Styropian fasadowy Termo Organika GOLD fasada

Styropian fasadowy Termo Organika GOLD fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,038 [W/mK]
Grubość: 25 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,25 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
57,20 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Gold Fasada - skuteczna i trwała termoizolacja

Styropian elewacyjny fasadowy Termo Organika Gold Fasada to wysokiej jakości płyty termoizolacyjne

o podwyższonym parametrze cieplnym, przeznaczone do wykonywania zewnętrznej izolacji cieplnej metodą ETICS (BSO, lekka-mokra) oraz metodą lekką-suchą, izolacji cieplnej na powierzchni ściany szkieletowej, w szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej, w szczelinie wentylowanej ściany trójwarstwowej, ościeży okiennych, ścian warstwowych, ciągłej warstwy zewnętrznej na ścianie cokołowej, wieńców, nadproży i loggi balkonowych. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami technicznymi a deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10 stopni wynosi 0,038 W/(m*K). Oryginalne białe płyty lub w kroki zapobiegają wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku, zapewniając tym samym oszczędność na ogrzewaniu, która może wynieść nawet 74%!

Producentem jest Termo Organika – jeden z europejskich liderów technologii termoizolacyjnych, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, który tworzy produkty nie tylko zgodne z obowiązującymi normami, ale również przyjazne środowisku. Mimo swych doskonałych właściwości są one w przystępnych cenach, dzięki czemu ich zakup jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Gold Fasada – wymiary dopasowane do pracy 

Płyty styropianowe GOLD Fasada są produkowane metodą spieniania polistyrenu w dwóch wersjach. Z bokami frezowanymi na tak zwaną zakładkę lub z bokami prostymi. Wybór rozmiarów sprawia, że nie będziesz mieć problemów z ich dopasowaniem do miejsca planowanego zastosowania. Płyty z krawędzią prostą zaczynają się od 10 mm ze stopniowaniem co 10mm aż do maksymalnej grubości 200mm. Przy płytach frezowanych są to grubości od 40 do 200 mm z gradacją również co 10 mm.

Obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla elewacji - powinny być one niższe niż U=0,23 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,20 W/(m²K). Dlatego aby dobrać właściwą grubość płyty GOLD Fasada, należy mieć na uwadze ciągle zmieniające się parametry przegrody elewacji. Grubość styropianu potrzebna dziś do osiągniecia powyższego parametru to 18cm gdzie przy zastosowaniu styropianu Termo Organika Galaxy Fasada współczynnik lambda wynosi 0,033 więc aby spełnić obecne warunki należy zastosować grubość nie mniejszą niż 15 cm. Jest to bardzo przydatne w miejscach gdzie, z wynikających warunków zabudowy, jesteśmy niejednokrotnie zmuszeni zastosować cieńszą grubość termoizolacji. W jaki sposób wyliczyć, ile płyt będzie potrzebnych? Bardzo proste, należy przemnożyć przez siebie długość i szerokość powierzchni do ocieplenia, co da wynik w metrach kwadratowych. Następnie mnożymy przez grubość płyty – otrzymany rezultat daje ilość potrzebnych metrów sześciennych styropianu.

Przy zamawianiu należy pamiętać, że grubość wpływa na ilość płyt w paczce. W przypadku najmniejszej grubości, 10 mm, w opakowaniu znajdzie się 60 płyt. Ilość ta zmniejsza się wraz ze wzrostem grubości i np. przy 40 mm w opakowaniu będzie 15 płyt, zaś przy najgrubszych, mających 200 mm, zmieszczą się tylko trzy płyty.

Jak aplikować płyty termoizolacyjne GOLD Fasada? 

Styropian fasadowy Termo Organika Gold Fasada należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta i Rekomendacją Techniczną i Jakości RTQ ITB 1260/2018 oraz wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym. Po przymocowaniu do ściany zewnętrznej, płyty należy niezwłocznie przykryć warstwą elewacyjną: warstwą zbrojoną i tynkiem w systemach ociepleń, płytami elewacyjnymi w ścianach trójwarstwowych itp. w celu ochrony styropianu przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków atmosferycznych (promieniowanie UV), które destrukcyjnie wpływają na powierzchnię styropianu.


W przypadku długotrwałej ekspozycji na czynniki atmosferyczne wierzchnia warstwa płyt może pokryć się żółtawym nalotem. W takiej sytuacji, przed wykonaniem warstwy zbrojonej w systemach ociepleń metodą ETICS (BSO, lekka-mokra), warstwę tę należy usunąć za pomocą papieru ściernego lub tarki do szlifowania styropianu. Na powierzchni płyt nie powinno być luźnych cząstek osłabiających przyczepność kleju do styropianu. W celu trwałego przymocowania płyt zalecany jest specjalistyczny klej do styropianu TO-KS. Można posłużyć się także klejem poliuretanowym tej samej marki. Nie należy stosować płyt w bezpośrednim kontakcie z substancjami działającymi destrukcyjnie na polistyren, np. rozpuszczalniki organiczne (aceton, benzen, nitro), itp. Płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Jak zamówić płyty GOLD Fasada?

Aby zamówić styropian GOLD Fasada, należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres sklep@proizolacje.pl Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Minimum logistyczne dla styropianu GOLD Fasada to 30m3. Przy takiej ilości dostawa jest darmowa. W innych przypadkach wyceniana jest indywidualnie.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,038 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
25 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,25 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

pixel