Styropian fasadowy Termo Organika GALAXY fasada

Styropian fasadowy Termo Organika GALAXY fasada
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,033 [W/mK]
Grubość: 19 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,27 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 1,42 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 3 szt.
opakowanie
m2
m3
68,08 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Termo Organika GALAXY fasada

Termo Organika GALAXY fasada to płyty styropianowe, których przeznaczeniem jest montaż na fasadach, gdzie potrzebna jest lepsza izolacja termiczna. Szczególnie w miejscach w których ograniczona jest przestrzeń, ściany trójwarstwowe, elewacje wentylowane. Wszędzie tam gdzie warunki uniemożliwiają zastosowanie grubszych płyt, ściany szkieletowe, ocieplenie balkonów. Styropian grafitowy doskonale sprawdza się zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym ponieważ stanowi skuteczną termoizolacje na długie lata. Produkt ten dzięki przystępnej cenie w połączeniu
z podwyższonym parametrem termoizolacji jest ekonomicznym rozwiązaniem inwestycyjnym oraz dobrym wyborem do ocieplenia budynku jednorodzinnego.

Styropian szary Termo Organika jest wykonany ze specjalnego szarego surowca, który w składzie ma unikalną kompozycje grafitu. Jest on dodawany w procesie spieniania polistyrenu i ma znaczący wpływ na poprawę właściwości izolacyjnych płyt. Powstałe srebrzysto-szare płyty styropianowe pozwalają na zmniejszenie grubości docieplenia w stosunku do białego styropianu przy zachowaniu tych samych parametrów izolacyjności.

Styropian fasadowy Galaxy fasada może być produkowany w wersji z frezem lub bez. Płyty 

z krawędzią frezowaną umożliwiają montaż ich na zakładkę co pozwala eliminować tzw. mostki termiczne mogące powstać podczas prac dociepleniowych.

Szare płyty Galaxy fasada należy chronić przed promieniowaniem słonecznym, ze względu na barwę styropianu szybko się on nagrzewa, powstają wewnętrzne naprężenia w płytach co skutkuje wygięciami i skurczem a w skrajnych przypadkach pojawieniem się wytopień na powierzchni płyt. Należy unikać bezpośredniego kontaktu płyt z substancjami działającymi destrukcyjnie na polistyren – takimi jak, rozpuszczalniki organiczne (aceton, benzen, nitro), itp. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem płyt styropianowych, staje przed dylematem – płyty białe czy szare? Jest to o tyle istotna kwestia, że różnica nie polega tylko na innej barwie, ale przede wszystkim na właściwościach cieplnych.

Szary styropian Termo Organika uzyskuje swoją barwę dzięki wspomnianemu wcześniej grafitowi, owa domieszka znacząco podnosi jego izolacyjność w porównianiu z białym styropianem. Oznacza to tyle, że przy zastosowaniu tej samej grubości izolacji budynek ocieplony styropianem grafitowym będzie potrzebował znacznie mniejszej ilości energii do utrzymania tej samej temperatury wewnątrz co bezpośrednio przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Wybór pomiędzy krawędzią płaską i frezowaną powinien być podjęty wspólnie z wykonawcą jeszcze przed decyzją zakupu. Płaskie płyty wymagają od wykonawcy większej uwagi na etapie montażu, dokładniejszego ich dopasowania natomiast krawędź frezowana posiadająca specjalne zakładki (ok 1,5cm) nachodzące na siebie eliminują ryzyko powstawania mostków termiczny. Jednakże styropian frezowany generuje nieco większą ilość odpadów powstających podczas obróbki takich miejsc jak okna, drzwi i narożniki. W obu przypadkach konieczne jest uzupełnienie szczelin technologicznych powstających między układanymi płytami pianą uszczelniającą najlepiej z dobrym parametrem lambdy. Styropian frezowany produkowany jest w grubościach od 5 do 20cm i wymaga niewielkiej dopłaty, jednak o ostatecznym wyborze decyduje przede wszystkim rodzaj i stan powierzchni. 

W każdym przypadku podczas aplikacji i bezpośrednio po niej styropian należy chronić, stosując specjalne siatki zabezpieczające przed bezpośrednim porażeniem słonecznym. W systemach ociepleń metodą ETICS (lekka-mokra) należy pamiętać o dokładnym zagruntowaniu ściany oraz przeszlifowaniu płyt za pomocą tarki do przecierania lub papieru ściernego aby zwiększyć przyczepność kleju. Powierzchnie płyt przed nałożeniem kleju należy oczyścić z luźnych cząstek mogących osłabiać przyczepność kleju do styropianu.

Styropian szary Termo Organika dostępny jest w standardowym wymiarze płyt o płaskich bokach długości 1000 mm i szerokości 500 mm, w grubościach od 1 do 30cm z gradacją co 1cm. Płyty frezowane mają nieco mniejszy format, 982 mm długości i 482 mm szerokości, występują w grubościach od 4 do 20cm. Ze względu na pojawiające się zapotrzebowanie istnieje możliwość zamówienia płyt o niestandardowych, większych wymiarach, do przygotowania wyceny niezbędna jest ilości, grubość oraz oczekiwany wymiar płyty. Każda taka wycena odbywa się indywidualnie! Ilość płyt w standardowych paczkach uzależniona jest od grubości – przy standardowych 15 cm w jednym opakowaniu mieszczą się 4 sztuki, przy 20cm są to 3 sztuki przy najgrubszych 30cm będą to tylko 2 płyty. Tabela pakowania dla poszczególnych grubości znajduję się pod opisem produktu.

Obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla elewacji powinny być niższe niż U=0,23 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,20 W/(m²K). Dobierając grubość styropianu warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany w przepisach budowlanych i dostosować do nich swój wybór. Dla styropianu Termo Organika Galaxy Fasada współczynnik lambda wynosi 0,033 więc aby spełnić obecne warunki należy zastosować grubość nie mniejszą niż 15 cm a od 2021 roku nie mniejszą niż 17 cm. 

Płyty styropianowe Galaxy Fasada mają szerokie, uniwersalne zastosowanie. Mogą być stosowane zarówno jako zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą mokrą, jak i suchą, umieszczone na powierzchni ściany szkieletowej, w szczelinach warstwowych – zamkniętych oraz wentylowanych, a także do wypełniania dylatacji, ościeży okiennych, nadproży i wieńców. Podczas pracy z nimi zalecane jest używanie kleju poliuretanowego TO-KPS razem z łącznikami mechanicznymi, kleju do styropianu TO-KS lub kleju uniwersalnego do styropianu i zatapiania siatki TO-KU. Przyklejone do elewacji płyty GALAXY fasada należy chronić przed bezpośrednim działaniem słońca, stosując na rusztowaniach siatki osłonowe w trakcie wykonywania prac i co najmniej 3 dni po ich zakończeniu.

Szary styropian Termo Organika można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 30m3.
W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz rodzaj krawędzi: frezowaną lub nie. Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczna pod numerem 690 533 333 oraz mailowa na adres sklep@proizolacje.pl 

Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).

Płyty styropianowe GALAXY fasada są dostarczane wyłącznie w oryginalnych opakowaniach producenta. Opakowania opatrzone są etykietą zawierającą: nazwę wyrobu, nazwę Producenta i adres zakładu produkcyjnego, datę produkcji, numer specyfikacji technicznej (EN 13163:2012+A1:2015), kod według tej normy, deklarowane cechy techniczne. Płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,033 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
19 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,27 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
1,42 m2
Ilość płyt w opakowaniu
3 szt.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Bezpieczeństwo przy pracy ze styropianem - co warto wiedzieć?
Bezpieczeństwo przy pracy ze styropianem to kluczowy aspekt każdego projektu budowlanego. W tym artykule dowiesz się o najlepszych praktykach, narzędziach ochronnych oraz metodach zapobiegania wypadkom. Poznaj istotne wskazówki, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i efektywność w pracy ze styropianem.
Czytaj więcej
Dopłaty do domów pasywnych
Domy pasywne przestają być przyszłością - do teraz. Dowiedz się jak rząd wspiera inicjatywy związane z ekologicznym budownictwem poprzez atrakcyjne dopłaty. Zainwestuj w środowisko i własne oszczędności już dziś!
Czytaj więcej
Jak obliczyć izolacyjność ściany?
Czy wiesz, jak ważna jest izolacyjność ściany w Twoim domu? Dowiedz się jak prawidłowo obliczyć ten kluczowy wskaźnik, by zapewnić sobie komfort i oszczędności. Poznaj kroki, dzięki którym Twoje mieszkanie stanie się cieplejsze i bardziej energooszczędne!
Czytaj więcej
Ile kosztuje ocieplenie domu?
W związku z rosnącym zainteresowaniem ekologicznym stylem życia i ciągłymi zmianami cen energii pytanie: Ile kosztuje ocieplenie domu? staje się coraz bardziej istotne. Jest to inwestycja, która może przynieść znaczne oszczędności w długim terminie, ale początkowe koszty mogą być dla wielu z nas zaskakujące. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy czynniki wpływające na koszt ocieplenia domu, porównamy różne materiały i metody izolacji, a także przedstawimy przykładowe kalkulacje.
Czytaj więcej
Czy można wykonać ocieplenie domu zimą?
Zimą, kiedy występują opady śniegu i deszczu a temperatura spada poniżej, zera najczęściej prace budowlane są wstrzymywane. Prace dociepleniowe również jednak w pewnych sytuacjach i okolicznościach z powodzeniem można je przeprowadzić.
Czytaj więcej
Jakie są rodzaje termoizolacji i ich zalety?
W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę przykładamy do energooszczędności oraz komfortu cieplnego naszych domów i biur. Dlatego niezwykle istotnym elementem każdej nowoczesnej budowli jest właśnie odpowiednio dobrane ocieplenie budynku.
Czytaj więcej
pixel