Styropian fasadowy Termo Organika TERMONIUM PLUS fasada

Styropian fasadowy Termo Organika TERMONIUM PLUS fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,031 [W/mK]
Grubość: 1 cm
Objętość opakowania [m3]: 0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 30 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 60 szt.
opakowanie
m2
m3
86,35 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termonium Plus – najlepsza opcja termoizolacji fasady

TERMONIUM PLUS fasada to styropian grafitowy o najwyższych parametrach cieplnych, przeznaczony do wykonywania wszelkich prac izolacyjnych, jak zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą ETICS (BSO, lekka mokra, lekka sucha), izolacja cieplna na powierzchni ściany szkieletowej, w szczelinie wentylowanej ściany trójwarstwowej oraz w szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej. Z pomocą płyt styropianowych tego typu można również wykonać ocieplenie wieńców, nadproży, loggia balkonowych oraz ościeży okiennych. Posłużyć może także do wykonania trwałej, efektywnej izolacji cieplnej wszelkich ścian warstwowych, używa się go również do stworzenia izolacji cieplnej w postaci ciągłej warstwy zewnętrznej na ścianie cokołowej. Produkt polskiej, renomowanej firmy Termo Organika zdobył uznanie na całym świecie, co tylko potwierdza, że jest ona liderem swojej branży.

Styropian elewacyjny termoizolacyjny TERMONIUM PLUS powstaje w procesie spieniania uszlachetnionego grafitem innowacyjnego surowca, który nie tylko odpowiada za srebrzysto-szary kolor płyt, ale również za jego najwyższe właściwości izolacyjne. Dzięki temu zastosowanie płyt Termo Organika daje lepsze efekty izolacji od standardowych!

 

TERMONIUM PLUS fasada – jaka ilość jest potrzebna?

Płyty są produkowane zarówno w wersji z krawędziami prostymi, jak i frezowanymi, umożliwiającymi ich montaż na zakładkę. Standardowe rozmiary płyt z bokami płaskimi to 1000 x 500 mm. Przy frezowanych wymiary są nieco mniejsze – 982 x 482 mm. Podstawowa, najmniejsza grubość tych pierwszych wynosi 10 mm, frezowanych – 40 mm. W obu przypadkach może być zwiększana co 10 mm, co umożliwia optymalne dopasowanie do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać o tym, że grubość determinuje, ile płyt zmieści się w paczce. W przypadku popularnej grubości 150 mm w opakowaniu znajdą się 4 sztuki. Przy zwiększeniu grubości do 200 mm będą to 3 sztuki. Przy płytach frezowanych, ilość płyt w paczce jest identyczna, zmniejsza się jedynie powierzchnia krycia. Tabela rozmiarów znajduję się pod opisem produktu, wyjaśnia ona wszystkie wątpliwości tego typu, a jeżeli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się pisać lub dzwonić – służymy fachową pomocą, dzięki temu na pewno znajdziesz to, czego szukasz! 

 

By dowiedzieć się ile styropianu jest Ci potrzebne do ocieplenia fasady, posłuż się prostym wzorem: pomnóż pole powierzchni ściany czyli wysokość przez długość każdej ze ścian a następnie sumę ich powierzchni przez planowaną grubość ocieplenia. Otrzymany wynik pokazuje ile m3 TERMONIUM PLUS Fasada jest potrzebne do wykonania izolacji danej powierzchni. Pamiętaj, że drzwi i okna muszą być uwzględnione w obliczeniach. Możesz kupić na zapas 1 - 2 paczki, aby mieć pewność, że nie zabraknie Ci materiału podczas wykonywania prac ociepleniowych. Należy pamiętać, że obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla elewacji powinny być niższe niż U=0,23 W/(m²K) a już od 01.01.2021 będą obowiązywać jeszcze niższe. Od tego dnia wartość U spadnie poniżej 0,20 W/(m²K). Ponieważ styropian TERMONIUM PLUS Fasada ma nam posłużyć przez wiele lat, wybiegając w niedaleką przyszłość by spełnić normy warto rozważyć już dziś zastosowanie minimalnej grubości 160mm. Płyty te znajdują się w klasie reakcji na ogień E co oznacza, że rozgrzanie przy ogniu o mocy 100 kW zajmie poniżej 2 minut. Produkt charakteryzuje się wytrzymałością na rozciąganie na poziomie 100 kPa, a jego współczynnik przewodzenia ciepła λD wynosi  0,031 [W/mK]. Styropian w każdej fazie jest produkowany w zgodzie z obowiązującymi normami technologicznymi.

 

Aplikowanie styropianu Termo Organika

Płyty styropianowe TERMONIUM PLUS Fasada należy montować w miejscach osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Można w tym celu posłużyć się siatką ochronną. Jest to niezwykle istotne, ponieważ promieniowanie UV działa destrukcyjnie na powierzchnię styropianu. Należy mieć na uwadze, że jeśli po montażu płyty będą znajdować się w miejscu wyeksponowanym na działanie słońca, mogą pokryć się szarym nalotem. Jeśli ma to miejsce w systemach ociepleń metodą ETICS (lekka mokra), przed wykonaniem warstwy zbrojnej należy ją usunąć przy użyciu tarki do szlifowania styropianu lub papieru ściernego. Po zakończeniu prac siatki powinny osłaniać płyty jeszcze przez co najmniej trzy dni.

 

Aplikacja płyt TERMONIUM PLUS Fasada powinna odbywać się przy użyciu kleju poliuretanowego takiego jak TO-KPS razem z łącznikami mechanicznymi lub można posłużyć się klejem uniwersalnym, na przykład TO-KU. Podczas pracy należy kierować się zaleceniami producenta, wytycznymi z planu budowlanego, Rekomendacjami Technicznymi i Jakości RTQ ITB 1260/2018.

 

Zamów TERMONIUM PLUS Fasada już dzisiaj!

W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyt oraz ich rodzaj (z bokiem frezowanym lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą jego prawidłowy przebieg oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem: 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 10 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Minimum logistyczne, od którego zaczyna się darmowa dostawa, to 30m3. W innych przypadkach wycena dostawy zamówienia odbywa się indywidualnie. Przed rozpoczęciem pracy płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
100 kPa
Grubość
1 cm
Frezowanie
Nie
Objętość opakowania [m3]
0,3 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
30 m2
Ilość płyt w opakowaniu
60 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Dopłaty do domów pasywnych
Domy pasywne przestają być przyszłością - do teraz. Dowiedz się jak rząd wspiera inicjatywy związane z ekologicznym budownictwem poprzez atrakcyjne dopłaty. Zainwestuj w środowisko i własne oszczędności już dziś!
Czytaj więcej
Styropian czy wełna mineralna? Co wybrać?
Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego jest kluczowym elementem podczas planowania budowy lub remontu. Styropian i wełna mineralna to dwa z najpopularniejszych rozwiązań, ale które z nich jest lepsze? Ten artykuł podejmuje próbę rozwiania tych wątpliwości, analizując zalety i wady obu tych materiałów, aby pomóc Ci podjąć najbardziej odpowiednią decyzję dla Twojego projektu.
Czytaj więcej
Styropian frezowany czy gładki — Jaki wybrać?
Bardzo często otrzymujemy pytania od klientów jaki styropian jest lepszym rozwiązaniem - frezowany czy gładki ? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, wszystko zależne jest od zastosowania. W tym artykule postaramy odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.
Czytaj więcej
pixel