Styropian fasadowy Swisspor UNI Fasada 045

Styropian fasadowy Swisspor UNI Fasada 045
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,045 [W/mK]
Grubość: 2 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 15 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 30 szt.
opakowanie
m2
m3
53,14 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor UNI – najlepsza cena za m3

Swisspor UNI fasada to biały styropian fasadowy uzyskiwany metodą spieniania polistyrenu. W wyniku spieniania uzyskuje się prostopadłościenne bloki, które następnie są cięte na płyty o odpowiednich wymiarach. Styropian UNI fasada zalecana jest głównie do ociepleń ścian budynków mieszkalnych a także obiektów rolniczych oraz gospodarczych. Podstawową zaletą tego materiału jest jego niska cena przy zachowaniu dobrej jakości produktu. Układanie płyt UNI fasada jest łatwe i wygodne. Płyty są lekkie i można je przycinać ręczną piłą o drobnych zębach. 

Styropian UNI fasada produkowany jest przez renomowaną firmę Swisspor, która na polskim rynku istnieje już ponad 20 lat. Producent ten szczególnie dba o wysoką jakość swoich produktów, by spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Firma Swisspor nieustannie rozwija swoją ofertę zgodnie z najnowszą wiedzą techniczną, stosując przy tym najnowsze technologie produkcji. 

Styropian UNI fasada – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Płyty styropianowe UNI fasada produkowane są w dwóch wariantach jeśli chodzi o wykończenie krawędzi – krawędź prosta i frezowane. Płyty o prostej krawędzi mają wymiar standardowy 1000x500mm i produkowane są w grubościach od 20mm do 300mm, natomiast frezowane mają wymiar 480x980mm o grubościach od 80mm do 200mm. Grubość płyty stopniowana jest co 10mm. Przykładowo płyt o grubości 12cm w paczce mamy 5 sztuk czyli 0,3m3 natomiast dla grubości 16cm mamy 3 płyty czyli 0,24m3 w paczce. Szczegółowe informacje dotyczące pakowania zawarte są w tabeli pakowania poniżej produktu. Potrzebną ilość styropianu do wykonania docieplenia należy policzyć mnożąc powierzchnię ścian przez grubość styropianu który chcemy zastosować. Powierzchnię ściany otrzymujemy natomiast mnożąc szerokość i wysokość izolowanej ściany. Aby prawidłowo dobrać grubość styropianu należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła λ, który dla UNI fasady ma wartości 0,045 W/mK. Aby spełnić aktualne warunki określone w przepisach po 2021r. powinniśmy wybrać grubość minimalną 22cm. Patrząc przez pryzmat poniesionych wydatków na wykonanie kompletnego docieplenia m2 budynku należałoby się zastanowić czy nie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie styropianu o dużo lepszych parametrach np. Swisspor Lambda Plus fasada a niewiele droższym. Warto o tym pamiętać już na etapie planowania prac izolacyjnych. 

Swisspor UNI fasada – jak aplikować?

Podczas aplikacji płyt należy zwrócić uwagę, by prace były prowadzone przy bezdeszczowej pogodzie i temperaturze powietrza w zakresie od +5°C do +25°C. Płyty mocuje się do ściany za pomocą zaprawy klejowej, którą układa się na styropianie a potem płytę dociska się do muru. Płyty muszą być ułożone blisko siebie i równo na tak zwaną mijankę. Należy też pamiętać o prawidłowym nałożeniu kleju na płytę. Rekomendowany sposób to ułożenie kleju wzdłuż krawędzi płyty i punktowo na pozostałej powierzchni tak, aby klej pokrył minimum 40% powierzchni płyty. Konieczność i rodzaj stosowanych kołków określa producent zaprawy klejowej. Jeżeli między płytami pojawią się szczeliny technologiczne należy je uzupełnić pianą poliuretanową, której nadmiar należy odciąć po wyschnięciu. Szczeliny większe niż 5 mm należy uzupełnić styropianem. Płyty styropianowe można też mocować do ściany z pomocą kleju poliuretanowego, co może przyspieszyć prace elewacyjne. 

Swisspor Uni fasada – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor Uni fasada można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,045 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
2 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
15 m2
Ilość płyt w opakowaniu
30 szt.
Wymiar płyty
1000 mm x 500 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel