Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA MAX fasada 031

Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA MAX fasada 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 24 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,24 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 2 szt.
opakowanie
m2
m3
58,15 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

LAMBDA MAX FASADA 

Swisspor LAMBDA MAX fasada to styropian elewacyjny najwyższej jakości, przeznaczony do wykonywania wszelkich termoizolacji jak i termomodernizacji. Producentem jest renomowana firma Swisspor, produkująca z sukcesami od wielu lat produkty do wykonywania uniwersalnych izolacji. Dzięki surowcowi z mieszanką grafitu, która nadaje mu ciemniejszy kolor, styropian ma bardzo dobre parametry cieplne, jest on bardzo dobrym rozwiązaniem w budownictwie jednorodzinny i wielorodzinnym dla wymagających klientów, poszukujących najlepszych parametrów.

Kupując Swisspor LAMBDA MAX fasada otrzymujesz materiał najwyższej jakości z możliwością zastosowania w systemach izolacji cieplnej ścian metodą "lekką mokrą" ETICS, BSO lub "lekką suchą". Jak również w ścianach warstwowych i szkieletowych, loggiach, balkonach, dachach stromych między i pod krokwiami. Szczególnie zalecany jest do obiektów, gdzie ze względów architektonicznych wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej przy zachowaniu odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła U. Materiał ten wykorzystasz również do wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych.

Firma Swisspor, funkcjonuje globalnie od ponad 30 lat, a jej produkty są cenione za wysoką jakość i dopasowanie do zmieniających się norm oraz standardów. Biorąc pod uwagę zmiany w przepisach budowlanych, które będą podlegać stopniowemu zaostrzaniu np. wartość współczynnika przenikania ciepła U dla elewacji od 01.01.2021 poniżej U=0,20 W/(m²K). Wydaje się ze grafitowy styropian LAMBDA MAX fasada z deklarowanym współczynnik przewodzenia ciepła λ ≤ 0,031 [W/mK] jest dzisiaj najlepszą odpowiedzią na oczekiwania rynku wobec materiałów izolacyjnych. Minimalną grubością izolacji by spełnić wyżej wymieniony wskaźnik to zastosować styropian grubości nie mniejszej niż 15 cm. Dobierając grubość styropianu, warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany w przepisach budowlanych i dostosować do nich swój wybór.

Styropian LAMBDA MAX fasada – wymiary

Standardowy wymiar płyty styropianu Swisspor LAMBDA MAX fasada wynosi 500 x 1000 mm w przypadku płyt gładkich oraz 480 x 980 mm przy frezowanych. Istnieje możliwość indywidualnego zamówienia płyt o innych wymiarach – każdorazowo wymaga to przygotowania indywidualnej wyceny. W zależności od rodzaju krawędzi, możliwe jest zamówienie różnych grubości. W przypadku płyt gładkich może ona wynosić od 10 do 300 mm, przy frezowanych minimum to 40 mm, a maksimum to 200 mm. 

W prosty sposób można obliczyć potrzebną ilość styropianu - powierzchnię każdej ściany ustalamy, mnożąc jej wysokości przez długość. Wynik daje powierzchnię wyrażoną w m2, którą następnie mnożymy przez grubość styropianu jaką chcemy zastosować. Otrzymujemy objętość potrzebnego styropianu w m3. 

Ilość płyt w poszczególnych paczkach uzależniona jest od grubości – przy standardowych gładkich krawędziach, przy grubości 150 mm w jednym opakowaniu zmieszczą się 4 sztuki, przy grubości 300mm będą to 3 sztuki. Należy pamiętać o tym, podczas składania zamówienia. Znajdująca się pod opisem produktu tabela pakowania pomoże w wybraniu odpowiedniej ilości. W przypadku wątpliwości służymy pomocą i fachowym doradztwem.

Swisspor LAMBDA MAX fasada – jak aplikować?

Przed nałożeniem kleju na styropian Swisspor LAMBDA MAX fasada należy każdą płytę przetrzeć odpowiednią do tego pacą lub papierem ściernym w celu uzyskania lepszej przyczepności. Podczas prowadzenia prac dociepleniowych temperatura zewnętrzna, podłoża i materiału wbudowywanego nie może wynosić mniej niż +5°C i nie więcej niż +25°C.

Należy unikać wystawiania styropianu na bezpośrednie działanie promieni słońca. Zawsze w przypadku szarego styropianu należy użyć osłon. W trakcie pracy należy pamiętać, że zalecane jest, aby klej pokrywał minimum 60% powierzchni płyty. Przy przyklejaniu płyt musi przypadać 6 kg na m2, a do zatopienia siatki 4 kg/m2. Płyty frezowane umożliwiają montaż płyt na zakładkę, co pozwala wyeliminować pojawianie się mostków termicznych, które mogą powstać w trakcie niewłaściwej aplikacji płyt. Są ponadto szybsze w montażu, niż płyty z gładkimi krawędziami.

LAMBDA MAX fasada – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor LAMBDA PLUS można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 20m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
24 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,24 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1 m2
Ilość płyt w opakowaniu
2 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Bezpieczeństwo przy pracy ze styropianem - co warto wiedzieć?
Bezpieczeństwo przy pracy ze styropianem to kluczowy aspekt każdego projektu budowlanego. W tym artykule dowiesz się o najlepszych praktykach, narzędziach ochronnych oraz metodach zapobiegania wypadkom. Poznaj istotne wskazówki, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i efektywność w pracy ze styropianem.
Czytaj więcej
Jak obliczyć izolacyjność ściany?
Czy wiesz, jak ważna jest izolacyjność ściany w Twoim domu? Dowiedz się jak prawidłowo obliczyć ten kluczowy wskaźnik, by zapewnić sobie komfort i oszczędności. Poznaj kroki, dzięki którym Twoje mieszkanie stanie się cieplejsze i bardziej energooszczędne!
Czytaj więcej
Styropian czy wełna mineralna? Co wybrać?
Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego jest kluczowym elementem podczas planowania budowy lub remontu. Styropian i wełna mineralna to dwa z najpopularniejszych rozwiązań, ale które z nich jest lepsze? Ten artykuł podejmuje próbę rozwiania tych wątpliwości, analizując zalety i wady obu tych materiałów, aby pomóc Ci podjąć najbardziej odpowiednią decyzję dla Twojego projektu.
Czytaj więcej
Co to jest mostek termiczny i czym to grozi?
Bardzo popularny temat mostku termicznego powraca szczególnie podczas wykonywania ocieplenia elewacji budynku. Zastanawiasz się czym tak na prawdę jest mostek termiczny oraz jak zapobiedz jego powstawaniu ? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.
Czytaj więcej
Styropian frezowany czy gładki — Jaki wybrać?
Bardzo często otrzymujemy pytania od klientów jaki styropian jest lepszym rozwiązaniem - frezowany czy gładki ? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, wszystko zależne jest od zastosowania. W tym artykule postaramy odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.
Czytaj więcej
pixel