca używanego do produkcji styropianu przestała mieć znaczenie.

LAMBDA MEGA WHITE FASADA rozwiązuję również kłopoty wykonawców. Do tej pory wielu z nich zastanawiało się jaka jest prawidłowa metoda i miejsce aplikacji kleju na płycie. Prawidłowe nałożenie kleju w tym przypadku a co za tym idzie montaż płyt stał się banalnie prosty. Na styropianowej powierzchni wewnętrznej, zaznaczony jest obszar, na który należy nałożyć klej plackami ale również obwodowo. Po dociśnięciu płyty, grubość warstwy kleju musi wynosić około 1 cm. Po pokryciu tego zaznaczonego rowkowanego obszaru klejem, masz pewność, że klej jest nałożony prawidłowo. Pokrywa wtedy zgodne z zaleceniem producenta minimum 60% powierzchni płyty. Natomiast na białej stronie płyty są zaznaczone punkty do mocowania mechanicznego. Zasady kołkowania zawsze określa projekt. Jeśli zdecydujesz się na ich kołkowanie, należy zrobić to w wyznaczonych miejscach ponieważ zewnętrzne punkty kołkowania są odwzorowaniem wewnętrznych miejsc aplikacji kleju a zgodnie z wytycznymi kołek mocujący każdorazowo powinien przechodzić przez warstwę kleju użytego do przyklejenia płyty. Na zewnątrz znajdują się także linie, które ułatwiają zachowanie prawidłowego przesunięcia płyt w poziomie, zastosowanie się do nich sprawi, że tak zwana mijanka płyt będzie zawsze zachowana odpowiednio.  

Biała powłoka, którą producent swisspor stosuje w swoich produktach już od kilku lat – występuję również tutaj. Gruba bo jedno centymetrowa warstwa, białego twardego styropianu zabezpiecza warstwę grafitowego styropianu przed nadmiernym nagrzewaniem się podczas wszystkich prac. Na etapie budowy nie ma już konieczności stosowania osłon a biała warstwa działa zabezpieczająco nawet pod warstwą kleju i siatki. Niezależne testy udowodniły, że podczas takich samych warunków nasłonecznienia płyty Swisspor Lambda White Fasada były nawet o 50°C chłodniejsze niż powierzchnia zwykłych szarych styropianów. Modne dziś elewacje w ciemnych kolorach powodują powierzchniowe nagrzewanie się, co przenosi się na pracę styropianowych płyt pod nią. W wielu przypadkach powodowało to mikro pęknięcia na elewacjach. Zastosowanie innowacyjnego produktu daję inwestorowi prawdopodobieństwo uniknięcia takich problemów w przyszłości.

Uwzględniając wszystkie powyższe argumenty, nowoczesna technologia, doświadczenie jakie ma za sobą producent swisspor, pozwoliła stworzyć rozwiązanie które jest zabezpieczeniem interesów inwestora i wykonawcy podczas budowy. Zastosowanie styropianu LAMBDA MEGA WHITE FASADA daje pewność zastosowania najsolidniejszego styropianu o najlepszych obecnie parametrach w Polsce. Niewątpliwie jasność zastosowanych rozwiązań w tym produkcie oraz ich jednoznaczność przyniesie pewność wykonawcy poprawnego wykonania swojego zadania. Między innymi ze względu na jego innowacyjność produkt dostępny jest w określonych grubościach 150 mm lub 200 mm oraz na zamówienie 250 mm. Różna od standardowych styropianów jest również ilość m3 w poszczególnych paczkach ale w razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu, służymy fachową pomocą.

 

      

   

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
150 kPa
Grubość
15 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,450 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
3 m2
Ilość płyt w opakowaniu
4 szt.
Wymiar płyty
600 mm x 1250 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Wpływ warunków atmosferycznych na montaż styropianu
Styropian jest skutecznym rozwiązaniem izolacyjnym w trakcie budowy, lecz jego właściwości i trwałość mogą ulec zniszczeniu, gdy jest narażone na ekstremalne warunki pogodowe. Zobacz nasz przegląd głównych czynników atmosferycznych wpływających na montaż styropianu, i uniknij podstawowych błędów.
Czytaj więcej
pixel