Styropian fasadowy Termo Organika SILVER fasada

Styropian fasadowy Termo Organika SILVER fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,040 [W/mK]
Grubość: 22 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,22 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
46,27 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

 

Termo Organika Silver Fasada

 

Silver Fasada to produkt wysokiej jakości, który posłuży wszędzie tam, gdzie potrzebna jest solidna, zaplanowana na lata termoizolacja. Styropian ten znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wykorzystywany jest do wykonywania izolacji cieplnych zewnętrznych (zarówno metodą lekką mokrą, jak i lekką suchą), na powierzchniach ścian szkieletowych, loggiach balkonowych, wszelkich ścianach warstwowych oraz w szczelinie wentylowanej i zamkniętej ścianie trójwarstwowej. Stosuje się go w postaci ciągłej warstwy zewnętrznej na ścianie cokołowej, nadaje się do szczelin dylatacji, ościeży okiennych, wieńców, nadproży i innych mostków cieplnych.

Producentem styropianu Silver Fasada jest Termo Organika - największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Styropian ten jest produkowany specjalną metodą spieniania polistyrenu, w zgodzie ze zharmonizowaną normą EN 13163:2012+A1:2015. Są to płyty białe lub „w kropki”, produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. Styropian, który zawiera dodatki poprawiające właściwości izolacyjne płyt styropianowych, jest produktem spełniającym wymagania, jakie stawia się materiałom izolacyjnym, dzięki którym możliwe jest uzyskanie wysokiej ochrony cieplnej budynku. Biorąc pod uwagę zmiany w przepisach budowlanych, które będą podlegać stopniowemu zaostrzaniu parametrów, grafitowy styropian jest dzisiaj najlepszą odpowiedzią producentów na oczekiwania rynku wobec materiałów izolacyjnych.

 

Silver Fasada – wymiary, jakich potrzebujesz

Płyty z płaskimi bokami są standardowo produkowane są w wymiarach: długość - 1000 mm, szerokość - 500 mm, grubość - od 10 mm. Grubość może być zwiększana co 10 mm, aż do maksymalnej granicy, wynoszącej 200 mm. W przypadku płyt  mających boki frezowane, minimalna grubość to 40 mm – również można ją powiększać co 10 mm, a górna granica to także 200 mm. Płyty frezowane można montować na zakładkę, co nie tylko przyśpiesza pracę, ale pozwala wyeliminować pojawianie się mostków termicznych mogących pojawić się w trakcie niewłaściwej aplikacji płyt. Płaskie wymagają dokładniejszego układania oraz stosowania pianki uszczelniającej do uzupełnienia wszelkich powstałych szczelin.  Współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), który charakteryzuje właściwości izolacyjne materiałów, wynosi w każdym przypadku 0,040 W/mK. 

Aby obliczyć potrzebą ilość płyt Silver Fasada, należy wymierzyć długość i szerokość pokrywanych powierzchni, a następnie przemnożyć wyniki przez siebie, co da powierzchnię w m2. Wynik ten należy przemnożyć następnie przez grubość płyty, a wynik to objętość styropianu wyrażona w m3 potrzebna aby pokryć dany obszar izolacją.

Należy pamiętać, że ilość płyt w poszczególnych paczkach uzależniona jest od grubości – przy standardowych płytach grubości 10 mm w jednym opakowaniu zmieści się aż 60 szt., jednak przy najgrubszych 200 mm będą to tylko 3 sztuki, o czym należy pamiętać podczas składania zamówienia. Tabela pakowania dla poszczególnych grubości znajduje się pod opisem produktu. Możliwe są zamówienia nietypowe – w takim przypadku wyceniane są indywidualnie.

Służymy fachową pomocą w dokonaniu właściwego wyboru materiału budowlanego oraz przy oszacowaniu odpowiedniej ilości danego produktu do wykonania określonych prac. 

 

Aplikacja styropianu Silver Fasada

Płyty styropianowe należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta, Rekomendacją Techniczną i Jakości RTQ ITB 1260/2018, oraz wytycznymi zawartymi w projekcie budowlanym. W celu przyklejenia płyt można używać kleju do styropianu TO-KS lub wykorzystać klej poliuretanowy do styropianu TO-KPS. Osobny klej będzie potrzebny do warstwy zbrojonej. Polecany jest uniwersalny biały TO-KUB lub TO-KU. Można przy nich używać siatek TO-S145 lub TO-S170. Zaleca się, aby niezwłocznie przykryć płyty (po ich przymocowaniu do ściany zewnętrznej) warstwą elewacyjną w celu ochrony przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków atmosferycznych (promieniowanie UV), które destrukcyjnie wpływają na jego powierzchnię. W przypadku ścian będą to płyty elewacyjne,
w systemach ociepleń – tynk i warstwa zbrojona.

W przypadku długotrwałej ekspozycji na czynniki atmosferyczne wierzchnia warstwa płyt może pokryć się żółtawym nalotem. W takiej sytuacji, przed wykonaniem warstwy zbrojonej w systemach ociepleń metodą ETICS (BSO, lekka mokra), warstwę tę należy usunąć za pomocą papieru ściernego lub tarki do szlifowania. Na powierzchni płyt nie powinno być luźnych cząstek osłabiających przyczepność kleju do styropianu.

 

Jak zamówić Silver Fasada

W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyt oraz ich rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną (pod numerem 690 533 333 oraz mailową (sklep@proizolacje.pl). Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to 7 dni (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Minimum logistyczne, od którego zaczyna się darmowa dostawa, to 30m3. W innych przypadkach wycena dostawy zamówienia odbywa się indywidualnie.

Płyty Silver Fasada powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu, bez narażania na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych. Na opakowaniu powinna znajdować się etykieta, zawierająca takie informacje, jak numer specyfikacji technicznej (EN 13163:2012+A1:2015), deklarowane cechy techniczne, nazwa wyrobu, nazwa producenta, adres zakładu produkcyjnego oraz data produkcji.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,040 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
22 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,22 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel