Styropian fasadowy Termo Organika DALMATYŃCZYK fasada

Styropian fasadowy Termo Organika DALMATYŃCZYK fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,044 [W/mK]
Grubość: 26 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,26 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
49,89 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika Dalmatyńczyk Fasada

 

Dalmatyńczyk Fasada to styropian biały lub „w kropki” produkowany przez jednego z najbardziej znanych producentów styropianu w Polsce – Termo Organikę. Seria Dalmatyńczyk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup produktów wśród styropianów w Polsce. Płyty występują z krawędzią prostą lub frezowaną i produkowane są zgodnie ze zharmonizowaną normą EN 13163:2012+A1:2015. Dalmatyńczyk Fasada to ekonomiczny materiał izolacyjny charakteryzujący się współczynnikiem przewodzenia ciepła λ=0,044W/mK. Może być stosowany jako zewnętrzna izolacja ścian warstwowych jak również:

- nadproży, 

- wieńców 

- izolacja cieplna na powierzchni ściany szkieletowej

- izolacja cieplna w szczelinie wentylowanej ściany trójwarstwowej

- izolacja cieplna wszelkich ścian warstwowych

- wypełnienie dylatacji oraz innych elementów budynku. 

 

Dalmatyńczyk Fasada – wymiary, jakich potrzebujesz

Płyty Dalmatyńczyk Fasada mogą występować z krawędzią frezowaną umożliwiającą układanie płyt na zakładkę lub z bokami prostymi. Standardowy wymiar płyt to 1000x500mm, płyty frezowane są mniejsze i mają wymiar 982x482mm. Sposób pakowania zależy od grubości płyt. Dla różnych grubości i wymiarów płyt ilość m3 w paczce jest inna. Dla przykładu płyt grubości 20cm znajdziemy 3 sztuki w paczce, płyt grubości 15cm będą już 4 sztuki a przy grubości 10cm będzie to 6 sztuk.  Szczegóły zawarte są w tabeli pakowania pod opisem produkty. Grubość izolacji powinna być określona przez projektanta i musi być tak dobrana, by spełnić wymagania izolacyjności określone w odpowiednich przepisach poprzez maksymalny współczynnik przenikania ciepła U. W pewnym uproszczeniu można określić ją samodzielnie. Jeżeli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą, dzięki temu na pewno znajdziesz to, czego szukasz!. Aby prawidłowo zamówić styropian należy określić zapotrzebowanie na materiał w m3. Należy w pierwszej kolejności policzyć powierzchnię, która będzie izolowana, dla fasady należy pomnożyć szerokość i wysokość ściany. Następnie otrzymany w m2 wynik pomnożyć przez grubość styropianu wyrażoną w metrach. Tak otrzymaną ilość m3 należy zaokrąglić do pełnych opakowań. Dla przykładu płyty o prostych krawędziach o grubości 20cm pakowane są w paczkach po 0,3m3 natomiast dla płyt o grubości 18cm w paczce jest 0,27m3. 

 

Aplikacja styropianu Dalmatyńczyk Fasada

Technologia aplikacji płyt Dalmatyńczyk Fasada powinna być zawarta w projekcie budowlanym. Można także stosować zalecenia producenta lub wytyczne zawarte w Rekomendacji Technicznej i Jakości RTQ ITB 1260/2018. Płyty należy przyklejać stosując odpowiednie kleje do tego przeznaczone. Można zastosować klej do styropianu TO-KS, który powinien pokrywać około 40% powierzchni płyty. Klej nakłada się na płytę tworząc ramkę i umieszcza się 3 lub 6 placków na pozostałej powierzchni płyty. W przypadku równego podłoża dopuszcza się nałożenie cienkiej warstwy kleju na całej powierzchni płyty.  Do przyklejania płyt Dalmatyńczyk Fasada można także stosować klej poliuretanowy TO-KPS wraz z łącznikami mechanicznymi, przy czym przy zastosowaniu kleju poliuretanowego należy pamiętać, że do prawidłowego związania kleju potrzebna jest wilgoć, dlatego zbyt suche podłoże należy wcześniej zwilżyć wodą. Klej poliuretanowy należy nakładać pasem o szerokości 3cm w odległości 2cm od krawędzi płyty po obwodzie i jednym pasem przez środek płyty wzdłuż dłuższego boku. Płyty styropianowe na elewacji należy układać możliwie blisko siebie. Płyty nie mogą być narażone na działanie promieni słonecznych, gdyż promieniowanie UV działa na styropian w sposób destrukcyjny. Po długotrwałej ekspozycji na słońce na płytach może pojawić się żółtawy nalot. Po ułożeniu płyt należy wykonać warstwę zbrojoną z wykorzystaniem siatki TO-S145 lub TO-S170 oraz kleju uniwersalnego TO-KU lub białego kleju uniwersalnego TO-KUB. 

 

Składanie zamówień

Aby zamówić styropian Dalmatyńczyk, należy skorzystać z konfiguratora na stronie i wybrać z rozwijanej listy potrzebną grubość płyty. Cena automatycznie dopasuje się do wybranej grubości. Następnie można kontynuować zakupy lub złożyć zamówienie. Warto pamiętać, że minimum logistyczne dla tego produktu wynosi 25 m3 lub 80 paczek. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje
w terminie przez niego deklarowanym, tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). W przypadku zamówienie innych ilości wycena zamówienia i kosztów dostawy odbywa się indywidualnie.

 

Płyty styropianowe dostarczamy Państwu w oryginalnych opakowaniach producenta. Znajduje się na nich etykieta informacyjna z nazwą wyrobu, deklarowanymi cechami technicznymi, numerem specyfikacji itp. Po otrzymaniu przesyłki, płyty należy przechowywać w miejscu, gdzie nie mają na nie wpływu warunki atmosferyczne, a zwłaszcza promienie słoneczne.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,044 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
26 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,26 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel