Styropian Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga 031

Styropian Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga 031
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 10 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 2,82 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 6 szt.
opakowanie
m2
m3
77,70 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga – lepsza izolacyjność 

Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga – to płyty przeznaczone do izolacji podłóg i dachów płaskich. Materiał ten jest koloru szarego i posiada lepsze właściwości izolacyjne niż płyty podłogowe białe, dzięki zawartości grafitu. Charakterystycznym parametrem dla płyt podłogowych jest wytrzymałość na ściskanie, która wyrażana jest w kPa. Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga ma wytrzymałość na ściskanie na poziomie 60kPa dlatego zalecane miejsca zastosowania to stare i nowe budownictwo: podłogi, poddasza użytkowe i nie, stropy między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie, izolacja cieplna stropów od spodu jak również dachów stromych pod i między krokwiami. Nadaję się również na podłogi na gruncie jedynie przy niewielkich obciążeniach. Warto wspomnieć, że producentem LAMBDA PLUS dach podłoga jest producent styropianu Swisspor od wielu lat obecny na polskim rynku. Klienci często wybierają produkty Swisspor ceniąc sobie wysoką jakość za przystępną cenę. 

Styropian LAMBDA PLUS dach podłoga – wymiary potrzebna ilość

Płyty LAMBDA PLUS dach podłoga mają standardowo krawędzie proste i wymiar 1000x500mm. Płyty o niestandardowych wymiarach podlegają wycenie indywidualnej. Grubość izolacji dla podłogi na gruncie oraz stropodachu dobiera się tak, aby spełnić wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Określono tam maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła U dla poszczególnych przegród. I tak dla stropodachu U≤0,18W/m2K, a od stycznia 2021 roku wymogi ulegną zmianie i maksymalna wartość U powinna wynosić 0,15W/m2K. Płyty LAMBDA PLUS dach podłoga mają współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,031 W/mK. Zatem aby spełnić aktualne warunki dla stropodachu należy dobrać grubość 18cm a od 2021 roku grubość 20cm. Grubość styropianu stopniowana jest co 10mm a w celu prawidłowego określenia potrzebnej ilości warto posłużyć się tabelą pakowania lub skorzystać z pomocy naszego zespołu. 

Swisspor LAMBDA PLUS dach podłoga– jak aplikować?

Płyty LAMBDA PLUS dach podłoga są zalecane jako izolacja termiczna podłóg i podłóg na gruncie. Montaż styropianu najlepiej rozpocząć od układania płyt od narożnika. Kolejne płyty należy układać na mijankę. Płyty muszą być ułożone równo i ciasno. Ostatnie rzędy płyt należy przycinać z zachowaniem niewielkiego nadmiaru, by płyty umieścić na swoim miejscu na wcisk. Z kolei przy izolowaniu podłogi na gruncie warto dodatkowo ułożyć płyty w dwóch warstwach z przesunięciem płyt w drugiej warstwie, by uniknąć mostków termicznych. W przypadku wykonywania termoizolacji stropodachu należy pamiętać, że płyty LAMBDA PLUS dach podłoga nie mogą być bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. W związku z tym prace izolacyjne na dachu prowadzi się inaczej niż w przypadku płyt z białego styropianu. Płyty układa się etapowo rzędami i należy pamiętać by je do siebie dokładnie docisnąć. Kolejne rzędy należy układać analogicznie. Izolację termiczną z płyt styropianowych można układać także za pomocą kleju. Należy wówczas pamiętać, że przed jego nałożeniem płytę należy zetrzeć papierem ściernym. Uzyska się w ten sposób lepszą przyczepność płyty do podłoża.

Swisspor Lambda PLUS dach podłoga – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor Lambda PLUS dach podłoga można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 25m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym - CS(10)
60 kPa
Grubość
10 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
2,82 m2
Ilość płyt w opakowaniu
6 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Jak ocieplić poddasze styropianem?
Dobrze wykonane ocieplenie poddasza styropianem to skutecny sposób na ograniczenie kosztów ogrzewania budynku. Zastanawiasz się dlaczego warto wybrać styropian do ocieplenia poddasza użytkowego, strychu lub zadaszenia ? Zapraszamy do sprawdzenia naszych wskazówek !
Czytaj więcej
pixel