Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA PLUS fasada 032

Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA PLUS fasada 032
Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda: λD– 0,032 [W/mK]
Grubość: 12 cm frezowany
Objętość opakowania [m3]: 0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu: 2,35 m2
Ilość płyt w opakowaniu: 5 szt.
opakowanie
m2
m3
59,66 zł
/ opakowanie

Masz pytania bądź chcesz złożyć zamówienie telefonicznie ? Zadzwoń lub napisz do nas !

Tel : 690 533 333

Adres email : sklep@proizolacje.pl

 

Swisspor LAMBDA PLUS – dobra izolacja na lata

Swisspor LAMBDA PLUS fasada to styropian elewacyjny wysokiej jakości, przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych w budownictwie. Kupując styropian Swisspor LAMBDA PLUS fasada otrzymujesz materiał, który umożliwi stworzenie termoizolacji na ścianach warstwowych i szkieletowych, loggiach, balkonach, dachach stromych między i pod krokwiami, a także podłóg na legarach. Szczególnie zalecany jest do obiektów, gdzie ze względów architektonicznych wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej przy zachowaniu odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła U. Materiał ten wykorzystasz również do wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych.

LAMBDA PLUS to produkt renomowanej firmy Swisspor, która funkcjonuje globalnie od ponad 30 lat, a jej produkty są cenione za wysoką jakość i dopasowanie do zmieniających się norm oraz standardów. Styropian ten zawdzięcza swoje wyjątkowe parametry stosowanemu do produkcji surowcowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom ciemniejszy kolor oraz lepszą izolacyjność. Produkowany jest przy użyciu metody spieniania polistyrenu, a następnie poddawany jest cięciu technologicznemu - gładkiemu lub z frezem. Produkt ten w 2018 roku był najczęściej wybieranym styropianem grafitowym - uzyskał najwięcej pozytywnych opinii internautów.

Styropian LAMBDA PLUS – wymiary i obliczanie potrzebnej ilości

Standardowy wymiar płyty styropianu Swisspor LAMBDA PLUS Fasada wynosi 500 x 1000 mm w przypadku płyt gładkich oraz 480 x 980 mm przy frezowanych. Jeżeli potrzebne są inne wymiary, nie jest to problemem - istnieje możliwość indywidualnego zamówienia płyt w innych wymiarach. W zależności od krawędzi różnią się grubością. W przypadku płyt gładkich może ona wynosić od 10 do 300 mm, przy frezowanych minimum to 40 mm, a maksimum to 200 mm. 

Jak obliczyć potrzebną ilość styropianu LAMBDA PLUS Fasada? W prosty sposób - powierzchnię każdej ściany ustalamy, mnożąc jej wysokości przez długość. Wynik daje powierzchnię w m2, którą następnie należ przemnożyć przez grubość styropianu, jaką chcemy zastosować. Otrzymujemy objętość potrzebnego styropianu w m3. A jak wybrać właściwą grubość? Obecne normy współczynnika przenikania ciepła U dla elewacji powinny być niższe niż U=0,23 W/(m²K) a od 01.01.2021 wartość ta spadnie nawet poniżej U=0,20 W/(m²K). Dobierając grubość styropianu, warto wziąć pod uwagę nadchodzące zmiany w przepisach budowlanych i dostosować do nich swój wybór. Dla styropianu Lambda Plus Fasada współczynnik lambda wynosi 0,032 więc aby spełnić obecne warunki, należy zastosować grubość nie mniejszą niż 14 cm a od 2021 roku nie mniejszą niż 16 cm.  

Ilość płyt w poszczególnych paczkach uzależniona jest od grubości – przy standardowych gładkich krawędziach, przy grubości 150 mm w jednym opakowaniu zmieszczą się 4 sztuki, przy najgrubszych 300mm będą to 2 sztuki. Należy pamiętać o tym, podczas składania zamówienia. Znajdująca się pod opisem produktu tabela pakowania pomoże w wybraniu odpowiedniej ilości. W przypadku wątpliwości służymy pomocą i fachowym doradztwem.

Swisspor LAMBDA PLUS fasada – jak aplikować?

Styropian Swisspor LAMBDA PLUS fasada wymaga określonego montażu. Przed nałożeniem kleju, płytę należy przetrzeć odpowiednią do tego pacą lub papierem ściernym w celu uzyskania lepszej przyczepności. Podczas prowadzenia prac ociepleniowych temperatura zewnętrzna, podłoża i materiału wbudowywanego nie może wynosić mniej niż +5°C i nie więcej niż +25°C.

Należy unikać wystawiania styropianu na bezpośrednie działanie promieni słońca. Bezwzględnie należy użyć osłon. W tej roli można wykorzystać siatki na rusztowania. W trakcie pracy należy pamiętać, że zalecane jest, aby klej pokrywał minimum 60% powierzchni płyty. Przy przyklejaniu płyt musi przypadać 6 kg na m2, a do zatopienia siatki 4 kg/m2.

Płyty frezowane umożliwiają montaż płyt na zakładkę, co pozwala wyeliminować pojawianie się mostków termicznych, które mogą powstać w trakcie niewłaściwej aplikacji płyt. Są ponadto szybsze w montażu, niż płyty z gładkimi krawędziami.

LAMBDA PLUS fasada – zamówienie i realizacja

Styropian Swisspor LAMBDA PLUS można zamówić w każdej chwili – minimum logistyczne to 20m3. W celu złożenia zamówienia należy skorzystać z konfiguratora na stronie, w którym wybiera się grubość płyty oraz jej rodzaj (z frezowaniem lub bez). Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo wiadomość potwierdzającą zamówienie oraz informację o sposobie płatności. Zamówienia można również składać drogą telefoniczną pod numerem 690 533 333 oraz mailową na adres: sklep@proizolacje.pl. Czas kompletowania oraz dostawa produktu przez przewoźnika następuje w terminie przez niego deklarowanym tj. od 5 do 14 dni roboczych, najczęściej jest to około tygodnia (dostawa następuje wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). 

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem prac z ich użyciem, płyty należy przechowywać w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniami i oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Współczynnik przewodzenia ciepła - Lambda
λD– 0,032 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie - TR
80 kPa
Grubość
12 cm frezowany
Frezowanie
tak
Objętość opakowania [m3]
0,282 m3
Ilość [m2] w opakowaniu
2,35 m2
Ilość płyt w opakowaniu
5 szt.
Wymiar płyty
980 mm x 480 mm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Styropian fasadowy Swisspor LAMBDA PLUS fasada 032

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2024-03-08
Kamil, Drezdenko
Czy ta opinia była pomocna? Tak 1 Nie 5
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Czy styropian grafitowy może leżeć na deszczu lub słońcu?
Zastanawiasz się, czy styropian grafitowy może wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, takie jak deszcz lub słońce? Dowiedz się wszystkiego o odporności tego materiału izolacyjnego na zmienne warunki atmosferyczne w naszym najnowszym artykule. Poznaj fakty, które pomogą Ci podjąć najlepsze decyzje dotyczące Twoich projektów budowlanych!
Czytaj więcej
Dopłaty do domów pasywnych
Domy pasywne przestają być przyszłością - do teraz. Dowiedz się jak rząd wspiera inicjatywy związane z ekologicznym budownictwem poprzez atrakcyjne dopłaty. Zainwestuj w środowisko i własne oszczędności już dziś!
Czytaj więcej
Jak wybrać producenta styropianu?
Wybór odpowiedniego producenta styropianu może znacząco wpłynąć na jakość i trwałość Twojego projektu budowlanego. Dowiedz się, jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę, aby podjąć najlepszą decyzję dla Twojego przedsięwzięcia.
Czytaj więcej
Ile kosztuje ocieplenie domu?
W związku z rosnącym zainteresowaniem ekologicznym stylem życia i ciągłymi zmianami cen energii pytanie: Ile kosztuje ocieplenie domu? staje się coraz bardziej istotne. Jest to inwestycja, która może przynieść znaczne oszczędności w długim terminie, ale początkowe koszty mogą być dla wielu z nas zaskakujące. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy czynniki wpływające na koszt ocieplenia domu, porównamy różne materiały i metody izolacji, a także przedstawimy przykładowe kalkulacje.
Czytaj więcej
Gdzie wyrzucić styropian budowlany?
Styropian budowlany to materiał powszechnie stosowany w budownictwie, ale jego utylizacja może stanowić wyzwanie ze względu na potencjalne skutki dla środowiska. Gdzie powinniśmy wyrzucać styropian budowlany?
Czytaj więcej
Czy można wykonać ocieplenie domu zimą?
Zimą, kiedy występują opady śniegu i deszczu a temperatura spada poniżej, zera najczęściej prace budowlane są wstrzymywane. Prace dociepleniowe również jednak w pewnych sytuacjach i okolicznościach z powodzeniem można je przeprowadzić.
Czytaj więcej
Jakie są rodzaje termoizolacji i ich zalety?
W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę przykładamy do energooszczędności oraz komfortu cieplnego naszych domów i biur. Dlatego niezwykle istotnym elementem każdej nowoczesnej budowli jest właśnie odpowiednio dobrane ocieplenie budynku.
Czytaj więcej
Co to jest mostek termiczny i czym to grozi?
Bardzo popularny temat mostku termicznego powraca szczególnie podczas wykonywania ocieplenia elewacji budynku. Zastanawiasz się czym tak na prawdę jest mostek termiczny oraz jak zapobiedz jego powstawaniu ? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.
Czytaj więcej
Styropian frezowany czy gładki — Jaki wybrać?
Bardzo często otrzymujemy pytania od klientów jaki styropian jest lepszym rozwiązaniem - frezowany czy gładki ? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, wszystko zależne jest od zastosowania. W tym artykule postaramy odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.
Czytaj więcej
Jak wybrać odpowiednią grubość termoizolacji ?

Osiągnięcie właściwej izolacji cieplnej budynku zależy od wielu czynników, m.in. systemu wentylacyjnego, stolarki okiennej czy rodzaju fundamentów i stropów. Jednym z elementów utrzymujących dobry mikroklimat w budynku jest również termoizolacja ścian, dachów oraz podłóg.

Odpowiednio dopasowana grubość warstwy gwarantuje osiągnięcie energooszczędności. Jak jednak wybrać grubość termoizolacji w taki sposób, aby nie przepłacić? Jakie najczęściej grubości są wybierane ? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

Czytaj więcej
pixel