Styropian fasadowy Termo Organika DALMATYŃCZYK PLUS fasada

Styropian fasadowy Termo Organika DALMATYŃCZYK PLUS fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,042 [W/mK]
Grubość: 30 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
61,99 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Dalmatyńczyk Plus Fasada

 

Dalmatyńczyk Plus Fasada to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów wśród styropianowych płyt fasadowych. Jest to styropian biały lub „w kropki” a płyty produkowane są zgodnie ze zharmonizowaną normą EN 13163:2012+A1:2015. Dla płyt Dalmatyńczyk Plus Fasada współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,042W/(mK). Jest to kompromis, jeśli zależy nam na dobrej izolacji termicznej w korzystnej cenie. 

Płyty można zastosować jako zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą ETICS (lekka-mokra, BSO);

- izolacja cieplna na powierzchni ściany szkieletowej,

- izolacja cieplna w szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej,

- wypełnienie dylatacji.

Po przymocowaniu do ściany zewnętrznej, płyty należy niezwłocznie przykryć warstwą elewacyjną: warstwą zbrojoną i tynkiem lub płytami elewacyjnymi w ścianach trójwarstwowych Producentem jest Termo Organika - największy producent styropianu w Polsce i jeden z największych producentów w Europie. Termo Organika oferuje swoim klientom wysoką jakość produktów i szeroką ofertę asortymentu do wykonywania elewacji.

 

Dalmatyńczyk Fasada – wymiary, jakich potrzebujesz

Płyty Dalmatyńczyk Fasada mogą występować w dwóch wariantach jako płyty z krawędzią frezowaną umożliwiającą ich układanie na zakładkę o wymiarach 982x482mm lub z bokami prostymi o wymiarach 1000x500mm. Istotnymi informacjami potrzebnymi do złożenia zamówienia są grubość izolacji i ilość m3 styropianu potrzebna do wykonania izolacji termicznej. Grubość powinna być zawarta w projekcie budowlanym. Aby samodzielnie obliczyć grubość izolacji można posłużyć się wartością oporu cieplnego R podaną w karcie technicznej produktu. W warunkach technicznych podano maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepłą U, która wynosi 0,23W/m2K. Wartość R oblicza się jako 1/U. Zatem izolacja powinna spełniać warunek R=1/U, czyli 1/0,23 co daje R=4,35m2K/W. Wartość ta w przypadku płyt Dalmatyńczyk Plus Fasada jest spełniona dla płyt o grubości 19cm. Zapotrzebowanie m3 określa się mnożąc powierzchnię fasady przez grubość styropianu wyrażoną w metrach. Styropian pakowany jest w paczki, których objętość jest różna dla danej grubości. Dane te są zawarte w tabeli pakowania. 

 

Aplikacja styropianu Dalmatyńczyk Plus Fasada

Montaż płyt podłogowych powinien się odbywać zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rekomendacji Technicznej i Jakości RTQ ITB 1260/2018 i zalecaniami producenta. W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan podłoża. Powinno być ono równe, czyste i suche. Do przyklejania płyt Dalmatyńczyk Plus Fasada można stosować klej do styropianu TO-KS lub klej poliuretanowy TO-KPS. Ważne jest, że klej poliuretanowy do prawidłowego związania potrzebuje wilgoci, dlatego w przypadku jego stosowania podłoże należy zwilżyć. 

 

Aplikacja kleju dla obu tych produktów jest inna. Klej TO-KS nakłada się wzdłuż krawędzi płyty tworząc ramkę, a na pozostałej powierzchni płyty umieszcza się trzy placki kleju lub sześć. Ważne jest, aby klej pokrywał około 40% powierzchni całej płyty. Klej poliuretanowy należy stosować razem z łącznikami mechanicznymi. Na płytę klej nakłada się pasami w odległości 2cm od krawędzi płyty i jednym pasem przez środek płyty wzdłuż dłuższej krawędzi. Szerokość pasa powinna wynosić 3cm. W tym przypadku powierzchnia kleju także powinna pokrywać 40% powierzchni płyty. Układanie płyt na elewacji rozpoczyna się od listwy startowej. Kolejne rzędy płyt należy układać na mijankę. Po dwóch dniach po zakończeniu przyklejania płyt można wykonać warstwę zbrojoną. W pierwszej kolejności na płyty nakłada się klej uniwersalny TO-KU lub biały klej uniwersalny TO-KUB. Siatkę zbrojącą TO-S145 lub TO-S170 należy zatopić w warstwie kleju. Do kolejnego etapu wykonywania elewacji można przystąpić po całkowitym wyschnięciu warstwy zbrojonej. W bezpośrednim kontakcie ze styropianem nie należy stosować substancji działających destrukcyjnie na polistyren - EPS, np. rozpuszczalniki organiczne.

 

Składanie zamówień

Aby zamówić styropian Dalmatyńczyk, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
30 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel